Sierpień 18, 2019, 06:56:28 am

Autor Wątek: Wkrętarka sieciowa do 250 zł  (Przeczytany 1099 razy)

Offline Krzysiekn83

• Newbie
  • *
Wkrętarka sieciowa do 250 zł
« dnia: Styczeń 06, 2019, 02:15:10 am »
Witam.
Mam do Was prośbę. Planuję zakup wkrętarki, do pracy głównie z drewnem.
Niestety mam ograniczony budżet do max. 250 zł.

Myślałem o czymś takim
https://www.narzedzia.pl/wiertarko-wkretarka-sieciowa-250w-graphite-58g792,50730.html

Co o tym myślicie?
Z góry dziękuję za opinię.

Pozdrawiam.

Offline wojpen

• Newbie
  • *
Odp: Wkrętarka sieciowa do 250 zł
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 06, 2019, 10:59:27 am »
Ostatnio miałem też ten dylemat - i............... Kupiłem w Lidlu Parksida za 99 pln.
Sprawdza się bdb. a dodatkowo możesz szybko zdjąć uchwyt i używać jako zakrętarki. czyli w cenie twojej miał bym 2.
Zastanów się - moim zdaniem warto

Offline Krzysiekn83

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2019, 16:23:39 pm »
Ten Parkside z lidla jest na akumulator, czy na kablu?
Kiedy ją kupiłeś?
Ja między świętami, a nowym rokiem jak byłem,  to byly akumaltorowe, chyba za 179 zł.

Offline nocturnodrummer

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 06, 2019, 17:35:57 pm »
Ogólnie ciężki temat, stwierdziłem że do prac amatorskich i stacjonarnych zabawa w narzędzia akumulatorowe to trochę przesada bo pewnie więcej to będzie leżało jak robiło, dlatego również rozglądałem za czymś sieciowym. Niestety, wszyscy poważni producenci produkują wszystko na Aku. Po co mi do warsztatu Aku jak wkrętarka nawet posesji nie opuści. więcej zachodu z ładowaniem i pilnowaniem baterii niż z wpiecem do prądu. Może ktoś coś polecić oprócz chińczyków?

Offline wojpen

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2019, 20:52:49 pm »
Witaj Kolego - ten sprzęt kupiłem w Lidlu w połowie listopada - to wkrętarka sieciowa - takiej szukałem. Później kupiłem (na początku grudnia) wiertarkę - też sieciową.
Co ciekawe wiertarka najpierw za 99 pln, później (po chyba tygodniu) przeceniona na 77 pln.
Oba sprzęty dostały przed Świętami mocno w kość i muszę powiedzieć, że mimo posiadania innych (markowych) uważam, że zakup był trafiony!!!
O wkrętarce sieciowej już pisałem, natomiast co do wiertarki powiem tak:
mało który sprzęt nawet markowy posiada wbudowany osobny regulator obrorów - ta wiertarka posiada więć ustawienie obrotów maksymalnych jest bezproblemowe - co więcej - przy ustawieniu na minimum wiertarka może robić za......wkrętarkę.
Do domowych zastosowań super - ale niestety dwie uwagi:
1. Udar jest do kitu i sprawdza się poprawnie do średnicy ca 6-8 mm,
2. Od razu trzeba wymienić uchwyt - oryginalny to szajs. Założyłem stary uchwyt od Celmy/Bosch i jest super. Mogę wiercić nawet fi 1.5 mm
I na dokładkę 3 lata gwarancji. (między Świętami kupiłem drugą dla Syna).
Uchwyt ma gwint UNF - więc dostęp do nich jest łatwy można kupić bez problemu i na kluczyk i ręczne - wszystko to tylko kwestia ceny.

Można jeszcze oglądać w Casto sprzęt MacAlister - ale jest droższy

I jeszcze jedno: - Koledzy - popatrzcie na ogłoszenia w .....Lombardach!!! Taqk tak - za śmieszne pieniądze można trafić niezły sprzęt - nawet znanych marek.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2019, 20:56:07 pm wysłana przez wojpen »

Offline Krzysiekn83

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2019, 00:52:40 am »
Dzięki,  zakup będę robić za 2-3 to jeszcze odwiedzę Lidla i zerknę na nią.

Offline orb

• Nagroda :)
  • Sr. Member
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2019, 14:08:34 pm »
Mam grafita (jeszcze z czarnym kablem), jest ok, ale ma dwie wady. Pierwsza - bicie na wrzecionie, druga - luz na futrze, a dokładniej na jego metalowej obudowie. Pierwszej wady wyeliminować się nie da, a drugą, no cóż - zmieniłem uchwyt wiertarski na samozaciskowy, plastikowy. Ten metalowy przy większych obrotach z racji luzu telepał się jak mimośród, wprawiając w drgania całą wkrętarkę.

Grafit ma jeszcze jedno nietpowe zachowanie (mówię to na podstawie 2 egzemplarzy), mianowicie sprzęgło czasem na niższym ustawieniu bardziej dociągnie wkręta niż na wyższym. Dzieje się to przynajmniej w paru pozycjach.

Poza tym wkrętarka jest dosyć dobrze wykonana, we właściwych miejscach ogumowana, manipulatory nie zacinają się. Jest stosunkowo silna i co dosyć istotne - w serwisie można nabyć części zamienne.

Offline pbabula

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2019, 15:06:57 pm »
Miałem podobny kłopot, potrzebowałem kupić niedużą wiertarkę do hobbystycznych prac w drewnie, sprawdzałem boscha, graphite, makitę, einhel i wiele innych... aż w końcu znalazłem wiertarkę sieciową Hitachi FDV16VB2 U3, kupiłem i jestem z niej bardzo zadowolony:

zalety:
lekka i poręczna
wykonana z dobrej jakości materiałów
uchwyt szybkomocujący
regulowane obroty więc można zamontować urządzenie w stojaku i służy jako podstawowa wiertarka stołowa

wady:
nie zauważyłem

Miałem nawet sytuację, w której odwiedził mnie sąsiad i powiedział, że spalę wiertarkę na pierwszym grubszym profilu. Postanowiliśmy więc wywiercić otwór wiertłem 12mm w blasze o grubości 10mm, ot tak dla testu i... opadła mu szczęka ;) otwór wywiercony, wiertarka działa.

Oczywiście nie nadaje się do bardzo ciężkich prac np. na budowie, ale nie do tego została zakupiona. Pozdrawiam

Offline inforobert

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2019, 22:23:19 pm »
Witam.

Do pracy kupiłem wiertarko-wkrętarka Macalliter 300 W, z użyciem wiertła bez udarowego, wierci bez problemu otwory Fi 8 w twardej palonej cegle.

Offline orb

• Nagroda :)
  • Sr. Member
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 18, 2019, 16:50:36 pm »
Ten mac wygląda bardzo podobnie jak grafit, tyle, że mocniejszy ma silnik o 50w.