Maszyny stolarskie > Strugarki

[4000-4500] Grubościówko-strugarka

(1/3) > >>

tayjkt:
Cześć wszystkim, szukając grubościówki zawędrowałem na to forum, przeczytałem trochę tematów i ciężko wybrać co kupić. Budżet na zakup to około 4300zł.
Na początku chciałem kupić obrabiarkę do drewna Acorn W5A (Pilarka, grubościówka, strugarka, frezarka i tokarka)
https://acornmarket.pl/pl/p/Obrabiarka-do-drewna-TYP-W5A-5-funkcji-WYSOKA-PODSTAWA/8

Jednak czytając trochę o sprzęcie trafiłem na porównanie grubościówko-strugarek:
http://lubimymaszyny.pl/porady/strugarko-grubosciowka-jaka-wybrac-kupic/

I zacząłem się zastanawiać nad Bernardo ADM 260 która w porównaniu do konkurencji wygląda na lepszą.

Dziś natomiast poczytałem temat o STILER PT 260
http://forum.domidrewno.pl/strugarki/strugarko-grubosciowka-stiler-pt-260/

I ciężko wybrać co będzie lepsze.
Może macie jakieś rady dla początkującego co najlepiej z tego wybrać, bądź może jest coś lepszego w tej cenie?

ZiBi43:
Co by ci kto nie napisał ciągle będziesz miał wątpliwości.

Zwłaszcza, że nie wiadomo czy wśród opinii w necie nie ma brzmiących wiarygodnie sponsorowanych wpisów zachwalających którąś maszynę a krytykujących inne. Ja by wyrobić sobie własne zdanie wydałem na paliwo ponad 200zł objeżdżając różne firmy i oglądając ich maszyny a i tak miałem wątpliwości. W końcu by podjąć decyzję musiałem sobie wytłumaczyć, że to nie zakup domu za pół miliona i strata tych kilku tysięcy nie utopi moich finansów na lata.

Poza tym, nawet jak komuś coś się sprawdzi (ja ostatecznie jestem bardzo zadowolony ze swojego stilera) to i tak nikt ci nie da gwarancji jaka jest powtarzalność pomiędzy egzemplarzami tej samej firmy i modelu. Najgorzej jakby stół się trafił nierówny.

Mieszkasz daleko od Siedlec? Jeżeli blisko to jednego dnia jesteś w stanie obejrzeć stugarki firm: Holzmanna, Cormaka, Bernardo, Termixa i Stilera. Wszystkie mieszą się na mapie w okręgu ok 30km (Siedlce, Kotuń i Sokołów podlaski). Mi to bardzo pomogło w decyzji choć nie dało jednoznacznej odpowiedzi.

Polecam też odbiór osobisty. Nawet jak jakaś firma nie pozwoli przetestować maszyny na drewnie to można przynajmniej sprawdzić czy stoły są równo wyfrezowane w egzemplarzu który weźmiesz.

tayjkt:
Wiadomo, że są różne opinie i większość ocen będzie negatywnych bo mało komu chce się pisać pozytywne oceny. Jednak zawsze lepiej posłuchać opinii by zwrócić na nie uwagę.
Ja będę zamawiać internetowo i ewentualnie zwrócę towar w ciągu 14 dni.

Bardziej chyba jestem za Bernardo bo można do niego dostawić jeszcze frezarkę, ktoś może korzysta z tego rozwiązania?

ZiBi43:
Nie nazwałbym tego frezarką a raczej wiertarką poziomą, ale faktycznie  też się może przydać.
 Z tym, że nie tylko bernardo ma taką opcję można ją dodać i do holzmanna i do cormaka i do termixa.
Jak faktycznie widzisz wykorzystanie takiej przystawki w swoich pracach to ok. Jak tylko patrzysz że fajnie że jest taka opcja to nie brałbym tego jako wielkiego argumentu na plus.
Ja akurat na to nie patrzyłem bo byłem od początku zdecydowany na późniejszy zakup pełnoprawnej frezarki dolnowrzecionowej a wydanie 1,4k na przystawkę wiertarską to już prawie połowa takiej frezarki.

W jakiej perspektywie czasowej chcesz coś wybrać/kupić? Lepiej żeby to był śpiew przyszłości jak chcesz coś się więcej dowiedzieć na tym forum.

Ja swoją chciałem szybko kupić i dlatego założyłem konto tutaj, że coś się dowiem, ale wpisy wchodziły wolniej niż tego oczekiwałem.

tayjkt:
Nie myślałem o pełnoprawnej frezarce, ale to dobry pomysł patrzę.
Ogólnie chcę sobie zrobić stolarnie i kupuję raz w roku kolejną maszynę która może mi się przydać w tym roku padło na grubościówkę ze strugarką. Chciałbym ją zakupić w tym miesiącu, bo mam trochę materiału który chciałbym obrobić. Jednak jak trzeba będzie coś droższego kupić to niestety trzeba będzie poczekać na wypłatę by móc zwiększyć budżet na sprzęt.

Najgorzej, że nie ma filmików z Stiler PT 260, przydałyby się jakieś recenzje video nawet nagrane filmiki jak pracują.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej