Październik 21, 2018, 12:07:42 pm

Autor Wątek: Szlifierka taśmowa  (Przeczytany 3569 razy)

Offline damiang

• Jr. Member
  • **
Szlifierka taśmowa
« dnia: Luty 28, 2017, 22:12:42 pm »
Panowie, szukam szlifierki taśmowej. Nie musi być zaraz za 1000zł. Co możecie polecić, a czego nie? Na pewno coś wybiore.

Offline leeching

• Full Member
Odp: Szlifierka taśmowa
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2017, 09:07:33 am »
Od trzech lat używam Maktec MT941. Mocna, solidna, świetnie odprowadza urobek, duża. Zrobiła dużo, była pożyczana i przeżyła dużo.

Ostatnio spadła z mojej winy ze stołu (zostawiłem zablokowany włącznik i przy podłączeniu odjechała, odleciała i wylądowała na betonie). Niestety złamał się kluczowy element obudowy. Okazało się, że część ogolnodostępna, przekładka to była robota na pòł godziny. Poza drobnymi różnicami jest to kopia droższej makity.

Wcześniejsze szlifierki to był parkside z lidla, jakiś nutool z marketu. Obydwie padły na pierwszej robocie. Lidlowej połamały się zębatki, nutool pękł pasek (koszt paska zniechęcił do naprawy).

Offline kostek33

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2017, 10:22:58 am »
Używam Meec 1010W czerwonego z Juli. 3 lata gwarancji, cena to połowa Makteca, w zestawie zaciski do pracy stacjonarnej. Minus to rama szlifierska przynajmniej w moim egzemplarzu nie jest równoległa na całej powierzchni do papieru.Przy dłuższej pracy lekko się nagrzewa ale nie ma tragedii, co 1h chwila przerwy ale to też zależy od siły docisku.

Offline damiang

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2017, 13:27:49 pm »
Ktos jeszcze cos poleci? Dzis planuje zamowic

Offline Rafalski

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2017, 15:08:26 pm »
Moje szlifierki to Makita 9403  i  AEG HBSE 100.
Ta Makita dużo lepiej odsysa pył i pracuje dużo bardziej cicho niż ta AEG.
Jeżeli ta Maktec jest w części taka dobra jak ta Makita, to  raczej brać. W internecie można znaleźć sporo dobrych opinii.

Offline mateuszp999

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2017, 09:19:42 am »
Nie napisałeś do czego ta szlifierka jak chcesz czołg na lata co zrobi każdą robotę i ma 10cm szerokości a nie 7 jak w innych tańszych to bierz Maktec MT941 też go używam i w porównaniu do marketówek typu mecc macalister i inne śmieci to ten jest nie do zdarcia http://allegro.pl/szlifierka-tasmowa-mt941-makita-maktec-tasmowka-i5198796302.html tu masz najtańsza w necie z wysyłką free

Offline gargul

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2017, 20:08:30 pm »
od niedawna mam z LIDLA Parkside ten nowszy 900w i świetnie się spisuje 3 lata gwarancji i 150zł PBS900b1, duża zaleta to pewne mocowanie do blatu 2szt na zdj jedna założona tylko i taka obudowa ze leży na stole idealnie. Poza użyciem stacjonarnym do blatu w reku tez sie dobrze trzyma i prowadzi po materiale.

Dostała już w kość na dechach i metalu na razie bez awaryjnie, jest to mój pierwszy czołg i na początek cena jakość strzał w 10. Będę często używał to pomyśle o lepszej na razie tania wystarcza co do maktec pas 10 cm rewelacja ale szkoda kasy dla amatora stolarza.

Offline Rafalski

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2017, 23:23:31 pm »
Ale ładnie ci te zdjęcia wyszły. Można wiedzieć, jakiego aparatu i oświetlenia używasz?

Offline gargul

• Full Member
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 11, 2017, 23:30:47 pm »
nie wiem o co ci chodzi a zdjęcia z kilometra widać ze z google, moim zdaniem pisząc o narzędziu lepiej je z-wizualizować. Jeszcze z nickiem damskim się tu nie spotkałem a większość facetów to wzrokowcy.

Offline pigmey

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 11, 2017, 23:31:24 pm »
Można wiedzieć, jakiego aparatu i oświetlenia używasz?
Aparat to pewnie "katalog Lidl", a oświetlenie marki "strona internetowa Lidl" :D
A na poważnie to na kilometr widać, że to wizualizację więc to pytanie to jakaś podpucha...

Żeby off-topu nie było - też mam ten model i też to jest moja pierwsza szlifierka...
Dzisiaj pierwszy raz jej użyłem i jestem baaaardzo zadowolony :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2017, 23:34:38 pm wysłana przez pigmey »
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Offline gargul

• Full Member
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 11, 2017, 23:37:51 pm »
Mnie najbardziej pozytywnie zaskoczył pojemnik na pył myślałem ze bez odkurzacza nie podchodź a całkiem dobrze sobie radzi ta plastikowa puszka. Raz też taśmę tą pierwsza daną ze sprzętem urwałem ale chyba z dociskiem przesadziłem na maszynie i do deski.

Offline pigmey

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 12, 2017, 00:21:29 am »
Co do pudełka to rzeczywiście jest rewelacyjne i wyłapuje większość pyłów, byłem miło zaskoczony.
Ale i tak wole pracować z odkurzaczem ;)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

bobbobson

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 12, 2017, 08:46:25 am »
Wszystko pięknie, ale ta lidlowska (PBS900B2) gwiżdze jak szatan. Poza tym w odwróconej pozycji zarzuca pył na włącznik (drewniany, metalowy), nawet z odciągiem. Trzeba przykleić kawałek tektury, żeby go nie zamuliło. Trzecia wada - iskrzące szczotki, chociaż z tego co ludzie piszą, nie w każdym modelu. Poza tymi minusami rzeczywiście chodzi całkiem przyzwoicie.

Offline gargul

• Full Member
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 12, 2017, 12:24:57 pm »
jeśli bierzemy pod uwagę cenę to te minusy to szczegół jak wytrzyma 3 lata do końca gwarancji to szacun jeśli nie LIDL oddaje kasę oni nie bawią się w naprawy z tego co wiem.
jak pisałem okaże się niezbędna to będę szukał profesjonalnej 100mm itp
ta uważam cenowo najlepszy wybór na pierwszy czołg dla amatora

bobbobson

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 12, 2017, 14:23:59 pm »
Nie twierdzę inaczej, szlifierka daje radę. Jednak "w tej cenie", jak i w innych cenach warto także wspomnieć o minusach, a nie zamykać ich w zawoalowanym stwierdzeniu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2017, 14:28:52 pm wysłana przez bobbobson »