Luty 19, 2018, 11:08:04 am

Autor Wątek: Szlifierka taśmowa do 600zł  (Przeczytany 821 razy)

Offline jerry56

• Newbie
  • *
Szlifierka taśmowa do 600zł
« dnia: Kwiecień 20, 2017, 08:35:49 am »
Witam,
od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem szlifierki taśmowej do drewna aby ułatwić sobie prace. Do tej pory używałem okrągłej nasadki na wiertarke z wymiennymi papierami na rzepy. Do mniejszej roboty jest ok ale ostatnio szlifuje głównie okrągłe płaskie cienki plastry akacji/dębu i to rozwiązanie nie daje rady. Szlifuje oprócz tego prostokątne deski/belki - potrzeba uzyskania możliwie równej płaskiej powierzchni. Drewno twarde, głównie liściaste (dąb, akacja). Robota raczej weekendowa (max 5h na tydzień).

Myślałem nad Makitą 9910 lub 9911 (nie wiem czym się do końca różnią te modele), albo coś z Bosha. Mam na całość max 600zł. Ważne żeby szlifierka miała pojemnik na pył i można było bez problemu zmieniać taśmy rożnej gradacji (ważne aby były tanie zamienniki taśm do kupienia). Fajnie gdyby była regulacja obrotów.

Może polecicie jakiś inny model/firmę? Słyszałem, że Parkside z Lidla tez daje rade ale ciezko dostepny?

bobbobson

• Gość
Odp: Szlifierka taśmowa do 600zł
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2017, 10:23:27 am »
Parkside PBS900B2, czyli ta mocniejsza była 26.01 i 27.03 tego roku, więc nie wiadomo kiedy rzucą kolejny raz ten model. Nie wiem jak ta Makita 9911, ale Parkside nie ma elektronicznej stabilizacji obrotów, na wolniejszym biegu dociśnięty potrafi zwolnić.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2017, 10:29:45 am wysłana przez bobbobson »

Offline jerry56

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2017, 08:12:01 am »
Panowie, odświeżam temat bo nie znalazłem jeszcze odpowiedzi - która z tych szlifierek Makity będzie lepsza 9910 lub 991? czym one się różnią - bo ja w specyfikacji nic nie dostrzegam.

chcialbym aby taśmy był łatwo dostepne i tanie, co polecacie?

Offline Rafalski

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2017, 09:51:50 am »
Różnica między 9910 i 9911  to zmienna prędkość taśmy w 9911, na stronie makity właściwie jest to widoczne. Na ich stronie możesz użyć funkcji porównania kilku maszyn.
W opisie widnieje wprawdzie wzmianka "regulacja prędkości obrotowej" ale nie ma symbolu " utrzymanie stałej prędkości obrotowej pod obciążeniem" jak przy frezarkach, czyli nie jest to prawdziwa regulacja, a tylko sterowanie obrotów.
Nie znam żadnej szlifierki z prawdziwą regulacją obrotów, co nie znaczy że takie nie istnieją.
Jeśli chodzi o taśmy, to po prostu sprawdź w ilu sklepach dostępne są właśnie w wymiarze tej makity i porównaj ceny. Wydaje mi się, że nie są to jakieś egzotyki i nie powinno być problemu z zakupem. Czy są tanie, czy nie, to tylko ty sam możesz ocenić.

Offline lew z cepelii

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2017, 10:06:17 am »
Może zainteresuje Cię Maktec mt941. Ja wciąż się na nią czaję, ale na razie odkładam zakup na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Offline tobaniak

• Sr. Member
  • Pozdrawiam Tomek
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2017, 21:22:50 pm »
Mam tego makteca. Do dużych powierzchni super .Wagę mam sporą więc operowanie nim w różnych pozycjach jest męczące
Pozdrawiam Tomek

Offline Krzysiek1973

• Sr. Member
  • Początkujący...
    • KESS
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2017, 15:19:14 pm »
Może polecicie jakiś inny model/firmę? Słyszałem, że Parkside z Lidla tez daje rade ale ciezko dostepny?
Ja swojego Parksida zajeździłem po roku. Teraz taśma w trakcie pracy potrafi się zatrzymać, a szlifierka dalej się kręci, Nie używałem jej bardzo intensywnie. Większość czasu była przykręcona do stołu jako stacjonarna.
Teraz nie wiem, czy próbować ja naprawić, szukać jakiejś znowu w miarę taniej(marketowej), czy jednak coś bardziej zaawansowanego?
Myślałem też nad stacjonarną szlifierką, ale to już grubszy wydatek.
Pozdrawiam
Krzysiek

Online m_kola

• Hero Member
  • .
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2017, 15:21:43 pm »
Jak po roku to na reklamację oddaj!
#aa0022

Offline Krzysiek1973

• Sr. Member
  • Początkujący...
    • KESS
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 18, 2017, 15:23:30 pm »
Bez paragonu przyjmą?
Pozdrawiam
Krzysiek

Online m_kola

• Hero Member
  • .
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 18, 2017, 15:31:59 pm »
Musisz mieć dowód zakupu. Może to być np wyciąg z płatności kartą albo skan paragonu kolegi :D
#aa0022

Offline Gerdo

• Sr. Member
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 18, 2017, 17:18:33 pm »
Kiedys zgubiłem paragon i normalnie napisałem do sklepu w którym robiłem zakupy i mi przysłali drogą elektroniczną kopie paragonu.

A poza tym trzymać paragony z np z instrukcjami obsługi, to nie problem.

Offline Lopi1

• Full Member
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 18, 2017, 19:05:42 pm »
Ale płaciłeś chyba kartą?

Offline Krzysiek1973

• Sr. Member
  • Początkujący...
    • KESS
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 19, 2017, 09:17:31 am »
Pewnie tak, ale znając życie robiłem też inne zakupy. A gdy składam reklamację na dany towar do Lidla, to muszę iść do tego w którym kupiłem sprzęt?
Pozdrawiam
Krzysiek

Online m_kola

• Hero Member
  • .
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 19, 2017, 09:35:24 am »
Możesz gdziekolwiek składać reklamację  na gdziekolwiek kupiony sprzęt w obrębie lidla oczywiście.
#aa0022