Kwiecień 23, 2019, 18:04:19 pm

Autor Wątek: Wyrówniarko-grubościówka 40cm-pytania opinie  (Przeczytany 415 razy)

Online marcinzombi

• Newbie
  • *
Wyrówniarko-grubościówka 40cm-pytania opinie
« dnia: Marzec 24, 2019, 16:25:04 pm »
Witam planuje zakup budżetowej wyrówniarko-grubościówki szerokość strugania 40cm, zanim zacząłem szukać miałem nadzieję zmieszczenia się w 5tysi ale szybko przekonałem się, że 8 to minimum ale do rzeczy jedyne mieści się w budzecie a nie wygląda jak góra złomu to chińsko-polskie cormak pt410 lub stiler pt410, za 8.8
co sądzicie, co polecicie? jak wygląda regulacja blatów? zapraszam do dyskusji

Offline JarekO

• Administrator
  • Hero Member
  • Centrum dowodzenia
    • Domidrewno.pl
Odp: Wyrówniarko-grubościówka 40cm-pytania opinie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2019, 16:43:57 pm »
Obserwując rynek możesz się sam łatwo przekonać że wszystkie tanie maszyny mają z tym problem. Posiadacze ich zamiast pracować to ciągle coś poprawiają i ustawiają. W Hamerze - nie robiłem tego nigdy. Serwis ustawił na początku i tyle, nie tykam tego bo szkoda czasu i nerwów ;) Ty masz się skupić na projekcie i jego wykonaniu. PS. TAK wiem, że to się wiąże z kosztem maszyny. Łatwo przeliczysz ile dołożysz do niej np. na 5 lat pracy (podziel na miesiące). Za 5 lat kupisz sobie kolejną większą i cięższą ;)
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Online marcinzombi

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2019, 17:05:07 pm »
obawiam się, że maszyna za dwukrotność budżetu w moim przypadku może się nigdy nie zwrócić

Offline JarekO

• Administrator
  • Hero Member
  • Centrum dowodzenia
    • Domidrewno.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2019, 19:51:33 pm »
To tylko przykład, chodzi o sam fakt, że te tanie maszyny będą mało dokładne. Z tym się musisz liczyć. Zobacz jeszcze używane takie jak chcesz kupić nową. Jak jest ich dużo (i cena sporo niższa) to masz też odpowiedź że ludzi kupują, wkurzają się i sprzedają byle sprzedać. Brak używek, albo mała dostępność = dobry sprzęt, kto kupił nie chce sprzedać :)
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Online marcinzombi

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2019, 20:14:27 pm »
Dużo ludzi sugeruje kupno starej żeliwnej konstrukcji ale osobiście boję się bardziej niż chinczyków bo mam stycznośćze starą grubościówka która z dokładnoscią ma nie wiele wspólnego

Offline przemoprzem

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2019, 22:45:22 pm »
Tyle tylko, że stara konstrukcja z blatami żeliwnymi jeśli źle struga to zapewne wymaga tylko regulacji. A te wszystkie nowsze maszyny to często mają bananowe blaty.

Online marcinzombi

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2019, 16:17:57 pm »
a z uzywek w kwocie 5-10 tys co będzie lepsze (wiem, że wszystko zalezy od egzemplarza) lurem, kity, czy jaroma?

Offline Qbek

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2019, 09:07:53 am »
Ja mam starą jarome i nie polecam. Machanie korbą kilka razy na dzień jest strasznie męczące. Druga sprawa że blat ma luz na mimośrodach i jak go ustawie na wyrówniarkę to zaraz jest rozregulowany bo trzeba go podnieść żeby puścić coś na grubiarce.  Nigdy więcej maszyny 2w1.
Ale stare maszyny polecam. Konstrukcja prosta i masywna.