Sierpień 21, 2018, 04:52:39 am

Autor Wątek: METABO POWERMAXX BS BASIC 10,8  (Przeczytany 12778 razy)

kozio

• Gość
Odp: METABO POWERMAXX BS BASIC 10,8
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 29, 2017, 09:03:34 am »
Mam mały zestaw z bs quick i cieszę się ogromnie.

Offline wiszku

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 29, 2017, 20:01:03 pm »
Witam
Ta zakrętarka to chyba mój najlepszy zakup. Nie zgodzę się, że do wkrętów się nie nadaje. Sprawdziła się przy drewnianych szalunkach czy płytach gipsowych na konstrukcji drewnianej. Kto robił szalunki z desek ten wie, że wkrętów idzie masa, 99% wkrętów była nie naruszona i nadawała się do ponownego użycia, a ten 1% to na pewno nie przez zakrętarkę. Odkręcałem sztachety z tarasu gdzie duża część wkrętów była zeszlifowana i tylko ona z tym sobie poradziła - bratnia wkrętarka obracała łebki i to samo robiła przy montażu dłuższych wkrętów. Poza tym komfort bez porównania, ręka nie napierdziela, nie wyrywa ci narzędzia bo trafiłeś właśnie na sęka. Tak więc moim zdaniem: "będziesz Pan zadowolony" Pozdro

gwd

• Gość
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 29, 2017, 23:13:31 pm »
To mamy różne doświadczenia. Ja na pewno zniszczyłem 2 wkręty z podejściem torx 25 takie podwójne z jednej strony wkręt pod kołek z drugiej strony gwint M8. Fakt, że te wkręty były z marketu budowlanego a tam jak wiadomo stal jest tylko nieco mocniejsza od plasteliny. Tak czy inaczej polecam pod rozwagę.

Offline ndriu

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 30, 2017, 21:21:51 pm »
Cóż mogę napisać... W skrócie: odebrałem, przetestowałem, pokochałem

Naprawdę są bardzo poręczne, a praca nimi jest przyjemna. Miałem wątpliwości co do zakrętarki ale też już wiem że nie oddam Urywania/niszczenia wkrętów nie odnotowałem. Wkreciłem kilka małych 15mm bez żadnego problemu - przy lekkim naciśnięciu spustu udar się nie złącza więc nie ma ryzyka przekręcenia. Może to kwestia zastosowania odpowiedniego bita? Jak będzie nieodpowiedni rozmiar to może niszczyć łebki.

Sama wkrętarka jest bez quick ale demontaż uchwytu też jest szybki - minus że nie można zostawić w nim np. wiertła ale to jak się domyślam jest możliwe tylko w quick.

Podsumowując jestem mega zadowolony.

Offline wiech50

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 16, 2018, 23:31:07 pm »
Ja używam tego kompletu co na fotach poniżej. Jestem bardzo zadowolony, duża pojemność akumulatorów i 34Nm daje zadowolenie z pracy. Świetna jest też latarka ledowa o sporej sile światła. Często jej używam podczas napraw samochodów. Kupiłem w promocji Castoramy w cenie poniżej 500zł. Jedyna wada to słabe jakościowo oznakowanie skali sprzęgła, bo już trochę się zaciera.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2018, 23:33:04 pm wysłana przez wiech50 »
Wiesiek

Offline sankilatem

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 31, 2018, 19:32:12 pm »
posiadacze wkrętarki w wersji quick poratujcie. korzystałem  z głowicy kątowej dokrecałem takiego dłuższego wkręta, poczym chciałem odczepić głowicę, ale poprostu nie da rady, czerwony pierścień chodzi tak jak powinien i nie wiem co jest grane, czy to kulki z zapadki nie chcą się odblokować czy sześciokąt się ukręcił odkształcił zklinował no nie wiem, miał ktoś już z tym problem?  :-\
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2018, 19:33:44 pm wysłana przez sankilatem »

kozio

• Gość
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 31, 2018, 20:52:20 pm »
korzystałem  z głowicy kątowej dokrecałem takiego dłuższego wkręta, poczym chciałem odczepić głowicę, ale poprostu nie da rady, czerwony pierścień chodzi tak jak powinien i nie wiem co jest grane
Tydzień temu miałem podobnie.
Wyślij na reklamację a dostaniesz nową nasadkę kątową.
Powiedzieli mi że czasem się tak dzieje.

