Czerwiec 25, 2018, 18:01:45 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Strugi / Odp: Klasa strugarki a ilość odpadów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Czerwiec 22, 2018, 17:06:37 pm »
Ładna powierzchnia zależy od:
1. Ilości noży na wale.
2. Jakosci ostrza noża
3. Prędkości posuwu w zależności od prędkości obrotowej wału.
Tanią strugarką możesz uzyskać równie dobrej jakości powierzchnię jak przemysłową.

Prawdopodobnie chodzi ci rodzaj wału.
Jesli będziesz miał spiralny wał to bedziesz miał tyle samo urobku, ale zajmie mniejszą objętość.
92
Łączniki / Assy...???
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pablo_klb dnia Czerwiec 22, 2018, 16:32:32 pm »
Dotarła do mnie lamelownica, niebawem zaczynam montaż jakiś kolejnych mebli dla siebie

Dlatego pytam o wkręty, jak się sprawdzają Assy? (Płyta 18)
Wymyśliłem sobie szybki montaż, tzn lamele i pyk pyk wkrętami prosto w płytę... czy to faktycznie wykonalne?

Pytam bo co NICK, to inna opinia. Denerwuje mnie trochę wiercenie pod konfirmaty
Ale czytając niektóre opinie to cześć osób i tak nawierca otwór pod ASSY bo po przewierceniu wkrętem wybija płytę...
Jeśli tak jest to mija się to z celem
Kilka osób stosowało ciesielskie (które też mam bo zostały mi po budowie tarasu, ale ale moje są za grube do płyty)
Jest kilka wątków o Assach, ale po odejściu kilku użytkowników tematy nie są aktualizowane

Zatem czy jest "super" wkręt zamiast konfirmatu?
93
Strugarki / Odp: Noże do Hammer-a A31
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gruby dnia Czerwiec 22, 2018, 14:07:03 pm »
Dzięki za odpowiedź. W duchu liczyłem na to , że Ty się odezwiesz bo przecież pracujesz na tych maszynach. W takim razie będę musiał się bardziej przyjrzeć pracy tych noży. Zdarzyło się , że próbowałem nimi przestrugać kiedyś dosłownie  parę  dębowych desek i się w ten sposób stępiły. Sam nie wiem... . Pozdrawiam
94
Kleje i klejenie / Odp: Klejonka bukowa... z klejonki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez swfr dnia Czerwiec 22, 2018, 14:06:45 pm »
Ja obróciłbym 4
5 z 6 jest dobrze
95
Przedstaw się na Domidrewno / Przywitanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez elmonarste dnia Czerwiec 22, 2018, 13:43:37 pm »
Witam wszystkich,
Mam na imie Lukasz (okolice Krakowa) i jestem tutaj nowy ;-) - zarowno na forum jak i w temacie drewna.
Ostatnio zlapalem amatorska zajawke na zabawe z drewnem i meblami i widze ze to forum to swietna grupa specjalistow od ktorych mozna sie wiele nauczyc.
96
Kleje i klejenie / Odp: Klejonka bukowa... z klejonki
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lenoriani dnia Czerwiec 22, 2018, 13:30:53 pm »
Dzięki,
Ktoś jeszcze coś by poodwracał? ;)
97
Strugarki / Odp: Noże do Hammer-a A31
« Ostatnia wiadomość wysłana przez JarekO dnia Czerwiec 22, 2018, 13:18:11 pm »
No to jestem zdziwiony mocno. Te noże to bajka przecież. Lepszej jakości przy struganiu sosny nie widziałem w życiu. Noże są hartowane na krawędziach tnących, a dodatkowo mają mikro fazę z drugiej strony. Kiedyś przerabiałem temat i trafiłem na producenta na targach w Niemczech. To jest super cienki hi-endowy nóż.
98
Prowadnice / Jakie stosujecie prowadnice do szuflad w komodach i w szafach przesuwnych?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piotrbiber dnia Czerwiec 22, 2018, 13:02:59 pm »
Witam. jak w temacie. Ja do komód 80cm wysokich zastosowałem metaboxy bluma 15 cm wysokie  i średnio zadowolony jestem. Do szafy prowadnice laguna omega. Czy z włąsnego doświadczenia możecie polecić coś godniejszego uwagi i solidnego do tycg=h dwóch rzeczy. Z góry dziękuję.
99
Strugarki / Noże do Hammer-a A31
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gruby dnia Czerwiec 22, 2018, 12:31:53 pm »
Strzałeczka Wszystkim
Pytanie do użytkowników grubościówki Hammer A31. Jestem jej posiadaczem (nie wiem czy szczęśliwym :( ). Mam bardzo kiepskie zdanie o nożach systemowych. Wg. mnie są słabe ale za to drogie. I chyba nie ma możliwości zastosowania innych. Proszę o komentarz. Pozdrawiam
100
Strugi / Odp: Klasa strugarki a ilość odpadów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez komseba dnia Czerwiec 22, 2018, 11:50:45 am »
Ilość trocin zależy od tego ile materiału zestrugasz. Jak będziesz miał fale na kantówce i będziesz musiał
zebrać 3mm to tyle będziesz miał odpadu.
Inną sprawą jest to jak gładką powierzchnię uzyskasz i tutaj z powodu braku porównania nie pomogę. :(

Strony: 1 ... 8 9 [10]