Czerwiec 25, 2018, 18:01:47 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Inne / Odp: łom czy cos lepszego do usuwania gwozdzi?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Norberto dnia Dzisiaj o 10:29:15 »
Obcęgi o których pisałem mają jedno ramie dokładnie jak przyrząd bahco, działa więc i bahco będzie działać, stanley bardziej do większych gwoździ
12
Sklepy branżowe / Odp: Carinet - ściema i oszustwo?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez whiteBT dnia Dzisiaj o 10:27:09 »
Ciąg dalszy a właściwie pozytywne zakończenie - nowa, fabrycznie zapakowana maszyna dojechała w terminie wskazanym przez sprzedawcę. Także sprawa załatwiona, szkoda, że nie od razu w ten sposób.
pzdr W.
13
Pilarki / Odp: W miesiąc zajechałem tarczę w ukośnicy - co robię nie tak?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rafalski dnia Dzisiaj o 10:13:44 »
Na panele podłogowe to ja bym brał najtańszą tarczę, jaką uda mi się zakupić. Przecież na ten syf to szkoda każdego dobrego narzędzia.
A tak na marginesie, to ty na łaty iglaste kupiłeś tarczę z 80cioma zębami? Czy to nie mała przesada?
Z odrobiną szczęścia tarcza jest zabrudzona żywicą z tego iglaka. Zrób dobre zdjęcie zębów, wyczyść pożądnie tarczę i pokaż tutaj oba zdjęcia.
I tak dla pewności się spytam, bo nie byłbyś pierwszy z takim błędem: tarcza założona w dobrą stronę?

A na koniec: czy to jest konieczne, żebyś nam pisał z jakiego telefonu i za pomocą jakiego programu wysyłasz nam twoje wiadomości?
14
« Ostatnia wiadomość wysłana przez irvi dnia Dzisiaj o 09:46:11 »
W takim razie - czym ciąć panele podłogowe? Specjalnie kupiłem tę tarczę, bo w przeznaczeniu napisali: "materiały drewnopochodne / metale nieżelazne / tworzywa sztuczne".

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

15
« Ostatnia wiadomość wysłana przez komseba dnia Dzisiaj o 09:31:52 »
Tarczę prawdopodobnie zajechałeś panelami, a nawet na pewno.
16
Pilarki / W miesiąc zajechałem tarczę w ukośnicy - co robię nie tak?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez irvi dnia Dzisiaj o 09:02:07 »
Zakupiłem (na początku maja) ukośnicę Metabo KGS 254 M i od razu kupiłem do niej tarczę TOPPREC MULTI/S-M 254/30mm 80Z Bosch.

Ciąłem zasadniczo niedużo - głównie łaty iglaste, trochę sklejki 12mm i paneli podłogowych laminowanych na pokój ~12m2. Praktycznie wszystko cięte w pionie (nie pod kątem). W sobotę, pod koniec pracy nad pokojem zauważyłem, że piła idzie z większym oporem, a jak docinałem sklejkę 12mm na kliny dystansowe od ściany to zauważyłem, że pali sklejkę. W garażu też zaczął się unosić dym - po prostu tarcza paliła materiał.

Tarcza nie była najtańsza (ok 300 pln), a ponoć Bosch robi dość dobre tarcze. Póki co przerzuciłem się na tarczę 48z, która przyszła w wyposażeniu ukośnicy, ale nie wiem, na ile ona wystarczy.

Co robię nie tak? Jakie są najczęstsze powody tak szybkiego "kończenia" się tarcz w ukośnicach? Czy tę tarczę można teraz jakoś jeszcze naostrzyć?
17
Frezarki / Odp: Frezarka do łączenia blatów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Dzisiaj o 08:49:47 »
Tak jest. Frez 12mm i porządne frezy na wymienne płytki albo diament. Normalne frezy będziesz miał zrypane co chwile... to co w płytach siedzi to masakra ;)
18
Kleje i klejenie / Odp: Klejonka bukowa... z klejonki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lenoriani dnia Dzisiaj o 08:26:37 »
Zostawię tak jak jest. W poprzek od spodu zrobię ze 3-4 wybrania w poprzek i wkleję małe conieco. Czy pomoże nie wiem. Raczej nie zaszkodzi.

Dzięki Panowie
19
Hyde Park Domidrewno / Odp: Fronty kuchenne drewniane z klejonki, pełne
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Qbek dnia Czerwiec 24, 2018, 22:59:33 pm »
Nie kumam ???. Nikt z forumowiczów nie robił takich drzwiczek?
20
Przedstaw się na Domidrewno / Bogdan
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bogdan7113 dnia Czerwiec 24, 2018, 22:16:15 pm »
Hej !
Pozdrawiam wszystkich ! Mam na imię Bogdan. Jestem inżynierem budowlanym - zajmuję sie projektowaniem konstrukcji. Obróbka drewna to moje hobby. Mam zamiar lepiej  wyposażyć swój warsztat i będę potrzebował porady bardziej doświadczonych Kolegów . Pozdrawiam
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10