Maj 20, 2018, 23:19:18 pm

Autor Wątek: Szlifierka Bosch PBS 75A  (Przeczytany 944 razy)

Offline Narzędzia Bosch

• Newbie
  • *
    • Elektronarzędzia Bosch
Odp: Szlifierka Bosch PBS 75A
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 14, 2017, 15:43:28 pm »
Roland, w szlifierce brakuje ślizgu (nr katalogowy: 2601098037), jednak założenie tej części nie gwarantuje poprawy jakości pracy. Ważne jest również, jak obsługujemy szlifierkę, ile mamy doświadczenia w pracy z nią. Jeśli chcemy się upewnić, że szlifierka nie będzie pozostawiała wgłębień, a nie mamy dużego doświadczenia w jej obsłudze, możemy wyposażyć się dodatkowo w ramkę prowadzącą (nr katalogowy: 2608005026).

Offline Roland

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 16, 2017, 21:47:49 pm »
Dzięki za podpowiedź (Narzędzia Bosch).
 Istotnie brakowało mi części nr 47 z tego katalogu (https://www.elektro-global.pl/cat/gbs-75-ae-0601274703.html) i jakimś cudem udało mi się ją  zdobyć, więc sprawa ostatecznie domknięta  :) ale, wcześniej intuicja ( a i koledzy z DID) podpowiedziała mi, że wystarczy wyciąć kopie stalowej stopy, z blachy grub. ok 1 mm i będzie działać, i tak też się stało. Teraz gra gitara ( jak ktoś chce to dam foto.)
    Natomiast ciekawa jest ta przystawka do szlifowania, od razu powiem, że za 500 zł jej nie kupię, ale Chłopaki, dajcie jakieś tańsze DIY (samoróby) tej przystawki a może i inne sposoby wykorzystania szlifierki, bo moim zdaniem, urządzenie jest bardzo dobre, zwłaszcza te wersje , gdzie (programowane zużycie nie było jeszcze rozwinięte) i  nie odchudzano ich plastikowymi podkładkami.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2017, 21:55:51 pm wysłana przez Roland »

Offline orb

• Nagroda :)
  • Sr. Member
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 17, 2017, 00:14:35 am »
Może stolik sobie dobuduj:

Przydałaby się też opcja obracania szlifierki do pionu, posuwem taśmy w kierunku blatu. Fajna sprawa do obrabiania różnych elementów. Ktoś na forum już coś podobnego zbudował.