Lipiec 18, 2018, 20:10:31 pm

Autor Wątek: wielowrzecinowa Griggio  (Przeczytany 1146 razy)

Offline wierzba

• Newbie
  • *
wielowrzecinowa Griggio
« dnia: Wrzesień 08, 2016, 13:46:37 pm »
Cześć Wszystkim!
Czy ktoś może jest w posiadaniu wiertarki Griggio GF 27 i może coś więcej o niej powiedzieć? Przymierzamy się z wujem do zakupu, ale mało opinii w googlach o niej, a ogólnie ''coś gdzieś kiedyś" słyszałem, że maszyny z Griggio są dobre, ale drogie...
Ktoś pomoże?
Pozdrawiam i dziękuje za każdą odpowiedź! :)

Offline stakles

• Newbie
  • *
    • servis
Odp: wielowrzecinowa Griggio
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2016, 18:18:09 pm »
witam
Nie widzę w tej maszynie przykładnicy równoległej przesuwnej przydatnej miedzy innymi do ustawienia szybkiego grubości płyty, dobrze wykonana regulacja głębokości wiercenia tak jak w wiertarkach maggi, w felder ona wykonana na tulejce co po czasie się zbija , nie wiem jak stół żeliwny jest wykonany czy czasami nie za śliski ? przy większej ilości wierteł nie przesunie detalu ? , "szkła" przez które się patrzy pomiar są płaskie z jedna kreska przez co bardzo źle się ustawia .
A jaka cena ?

Offline wierzba

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2016, 14:06:47 pm »
siemka stakles! w końcu mój temat odżył a zaglądam co jakiś czas... dostaliśmy 22 netto. ale byliśmy na takich testach u znajomego, co ma STOMANĘ BM 21 E i chyba będziemy skłaniac się ku tej opcji. przede wszystkim stabilna konstrukcja. Wcześniej miał któregoś z Feldera to na prostej posadzce była podobna do pływania po wodzie. napierdziela chyba z rok na tej stomanie i sobie chwali.
masz jakieś info o STOMANIE?

Offline stakles

• Newbie
  • *
    • servis
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2016, 17:38:34 pm »
witam
możesz dużo zrobić z tą cena we Wilnie na targach oddawali tą wiertarkę za 2800 euro , potarguj się, firma z którą współpracuję wiertarki maggi sprzedaje za około 3500 euro wliczony transport i uruchomienie wraz ze szkoleniem i rok gwarancji. Jako był serwisant feldera co z stabilnością tam źle ? nigdy takiego problemu nie słyszałem może ten problem tu rozwiążemy ?

Offline Sebastian Germak

• Newbie
  • *
    • Avangarda Meble
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2016, 18:59:08 pm »
Podepnę się pod temat bo od dłuższego czasu zastanawiam się nad wiertarką wielowrzecionową. W oko też mi wpadła Griggio GF 27 ze względu szerokiego rozstawu skrajnych wrzecion.
Długo pracowałem na SCM MB 21, i była taka sobie, teraz chętnie brał bym coś szerszego.
Cena tej Stomana atrakcyjna i na pierwszy rzut oka wykonanie też niczego sobie, ciekawe jak z nastawami.
Chętnie dowiem się czegoś więcej...

Offline stakles

• Newbie
  • *
    • servis
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2016, 20:48:40 pm »
tamte ceny dotyczą 21 wrzecion, każda wiertarka ma niewielki wręcz nie zauważalny luz na tulejkach, tłokach co wysuwają głowice teoretycznie czym więcej wrzecion tym na skrajnych wrzecionach większa różnica i jak tępe wiertła czy obrabiany detal twardy wybiera głowica tam gdzie lżej, jak gdzieś będzie okazja to sprawdzę wahania,