Październik 21, 2018, 12:33:18 pm

Autor Wątek: Szlifierka taśmowa  (Przeczytany 3570 razy)

Offline raven

• Sr. Member
Odp: Szlifierka taśmowa
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 16, 2017, 11:41:49 am »
To jest to. U mnie się zajeździła Jakieś lekarstwo na to?

Jeżeli skończyła się już gwarancja, to może by na starą zjechaną gumę naciągnąć kawałek dętki rowerowej?

Offline Krzysiek1973

• Sr. Member
  • Początkujący...
    • KESS
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 16, 2017, 12:02:24 pm »
Gwarancja się nie skończyła. Mam już nową 8)
Pozdrawiam
Krzysiek

Offline morosoph

• Sr. Member
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 03, 2017, 12:34:23 pm »
Tydzień temu po czasochłonnych poszukiwaniach nabyłem przypadkowo i nieprzypadkowo taśmówkę Vander VSD703. Ta rozbieżność okoliczności wynika stąd, że tak naprawdę chciałem ją kupić, tyle, że była kompletnie niedostępna w necie.
Nie chcę lobbować w ich stronę, ale w pracy mamy struga i odkurzacz tej firmy i ten drugi wolimy brać na montaże zamiast Makity. Firma wydawała mi się totalnie chińska, ale te dwa graty w zakładzie służą naprawdę długo i nieźle. Znalazłem przedstawicielstwo i serwis w Rzeszowie gdzie facet zapewniał jedyną rzecz: ich produkty nie są totalną paścią. Fabryka jest regularnie audytowana m.in. przez Amerykanów , którzy wykonują w niej bliźniacze narzędzia w innym/ładniejszym :D/ kolorze pod brandem Worksite. A przypadek polegał na zakupie w okolicznym sklepie wielobranżowym. Cena wynegocjowana 240 zeta.
Sama szlifierka w miarę mocna 1010W i faktycznie nie odczułem spadku mocy przy niezłym obciążeniu. Niewątpliwą zaletą jest kształt obudowy pozwalający na pracę w dwóch płaszczyznach poza standardową - dołączone dwa c - klampy do mocowania. Dodatkową zaletą i moim wymogiem w wyborze jest odchylana klapka przy małej rolce pozwalająca na szlifowanie niewielkich łuków. Troszkę dziegciu - proszę bardzo - niby standard, ale głośność jest uciążliwa i większa niż w mojej starej szlifierce - na dodatek hałasu przykry świst,brrr. Koreczki na uszy nieuniknione - inna sprawa, że dla własnego dobra rzecz niezbędna przy większości tego typu zabawek. Druga wada, której totalnie nie rozumiem jest kształt wyrzutu pyłu. W tym modelu prostokątna i jak tu podłączyć odkurzacz bez wkurzających przeróbek końcówek. Ale ogólnie działa super, Taśma zapiernicza prościutko i ładnie reaguje na regulację. Aha, obroty oczywiście regulowane. Po tygodniu niezłych szlifów, na razie polecam.

bushmaster

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 25, 2018, 18:19:18 pm »
Witam
Jaką polecacie szlifierkę taśmową do 1000 zł?
Szlifierka będzie pracować stacjonarnie(do góry,pionowo,na boku) jak i mobilnie.
Wielkość taśmy ściernej 100x610.
Byłoby dobrze jakby miała 2 biegi lub regulację prędkości obrotów(ewentualnie niekoniecznie).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2018, 18:26:45 pm wysłana przez bushmaster »

Offline Krzysiek1973

• Sr. Member
  • Początkujący...
    • KESS
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 26, 2018, 08:46:20 am »
Sporo osób poleca Makitę.
Pozdrawiam
Krzysiek