Czerwiec 25, 2018, 18:00:27 pm

Autor Wątek: Strużek ośnik  (Przeczytany 2152 razy)

Offline sajo

• Hero Member
Odp: Strużek ośnik
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2017, 10:35:42 am »
śledzem  ;D
imgur.com jest stabilny, tam możesz wrzucić zdjęcia.
z programów irfanview jest darmowy, lekki dla komputera i w ogóle sprytny do szybkiej obróbki zdjęć.

Offline krit 6

• Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 09, 2017, 17:26:11 pm »
Przymiarka

Tak to z grubsza wygląda. Teraz tylko zostało obrobić drewno, złożyć w całość. Gwintowanie tak małego gwintu w drewnie jest prawie niewykonalne.Ja wywierciłem otwór 5mm  pod gwint M6, i to był błąd.Trzeba spróbować otwór fi 4 i wtedy go gwintować. Najlepiej gwintownikiem ręcznym jedynką, ja mam tylko maszynową 6 , więc pozrywało mi go trochę. To na dzisiaj wszystko, ciąg dalszy nastąpi.

Offline krit 6

• Hero Member
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 10, 2017, 14:35:46 pm »
No i skończone. Drewienko obrobione, ostrze zamontowane i po próbach. Ten jest lepszy od poprzedniego, a to za sprawą lepszego noża i mechanizmu jego regulacji. Zbuduję pewnie jeszcze jeden ośnik, z mechanizmem regulacji noża takim jak w ośnikach Veritas, ale to może pod koniec roku. Nie wszystko wyszło tak jak tego oczekiwałem, ale następnym razem się poprawię.

Offline sajo

• Hero Member
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 10, 2017, 14:42:17 pm »
krótki filmik jak struga  :D
możesz też dać "stópkę" z brązu.

Offline krit 6

• Hero Member
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 10, 2017, 14:54:54 pm »
krótki filmik jak struga  :D
możesz też dać "stópkę" z brązu.
To za duże wyzwanie jak dla mnie, nie umiem nawet zmniejszać zdjęć. Jedynie może jak coś będę robił nim, to zrobię zdjęcia i wrzucę do tematu, aby uwiarygodnić mój opis.

Offline krit 6

• Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 24, 2017, 21:47:36 pm »
Jako że zdjęcia "wyparowały" pozwolę sobie wstawić film z realizacji  mojego strużka w mistrzowskim wykonaniu Paula Sellersa.  Jak oglądałem, to stwierdziłem , że nawet gryla  mamy takiego samego ;D ;D, y  tylko gdzie tam mojej norze w piwnicy do jego warsztatu. Miłego oglądania ,   Krzysiek.