Offline sankilatem

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 01, 2018, 05:50:48 am »
Niestety, ale już jest po gwarancji. A Ty koziu pisząc, że miałeś podobnie to masz na myśli, że też się zklinowala głowica na wkretarce ?  Prawdopodobnie jeżeli dzisiaj nie uda się mi jej ściągnąć to będę musiał ją odciąć katowka, bo innego wyjścia nie znajdę.

kozio

• Gość
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 01, 2018, 07:02:07 am »
Czy Ty poważny jesteś?
Zadzwoń do serwisu i zapytaj ile będzie kosztowała naprawa bo inaczej zniszczysz sprzęt.

Offline sankilatem

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 01, 2018, 14:17:59 pm »
spokojnie chodziło mi o samą głowicę, konkretnie o miejsce w którym znajdują sie te zapadki kulkowe, jak i tak nie mam szans jej ściągnąć bo jest nie rozbieralna... ale jeszcze przed tym, zadzownie zapytam.

Offline DrKubus

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 21, 2018, 18:15:30 pm »
Spróbuj ją "opukać" przy naciągniętym pierścieniu w pozycji "odblokowany" trzymając wkrętarkę skierowaną do góry lub do dołu, mnie pomogło :)

Offline sankilatem

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 21, 2018, 19:25:35 pm »
już problem dawno zażegnany, ale masz rację trzeba było odpukać z tym, że u mnie to mega mocno się zklinowało prawdopodobnie to z powodu wyrobionego łożyska, a na początku myślałem, że była to kulka na zapadce a to było ok parę konkretnych uderzeń i poszło

Offline tommik

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 22, 2018, 11:13:50 am »
Mam taką już 5 lat, obrobiła całą budowę, kartongipsy, płyta wiórowa, wiercenie w gazobetonie. Akumulatory 1,5Ah trzymają całkiem nieźle. Ładowanie trwa ok 0,5 h a akumulator wystarcza na 3 godz kręcenia K-G. Luzów większych nie ma. Moja wersja jest bez klipsa do paska co bardzo utrudnia pracę na wysokości. Uchwyt wiertarski to porażka. Nie ma pierścienia stałego co bardzo przeszkadza w mocnym złapaniu wiertła a przy luzowaniu wiertła uchwyt się odkręca. To samo przy wykręcaniu śrub, stąd praca z bitami tylko bez uchwytu. Zastanawiam się nad kupnem innej wiertarko-wkrętarki a metabo zostanie jako narzędzie pomocnicze.

Offline kidi

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 11, 2018, 23:17:06 pm »
Bardzo poważnie zastanawiam sie nad tą wkrętarką w wersji BS i dwoma aku. Na pewno ją kupię tylko kwestia czy z opcją quick czy bez. Będzie używana w 95% przypadkow jako wkrętarka wiec szybki demontaż uchwytu na wiertła nie jest mi aż tak bardzo potrzebne. Ale... piszecie że wkrętara bez niego ma tendencje do samoluzowania się wiertła. Czy w wersji quick też jest ten problem? Jesli mam jej używać jako wiertarkę od czasu do czasu to chciałbym żeby jednak wiertło trzymało. Róznica w cenie to 100zł (dopłata do quick).

Offline Strużyn

• Sr. Member
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 11, 2018, 23:53:31 pm »
Ja z założenia nastawiałem się na quick i nie żałuję. W przypadku skręcania mebli to prawie jak posiadanie dwóch wkrętarek. Mam quick i na razie nic się nie luzuje.