Maj 20, 2018, 23:26:13 pm

Autor Wątek: Szlifierka oscylacyjna mimośrodowa JCB ROS330 - (zbyt)wolne obroty  (Przeczytany 974 razy)

Offline orb

• Nagroda :)
  • Sr. Member
  • *
Odp: Szlifierka oscylacyjna mimośrodowa JCB ROS330 - (zbyt)wolne obroty
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 04, 2018, 08:18:58 am »
=160

Gość na tym filmiku wyraźnie powiedział, że szlifierka jest słaba i wyszlifowanie czegokolwiek (grawerki laserowej) zajmuje wieczność. Także tego.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2018, 08:21:55 am wysłana przez orb »

Offline Norberto

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 04, 2018, 09:49:28 am »
A może chodzi o to jak w metabo fsx 200intec, jak szlifuję np deskę to kręci tak jak powinna, ale jak czasem odwrócę ją dyskiem do góry np jak szlifuję małe elementy, to potrafi się wogóle nie obracać, a jak przystawię szlifowany element to zaczyna się obracać. Może ruch obrotowy wymuszony jest poprzez zaciąganie powietrza między padem a materiałem szlifowanym? Takie mam wrażenie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2018, 10:06:50 am wysłana przez Norberto »

Offline ndriu

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 04, 2018, 17:43:14 pm »
Panowie, znawcą czy specjalistą nie jestem ale na logikę - jakby taka szlifierka miała 10 tyś. obrotów to tylko pagórków można by było narobić a nie wykończyć - no chyba że ktoś mało pije i ręka mu nie drgnie To jakby do kątówki założyć dysk z papierem i próbować uzyskać gładką powierzchnię. Tutaj myślę w bardziej chodzi o liczbę drgań a nie obrotów - w końcu to połączenie oscylacji z obrotem. W moim metabo 200 mam dokładnie tak samo - na luzie prawie się nie kręci, trzeba docisnąć szlifierkę do materiału. Pewnie w lepszych modelach działanie będzie bardziej skuteczne ale zasada pozostaje taka sama. Jak mam duże nierówności to najpierw jadę taśmową a potem wypieszczenie mimośrodową.

Qiub

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 04, 2018, 18:52:26 pm »
Rotex?

Oraz wyjasnienie jego trybow od 3:15

Oraz odpowiedz na pytanie dlaczego oscylacja FS jest lepsza od kazdego innego sprzetu na dzien dzisiejszy :D dlaczego w trybie polerskim otrzymuje sie duzo lepsze efekty
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2018, 19:00:02 pm wysłana przez Qiub »

Offline kerry

• Hero Member
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2018, 19:44:45 pm »
Qiub w niebieskiej koszulce? A fuj! :)

Offline Wybryk100

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 04, 2018, 20:28:15 pm »
Dzisiejszy filmik z pracy szlifierki:
https://youtu.be/3rQeX-ZJKGQ

Sam już nie wiem, wygląda na to że chyba tak powinna pracować... Na max obrotach papier się kręci ale na najniższych nie obraca się wcale. I rzeczywiście jest jakiś hamulec, poniżej zdjęcie z instrukcji
https://zapodaj.net/89f84236c7a68.jpg.html

Offline wiech50

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 07, 2018, 22:15:22 pm »
Mam ten sam model szlifierki. Kupiłem w zeszłym roku i jestem z niej zadowolony. Taka szlifierka nie może mieć obrotów jak szlifierka kątowa, bo nie będzie precyzji szlifowania. Tu jest wbudowane coś w rodzaju sprzęgła odśrodkowego, które reguluje obroty w zależności od siły docisku do materiału. Jeżeli chcesz szybko zebrać materiał, to trzeba papier o gradacji 40. Potem dla wykończenia powierzchni weź drobniejszy, np. 120 lub więcej. Tak chyba jest napisane w instrukcji. Jak za mocno przyciśniesz, to stają obroty i jest tylko oscylacja. Swego rodzaju ochrona przed zniszczeniem napędu. Tak sobie myślę, że dlatego dają aż 5 lat gwarancji.
A te niższe stopnie obrotów to mogą się przydać przy polerowaniu lakieru na samochodzie, bo go wtedy nie przypalisz. Oczywiście nie papierem ściernym a gąbką lub filcem.
Wiesiek

Qiub

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 08, 2018, 08:54:06 am »
Gdyby tylko dali 7 lat gwarancji jak kia to bym ja kupil...

Offline Wybryk100

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 08, 2018, 09:23:18 am »
Mam ten sam model szlifierki. Kupiłem w zeszłym roku i jestem z niej zadowolony. Taka szlifierka nie może mieć obrotów jak szlifierka kątowa, bo nie będzie precyzji szlifowania. Tu jest wbudowane coś w rodzaju sprzęgła odśrodkowego, które reguluje obroty w zależności od siły docisku do materiału. Jeżeli chcesz szybko zebrać materiał, to trzeba papier o gradacji 40. Potem dla wykończenia powierzchni weź drobniejszy, np. 120 lub więcej. Tak chyba jest napisane w instrukcji. Jak za mocno przyciśniesz, to stają obroty i jest tylko oscylacja. Swego rodzaju ochrona przed zniszczeniem napędu. Tak sobie myślę, że dlatego dają aż 5 lat gwarancji.
A te niższe stopnie obrotów to mogą się przydać przy polerowaniu lakieru na samochodzie, bo go wtedy nie przypalisz. Oczywiście nie papierem ściernym a gąbką lub filcem.
Dzięki za info. Fajnie że wypowiedział się ktoś kto używa tego samego modelu. W takim razie nie będę reklamować bo wyszedł bym na głupka :p muszę się nauczyć na niej pracować i będzie git. Zapas papierów o różnej gradacji mam więc nic tylko szlifować :)