Grudzień 15, 2019, 03:24:07 am

Autor Wątek: Stiler pt310 - czy ktoś na tym pracował?  (Przeczytany 1215 razy)

Offline Groszekp

• Newbie
  • *
Stiler pt310 - czy ktoś na tym pracował?
« dnia: Luty 26, 2019, 13:11:30 pm »
Cześć,

Czy ktoś pracował na tej wyrówniarce/grubościówce i może powiedzieć o niej 2 -3 słowa? Jestem zainteresowany zakupem ale chcę cokolwiek się dowiedzieć.

Czy blaty proste? albo jak krzywe :D, czy w miarę wykonanie ok? czy regulacje trzyma

Innymi słowy - czy da się na tym działać?

pozdrawiam,
Groszek

Offline prokowal

• Newbie
  • *
Odp: Stiler pt310 - czy ktoś na tym pracował?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2019, 11:03:06 am »
Witam,
podbijam pytanie. Też dojrzewam do tego zakupu. Nikt nie ma tej maszyny?
pzdr, KK

Offline lukaszli

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2019, 11:48:23 am »
Witam,
Podpinam się do pytania, korzystał ktoś ze sprzętu firmy Stiler? Mnie interesuje mniejszy model - PT 260. Nie ma dużo opinii o wyrówniarko grubościówkach tej firmy, natomiast wydają się być solidnie wykonane (z laickiego punktu widzenia). Na plus leci na pewno to że blaty podnoszone są razem, mam nadzieje że po przezbrojeniu nie będą się aż tak rozregulowywały (w modelu TDM z tego co mi wiem blaty rozchylały się na boki)

Czytam posty na forum odnośnie różnych sprzętów i ręce opadają, wygląda na to że nie da się kupić dobrego sprzętu w niskiej cenie, żeby później praca na nim nie była męką i ciągłym ustawianiem.  Natomiast z tego co piszecie to wszystko wychodzi od jednego chińczyka. Dlatego moje pytanie, czy miał ktoś do czynienia z tą firmą? Jak z ustawieniem maszyny i utrzymywaniem regulacji? Miał ktoś okazję skontrolować blaty ich maszyn? Niestety z Krakowa nie po drodze mi do Siedlc, dlatego nie mam możliwości obejrzenia samemu sprzętu

Jeśli jest to kolejny nic nie warty chińczyk to może warto za te same pieniądze kupić jakąś starą solidną używkę?

Offline lukaszli

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2019, 13:37:57 pm »
Skoro nikt nie miał styczności to ja postaram się przetrzeć szlaki. Dzwoniłem do przedstawiciela handlowego. Obydwa modele PT310 i 260 według niego to te same sprzęty co JET JPT260 i JPT310. Rzekomo wychodzą z jednej fabryki Nie wiem czy mam w to wierzyć bo maszyny JET’a są ponad 2 razy droższe (stiler 260 kosztuje 3990 natomiast odpowiednik JET’a JPT 260 9399zł !!). Sprzęt wg przedstawiciela jest super, dokładny, obydwa blaty mają pełną regulację. Jak zapytałem o to czy blaty są równe i czy mają jakieś normy wg których określają ewentualne odchyłki to Pan przedstawiciel stwierdził że blaty są super proste, idealne, że ostatino byli Panowie z Warszawy po zakup i byli zdziwieni że są takie proste. Jak przykładali mega dokładne liniały to im wychodziło maksymalnie 0.1mm odchyłki. Normy która by to określała niestety nie ma :/ Dodatkowo dostawa w cenie. Nie negocjowałem też ceny ostatecznej więc nie wiem czy da się zejść niżej niż cena katalogowa.
Dostałem też informację że nie było jeszcze osoby która by przyjechała oglądać maszynę i odjechała bez zakupu.
Marketing generalnie świetny, ale z tego co czytam jest tak w przypadku każdej firmy.

Nie mam możliwości ot tak podjechać do Sokołowa Podlaskiego, dlatego chyba wezmę maszynę trochę w ciemno - najwyżej będę się bujał ze zwrotami i reklamacjami.
Może jest ktoś na forum kto pochodzi z okolic Siedlc / Sokołowa Podlaskiego lub będzie się tam niedługo wybierał i ma możliwość obejrzenia sprzętu Stilera?

Offline Groszekp

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2019, 13:58:12 pm »
Hej kupiłem ten sprzęt. To praktycznie to samo co jet. Cena dobra. blaty proste. regulacja prosta. Ogólne wykonanie dobre. Dla hobbysty i rzemieślnika dobry sprzęt. mogę spokojnie polecić. ja jechałem z liniałem żeby sprawdzić blaty i przykładnicę.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2019, 14:10:14 pm wysłana przez Groszekp »

Offline lukaszli

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2019, 12:03:09 pm »
Cześć, ja też posiadam i polecam. Tutaj opinia odnośnie PT260:
http://forum.domidrewno.pl/strugarki/strugarko-grubosciowka-stiler-pt-260/