Sierpień 14, 2018, 15:31:42 pm

Autor Wątek: Szlifierka mimośrodowa - DEDRA DED7947 - Problem od pierwszego uruchomienia  (Przeczytany 634 razy)

Offline tomaszlfc

• Newbie
  • *
Witam, kiedy odbierałem dzisiaj moją pierwszą szlifierke mimośrodowa DEDRA DED7947 cieszyłem się jak dziecko. Niestety moja radość szybko się skończyła. Po pierwszym uruchomieniu w otworach wentylacyjnych można było zauważyć iskrzenie. Wydaje mi sie również że dalo sie wyczuć lekka spalenizne - nie mam 100% pewności ponieważ od razu wyłączyłem sprzęt. Zwracam się do Was z pytaniem czy zwrócić tą
szlifierke bo podejrzewam że nie powinno tak się dziać już przy pierwszym uruchomieniu.

Iskrzenie da się zauważyć na zdjęciu które przesyłam.

Pozdrawiam i oczekuje porad ;)

Offline stachmiesz

• Hero Member
  • Lajf is brutal end ful of zasadzkas
Odp: Szlifierka mimośrodowa - DEDRA DED7947 - Problem od pierwszego uruchomienia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2017, 23:24:07 pm »
Krzywo szczotka leży na komutatorze /  uszkodzona? Ciezko gdybac. Jezeli jest mozliwosc wyjecia szczotek bez rozbierania sprzętu to sprawdz je. Jezeli nie, to ja bym zobaczył, czy się podczas pracy ułożą / dotrą. Jezeli nie to zwrot / wymiana

Offline orb

• Nagroda :)
  • Sr. Member
  • *
Odp: Szlifierka mimośrodowa - DEDRA DED7947 - Problem od pierwszego uruchomienia
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2017, 11:20:47 am »
U mnie w mimośrodówce grafita też iskrzą. Jak nie ciągną te iskry bardzo po komutatorze to można jechać. Ja tam jade, nic się w sumie nie dzieje. Z tego co zauważyłem w tańszych narzędziach z marketu to się zdarza, pewnie szczotki nie są najwyższych lotów. A dedrunia to taki sam ryż jak i reszta.

Btw. na kilkusekundowym filmiku pewnie więcej widać.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2017, 11:26:38 am wysłana przez orb »

Offline tomaszlfc

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2017, 21:33:22 pm »
Nagrałem krótki filmik na którym widać dokladnie jak to wygląda.

&feature=youtu.be

Co o tym sądzicie? Mam obawy przed tym aby zacząć prace z tym sprzętem, chyba nie tak powinien działać nowy sprzet nawet ten z niższej półki.

Offline draax

• Sr. Member
  • Jesli wyglada na proste, to jest proste!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2017, 21:46:06 pm »
sposrod tylu roznych szlifierek na rynku wybrales akurat Dedre. Jaki proces myslowy, Cie do tego sklonil? :)

Reklamuj, zadaj zwrotu pieniedzy, jedz do najblizszej Juli, bierz czerwonego Meeca i ciesz sie bezproblemowa 3 letnia gwarancja.

https://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/elektronarzedzia-i-maszyny/szlifierki/elektryczne-szlifierki-oscylacyjne/szlifierka-mimosrodowa-010094/

Offline tomaszlfc

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 01, 2017, 22:27:53 pm »
Hehe ;) Proces ten da sie łatwo nazwać, elegancko mówiąc brak odpowiedniej wiedzy ;) Dedre jutro zwracam.