Wrzesień 21, 2018, 07:52:33 am

Autor Wątek: Jaka szlifierka mimośrodowa  (Przeczytany 33318 razy)

Offline cieniu

• Newbie
  • *
Odp: Jaka szlifierka mimośrodowa
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 17, 2016, 09:06:06 am »
Dziękuję za pomoc ! potrzebuje odpowiedzi bo na jutro muszę kupić ale ważniejsze jest to żeby  mnie tu znać !!!! 

Offline wojo72

• Full Member
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 17, 2016, 09:29:33 am »
cieniu

oscylacyjna ma mała wydajność, mimośrodowa i  taśmowa mają dobrą wydajność ale łatwiej się pracuje mimośrodową.

Offline cieniu

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 17, 2016, 09:31:18 am »
ale czy do czyszczenia belek deseczek po tartaku sie nadaja jakie modele do 800zl?? bardzo proszę o pomoc

Offline 91az

• Full Member
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 17, 2016, 09:47:05 am »
Tartaczne drewno chcesz obrabiać szlifowaniem ? To może w pierwszej kolejności przestrugaj (po dobrym struganiu szlifowanie już raczej nie potrzebne), a potem szukaj szlifierki ?
Jak Ci się spieszy do szlifowania po struganiu, kup najtańszą rotacyjną/mimośrodową + 100 zł, żeby rąk nie urwało (macalister), a potem dobierz na spokojnie do pracy na podstawie doświadczenia z tańszą. Niewykluczone, że ta tańsza wystarczy.
Jak już koniecznie surowe belki szlifować to pewnie jakaś duża taśmówka stacjonarna i ubezpieczenie od pylicy.

Odnośnie przedstawienia się: Śp. harcmistrz Górecki miał w takich sytuacjach mawiać: "Wpadł, nas...ał, a potem nawet ;pocałujcie mnie w d..ę nie powiedział;. " Widzę jakąś analogię w kontekście niedopasowania się do zaakceptowanego regulaminu ...
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2016, 09:49:36 am wysłana przez 91az »

mily68

• Gość
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 17, 2016, 23:00:42 pm »
I tak znienacka nagle obudził się kolega że już na jutro potrzebuje? No to trudno. Chętnie pomogę ale coś za coś. Jak nie ma czasu na dział pierwszy to ja nie mam czasu odpowiadać. To forum to nie pogotowie poradnikowe. Zawsze można popytać usłużnych sprzedawców w sklepie (i nie trzeba się przy tym przedstawiać) :)

kwita

• Gość
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 17, 2016, 23:33:27 pm »
Jak się okazuje, ciężko przedstawić się nawet jednym zdaniem... toż niech będzie też ciężko szlifować świeże deski z uporem maniaka szlifierką... Może jest producentem papieru ściernego z Sosnowca :)

Offline wojo72

• Full Member
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 18, 2016, 08:29:24 am »
cieniu

Jak chcesz wszystko sam obrabiać ręcznie  to, ja na twoim miejscu kupiłbym bym ręczny strug rebir o szerokości strugania 110 mm, można taki znaleźć w sieci poniżej 500 zł i do tego jakąś szlifierkę oscylacyjną do 300 zł (np. metabo ma taką w ofercie ale może być i macalister). Ten strug to konstrukcja rodem z poprzedniej epoki ale wytrzymała i noże przy nim można ostrzyć, co ważne  w tarcicy bo może się trafić np. trochę piasku. Takim zestawem przygotuje się surowe drewno pod impregnat ale przy sporym nakładzie pracy i jak się trafi np. jakaś zwichrowana belka to wyprowadzić ją będzie ciężko bo elektronarzędzie układa się  zgodnie z płaszczyzną obrabianego materiału. Pilarka tarczowa  też raczej potrzebna do zbrzegowania desek bo  tartaczne rzadko kiedy są równe.

Offline wojo72

• Full Member
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 18, 2016, 09:09:50 am »
w poprzednim poście miało być mimośrodowa a napisałem oscylacyjna

Offline L4

• Hero Member
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 27, 2017, 12:53:47 pm »
I dorzucić rabat dla forumowiczów!

Offline Anja

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 03, 2017, 13:47:02 pm »
Witam serdecznie  :),
potrzebuję pomocy w zakupie szlifierki mimośrodowej. Chcę ją zakupić chłopakowi, który hobbistycznie tworzy szkatułki drewniane i nie tylko. Waham się między GRAPHITE 59G347 a BOSCH PEX 220 A, chyba że macie jakieś inne pomysły to będę za nie wdzięczna. Chodzi mi aby były łatwo dostępne wymienne ,,stopy" czy też bezawaryjność - a tu w razie potrzeby bezproblemowe i szybkie serwisowanie. Proszę o podpowiedzi co do produktów, czy moje typy narzędzi są ok oraz na jakie parametry muszę zwrócić uwagę. Z góry bardzo dziękuję za szybką pomoc  ;D!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2017, 13:49:13 pm wysłana przez Anja »

Offline jasiop

• Hero Member
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 03, 2017, 14:12:31 pm »
Jeśli już Bosch to raczej model 300 AE - ma regulację prędkości, bardzo przydatna funkcja.
Graphite mam i użytkuję dość intensywnie od ponad roku. Ale od pewnego czadu powędrowała na półkę bo zakupiłem MEtabo SXE 3150.
Jasio P - Rzeszów

kwita

• Gość
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 03, 2017, 14:21:34 pm »
Mam i używam od kilku lat Metabo 200 SFX. Bardzo dobrze zbiera pył do zasobnika a po dokupieniu oryginalnej redukcji pasuje pod typową okrągłą końcówkę do odkurzacza. Koszt szlifierki około 220-230zł plus redukcja około 30zł (zakupiona w serwisie Metabo). Jestem bardzo zadowolony a wiele już nią zrobiłem...

Offline krzyś48

• Hero Member
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 03, 2017, 14:38:20 pm »
A ja... bym się umówił z @ Anja ;D
Na odwiedzenie  działu
http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/

Offline Jakacor

• Hero Member
Jaka szlifierka mimośrodowa
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 26, 2017, 21:00:42 pm »
Ktos ma Makite BO6030? Jest sens o tym myslec za 820 zl.

Czy moze wziac cos innego?
Tylko 150tki wchodza w gre.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2017, 21:11:16 pm wysłana przez Jakacor »

Offline lutro

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 18, 2018, 21:01:42 pm »
Witam!

Tez chciałbym sie podpiąć pod wątek. Mam mały dylemat; Bosch PEX 400 AE vs Makita BO5041 czy może Makita BO 6030?
Jestem ogólnie fanem makity ale ten bosch ma parametry, które dość mocno przemawiają na jego korzyść ;)
Jeżeli ktoś mógłby podzielić sie jakimiś doświadczeniami z któraś z w/w byłbym bardzo wdzięczny!