Wrzesień 20, 2018, 20:36:44 pm

Autor Wątek: Która szlifierka mimośrodowa MEtabo czy "Jula" ?  (Przeczytany 7061 razy)

Offline GoPablo

• Newbie
  • *
Odp: Która szlifierka mimośrodowa MEtabo czy "Jula" ?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 06, 2016, 15:22:55 pm »
Też mam tą szlifierkę i jestem bardzo zadowolony. Zakładałem nawet papier 24 i też zdzierała, nie należy za mocno przyciskać bo tutaj jest już duże tarcie. Producent zaleca najgrubszy papier 40. Poprzednim razem kupiłem przed tą szlifierką kupiłem oscelacyjną marki Dexter i nie zdążyłem wyszlifować blatu o wymiarach 2m x 60cm. Prawdopodobnie coś się zatarło w środku maszyny. Oddałem w markecie i kasę zwrócili. Była warta 100zł. Od tego momentu postanowiłem kupować trochę lepsze narzędzia. Tą metabo mam już około 3 lat i wiele już wyszlifowała. Uważam za bardzo udany zakup.

Offline papatimber

• Newbie
  • *
  • Nie myli się ten co nic nie robi!
    • PAPA Timber
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 13, 2016, 13:02:37 pm »
Ja kupiłem Einhella tego mocniejszego. Zdziwiło mnie że przy papierze 80 już nieco mocniejszy docisk i przestaje kręcić. W serwisie powiedzieli że docisk tylko maksymalnie z ciężaru samej szlifierki. Nigdy nie miałem innej firmy w ręce też tak macie?
Nie sztuką zabić strzelbą kruka, zabić gołą dupą jeża to jest sztuka.

Online Lirorobert

• Hero Member
    • Lirorobert
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 13, 2016, 13:21:34 pm »
Nigdy.

Online swfr

• Hero Member
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 13, 2016, 14:21:48 pm »
W serwisie powiedzieli że docisk tylko maksymalnie z ciężaru samej szlifierki
Dobrze Ci radzili. W czasie pracy trzymaj, a raczej przytrzymuj tak dociśniętą, żeby nie uciekła. Wtedy zbiera najlepiej i zaciera ślad. Dotyczy to każdej  szlifierki bez względu na markę.

mily68

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 13, 2016, 16:51:42 pm »
Sorry za lekki offtop ale znów potwierdza się, że Einhell to jednak g...o.
Miałem różne szlifierki od jakichś Topex'owych do Skill'a i przy tych tanich wystarczył lekko mocniejszy docisk żeby przestawało kręcić. Skill'a trzeba było naprawdę mocno gnieść żeby się zatrzymał. Myślę, że to kwestia rozwiązania samej konstrukcji mimośrodu (niby zasada ta sama a jednak w pracy czuć różnicę).
Resztę koledzy dobrze napisali.

Offline papatimber

• Newbie
  • *
  • Nie myli się ten co nic nie robi!
    • PAPA Timber
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 17, 2016, 12:18:18 pm »
Sorry za lekki offtop ale znów potwierdza się, że Einhell to jednak g...o.
A tu jednak chyba błąd użytkownika i za delikatnie podszedłem. Papier 60 a obroty n 3 to i miała się prawo przyblokować. Ustawiam na MAX i idzie z dociskiem jak złoto. Swoją drogą mam też już dwa lata oscylacyjną einhella i sporo przepracowała i nadal działa. Może mi się trafiła wyjątkowa bo podkaszarkę załatwiłem w jeden dzień;)
Nie sztuką zabić strzelbą kruka, zabić gołą dupą jeża to jest sztuka.

kozio

• Gość
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 17, 2016, 12:39:00 pm »
To samo u mnie na grubszej gradacji...
Na 6 jest już ok. Tak więc szlifierka z Juli za 120zł jest już u mnie długo i zasuwa jak zła ;)

Amroz

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 18, 2016, 09:25:32 am »
Jedno co zauważyłem w szlifierce z Jula to że podczas pracy ma duże drgania ktore przechodzą na rękę.  Podczas długiej pracy aż cierpnie dłoń.  Porównując do DeWalta to Jula to wibrator scierajacy ;) mimo wszystko na szlifowanie "niedzielne" kupił bym jeszcze raz

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Offline Piotr123

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 03, 2016, 21:10:39 pm »
Witam. Ja właśnie poszukuję szlifierki mimośrodowej Metabo lub innej dobrej  z regulacją  obrotów  jaką  polecacie? Budżet 300 zł

MChObi

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 03, 2016, 21:23:13 pm »
Witam. Ja właśnie poszukuję szlifierki mimośrodowej Metabo lub innej dobrej  z regulacją  obrotów  jaką  polecacie? Budżet 300 zł

Ja mam Graphite 59G347 http://www.ceneo.pl/27476490
NA aledrogoo.pl kupiłem z dostawą za ok195 PLN.
Zaletą są dwa dyski 125 i 150 i jak na razie nie narzekam zdarzyło się raz że łożysko mocujące ze śrubą trochę mi się zagłębiło ale wystarczyło imadło i wszystko wróciło na swoje miejsce. Standardowa 6 cio stopniowa regulacja 2 dyski niska cena w tych pieniądzach na prawdę nie ma co oczekiwać cudów. Jedyne do czego mogę się przyczepić to wibracje ( takie same we wszystkich budżetowych maszynach ) ale to nie rupes czy festool . 

Offline seba.kl

• Full Member
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 03, 2016, 21:24:24 pm »
Ja mam jcb 125 i jestem zadowolony tylko nie pamiętam ile kosztowała ale raczej trochę ponad 300

Amroz

• Gość
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 03, 2016, 21:35:38 pm »
Jula ok jak do domowej zabawy. Wibracje na dłoń przechodza bo mam obecnie porownanie do DeWalta i następna bedzie taka.  Jeżeli chodzi o Jula to jedna juz "rozwalilem" gwaranvja wyglądała tak ze wymiana na nową od reki :) wiec jest super. Jest regulacja obrotów 125mm w zupelnosci wystarczy i papiery dostaniesz wszędzie.  Jak na pierwszą szlifierke bierz i docieraj kilometry kwadtatowe. Acha pochłaniacz czy cały  ten filtr to badziewie ja podłączylem pod odkurzacz i jest luksus

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Offline Morświn

• Hero Member
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 04, 2016, 00:27:20 am »
Też mam JCB i jestem bardzo zadowolony. Fakt że po dłuższej pracy czuć że w wibracje działały na ręce ale przy festoolu też to czuć ;) bardzo fajnie zbiera pył do pojemnika choć trochę się go wydostanie jak obrocimy ja jak jest włączona

Offline marcin6391

• Hero Member
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 04, 2016, 10:53:16 am »
Bierz tą, do której szybciej/łatwiej/na miejscu dokupisz papier, ewentualnie naprawisz

Ja dopiero, jak się na festola przesiadłem, to poczułem różnicę ....
kolosalną ....

Offline Morświn

• Hero Member
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 04, 2016, 11:10:46 am »
To fakt festoola niestety bardzo brakuje jak już się nim trochę porobiło, a trzeba wrucić do czegoś innego...