Sierpień 14, 2018, 15:32:05 pm

Autor Wątek: wybierak  (Przeczytany 1732 razy)

Offline krzyś48

• Hero Member
Odp: wybierak
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 30, 2017, 22:47:43 pm »
Q...wa, ale facet ma polot , szczególnie w okolicach 3 minuty, żeby z ręki wiercić takimi wiertłami.
Eee... stołowym Parksidem wymiata :P
2.47-wyraźnie widać stoliczek od wiertarki stołowej ;)

krzysiek

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 01, 2017, 00:33:52 am »
Stoliczek ma ale do podparcia klocka trzymanego w ręku :o

Offline Łukasz G.

• Hero Member
    • Blog 5m2+
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 01, 2017, 08:30:54 am »
Q...wa, ale facet ma polot/quote] - no właśnie. Po tym powinna nastąpić kropka. Chłopak zbudował bardzo fajne narzędzie.

krzysiek

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 01, 2017, 08:57:22 am »
no właśnie. Po tym powinna nastąpić kropka. Chłopak zbudował bardzo fajne narzędzie.

Wiem gdzie powinna być kropka i była tam gdzie chciałem. Łukaszu podziwiajmy pomysłowość i zapał ludzi tworzących fajne rzeczy ale też i nie strońmy od wskazywania złych nawyków warsztatowych. Złe i niebezpieczne nawyki warsztatowe przynoszą czasem skutki ,które przerastają pozytywne doznania estetyczne. Wiem o tym dobrze bo nie raz doświadczyłem skutków swojej własnej głupoty, teraz staram się być ostrożniejszy i ostrzegam innych.

PAMIĘTAJMY BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

Offline Miklas80

• Full Member
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 01, 2017, 09:12:14 am »
Q...wa, ale facet ma polot , szczególnie w okolicach 3 minuty, żeby z ręki wiercić takimi wiertłami.
Ale YT pełen jest takich "gigantów" . Ostatniego jakiego widziałem to miglanc co na lichutkich koziołkach i palecie odpadowej mocował ręczną pilarkę tarczową i jeszcze wykombinował regulację wysokości cięcia. To był gość z ze Stanów ale oni to są czasem lepsi od sybiraków.
To nie jest z ręki. Kilka razy widać ujęcie kiedy frez zostaje w miejscu, w powietrzu a autor wykonuje inne czynności oburącz.

Marek.

Nożyk

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 01, 2017, 09:45:04 am »
"Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień"
Się behapowcy znaleźli w dziuplę szarpani, jak by sami tak nie robili.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2017, 09:46:44 am wysłana przez Nożyk »

krzysiek

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 01, 2017, 09:47:49 am »

To nie jest z ręki. Kilka razy widać ujęcie kiedy frez zostaje w miejscu, w powietrzu a autor wykonuje inne czynności oburącz.

Przyjrzyj się dokładnie od 2' 44'' do 3'.

Offline Miklas80

• Full Member
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 01, 2017, 10:08:19 am »
Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem. W 3'02'' widać jak tuż po wierceniu bierze klocek w obie ręce a frez wisi w miejscu, czyli jest to wiertarka stołowa, albo w uchwycie. Jeśli jednak chodzi Ci o to, że klocek nie jest zamocowany w imadle to masz rację.

Marek.

Offline Jestemnanowymforum

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 13, 2017, 14:07:16 pm »
Salbertone przeczytaj opis pod filmem. Ten nóż z dłuta traktuję jako tymczasowy. Nie skupiałem się na hartowaniu bo to kiepska stal więc nie było sensu. Dorwałem już nóż ze starego wyżłabiaka, pasuje idealnie do korpusu (szerokość 10 mm) ale krawędź tnąca ma tylko 3 mm szerokości. Z czasem mam zamiar ukompletować kilka noży o różnych szerokościach

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 13, 2017, 14:19:19 pm »
Dobrze że nie wyrwało z ręki, choć widać blokadę dźwigni w postaci ścisku stolarskiego. Za pracę 6, z bhp 2.

Cumbajszpil jak dobrze zauwazyles scisk zamontowany do blatu robil za blokade wiec nie bylo opcji zeby obrocilo material. Nie odwazylbym sie wiercic wiertlem fi 35 z reki, ochłońcie Panowie :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2017, 14:33:14 pm wysłana przez esortodox »

krzysiek

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 14, 2017, 18:38:03 pm »
I takież same były moje wrażenia po obejrzeniu filmu , stąd mój post dotyczący BHP.
Poza tą małą uwagą,  wszystkie filmy @esortodoxa alias Stavros Gakos robią wrażenie bardzo pozytywne.

ale krawędź tnąca ma tylko 3 mm szerokości

To znaczy ,że faza ma tylko 3 mm szerokości? Jeżeli tak to nóż będzie za wiotki - zakładam ,że kąt jest między 25 a 30 stopni.
Trochę nie kumam bo wyżłabiak, wybierak czy router plane to te same strugi. Może wrzuć zdjęcie tego noża .

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 14, 2017, 20:47:10 pm »
Krzysiek sorry, niejasno sie wyrazilem. Wrzucam film pogladowy:

Zmiezylem nóz suwmiarka: na calej dlugosci szerokosc noza to 9,8 mm. Od zgiecia w dól nóz jest zwezony a krawedz tnaca ma 4mm szerokosci (wczesniej ocenialem wzrokowo 3mm). Jak na waski nóz wyglada solidnie

krzysiek

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 14, 2017, 21:11:48 pm »
Nóż bardzo podobny do mojego "Kirschen'a"  klasyka niemiecka. Jest dość mocno odgięty więc będzie się bardziej nadawał do strugania w poprzek włókien, w czasie strugania wzdłuż , ciut za bardzo opuszczony będzie się kłopotliwie zacinał - zagłębiał powodując wyrwania drewna. Ostrzenie noża do strugania w poprzek wystarczy zakończyć na 300 grit.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2017, 21:13:44 pm wysłana przez krzysiek »