Wrzesień 25, 2018, 18:53:13 pm

Autor Wątek: Problem z wyborem wyrzynarki  (Przeczytany 7872 razy)

kwita

• Gość
Odp: Problem z wyborem wyrzynarki
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 10, 2015, 09:14:29 am »
tak jak kolega napisal strug reczny  elktryczny i wyrzynarka to ostatnie narzedzia w kolejnosci do zakupow
...wcale się z tym nie zgodzę. Nie można patrzeć tylko przez pryzmat swoich potrzeb. W 1991 roku moim pierwszym zakupionym narzędziem w Niemczech była właśnie wyrzynarka. Stałem wtedy przed wykańczaniem swojego domu, była boazeria itp. W chwili obecnej przy układaniu paneli także używam wyrzynarki, budowałem zadaszenie tarasu 20m2, pergole, także używałem wyrzynarki i niedocenianego elektrycznego struga marki Rebir (mało popularna firma w Polsce) ale jak dla mnie wszystkie firmowe mi znane mogą się schować. Posiadam taki strug z nożami 100mm, maszyna z prawdziwego zdarzenia. Jak znajdę chwilę, to opiszę ten strug. Można do niego kupić wszystkie części, paski, szczotki, noże, kółka pasowe, silniki, obudowy po normalnych cenach. W zasadzie do budowy takich konstrukcji wystarczy mi właśnie płatnica, wyrzynarka, strug i wiertarka z wkrętarką. Wszystko zależy od prac, które się wykonuje. Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, abym na montaż zabrał sobie taśmówkę, wyrzynarkę owszem, czy to montaż mebli, paneli itp. Wycinam otwór pod płytę, zlewozmywak zagłębiarką a docinam wyrzynarką

Offline studio tata

• Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 10, 2015, 09:42:28 am »
 rebir ???  , chyba nie miales dobrego firmowego struga w rekach :)

kwita

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 10, 2015, 09:53:35 am »
rebir ???  , chyba nie miales dobrego firmowego struga w rekach :)

nie sztuka wydać tysiące by mieć coś firmowego i nadającego się do pracy. Ile trzeba wydać na firmowy strug ręczny, który zbiera nożem 100-150mm na grubość kilku milimetrów bez spadku mocy??? Jestem amatorem ale sprzętem zawstydził bym niejednego zawodowego stolarza, większość sprzętu wykorzystuje na własne potrzeby, mam też maszyny za kilka tysięcy. Jedni wydają na papierosy, ja np. na sprzęt. Kupiłem Rebira już dawno, jak budowałem dom, z polecenia i jestem zadowolony.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2015, 09:56:36 am wysłana przez kwita »

kozio

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 10, 2015, 17:10:54 pm »
Piniondze to nie fszysko!!!

Nie ma co się kłócić co jest droższe, jednemu potrzebne to innemu tamto.
Ja mam za 150 zł graphita i do tego do czego potrzebuję wystarcza.
Poza tym temat dotyczy wyrzynarki ;D

Offline jorgensen

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 27, 2015, 23:54:20 pm »
a co sądzicie o tym modelu http://www.legallais.pl/produkt/wyrzynarka-4350fct/1219 ? wydaje się, ze jest to prosty podstawowy sprzęt - jak na taki cena wysoka, ale jak patrzę na ceny innych to ta jednak wydaje się tania, wyrzynarka mi się podoba, ale nigdy zupełnie nie wiem czy cena jest adekwatna do sprzętu. Mogę kupić coś podobnego w niższej cenie?

kwita

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 28, 2015, 08:11:25 am »
a co sądzicie o tym modelu
Uważam, że najlepszym modelem będzie, "przedstaw się" ;). I nie jest to prosty sprzęt, ale o tym więcej jak się przedstawisz :D
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2015, 08:13:15 am wysłana przez kwita »

kozio

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 28, 2015, 08:45:20 am »
Tak jest, do kozy z nim ;D

Offline futrzak

• Sr. Member
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 30, 2015, 00:07:06 am »
Mam Boscha GST 90 BE i ogólnie może być. Mam jedno zastrzeżenie dotyczące uchwytu SDS, ponieważ zacina mi się i w sumie nie wiem czy to wada fabryczna, czy coś. Ciężko czasem wyciągnąć ten brzeszczot, najlepiej przedmuchać trochę sprężarką z trotów. A jeszcze wydaje się też że brzeszczot po założeniu jest trochę krzywy względem całej wyrzynarki, lecz względem podstawy jest prostopadły. Trochę jest to dziwne, może tak ma być. 

Offline pawel49

• Full Member
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 22, 2015, 22:33:39 pm »
Dzisiaj chciałem kupić wyrzynarkę Meeca z Jula tę z chwytem grzybkowym 720W. Otwieram i okazuje się, że stopa to śmigło. Na prostym się kolebie po przekątnej. Jadę do sklepu, chciałem wymienić na taką samą, ale pracownik sklepu musiał sprawdzić ją przy mnie. Okazała się takim samym bublem i podziękowałem. Coś dostali chyba wadliwą serie.

Offline papatimber

• Newbie
  • *
  • Nie myli się ten co nic nie robi!
    • PAPA Timber
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 09, 2015, 10:13:08 am »
A powiedzcie czy rzeczywiście jest lepiej kupić sobie tanią stacjonarną wyrzynarkę taśmową za 500 zł z allegro czy lepiej te same pieniądze przeznaczyć na taką ręczną? Wycinać chce różne kształty z drewna max 30x40cm. A jak narazie wykończyłem stara wyrzynarkę topex które przy wyrzynaniu trzęsła się razem z mieszkaniem.
Nie sztuką zabić strzelbą kruka, zabić gołą dupą jeża to jest sztuka.

kozio

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 09, 2015, 14:01:17 pm »
Pewnie będziesz miał kilka podpowiedzi jak się przedstawisz w dziale ''przedstaw się'' a potem poczytaj regulamin i forum.

Offline młody majsterkowicz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 18, 2015, 21:37:00 pm »
ja sam mam zestaw niteo tools wyrzynarka i wkrętarka z funkcją piły szablowej ale lepiej wpisz se mario budowlaniec zestaw wyrzynarka i wkrętarka to jest super sprzęt sam jestem początkujący a to jest sprzęt wspaniały

mily68

• Gość
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 18, 2015, 22:59:53 pm »
No i masz - kolejny oszołom bo jak nazwać człowieka który tuż pod Kozia "upomnieniem" i prośbą o przeczytanie regulaminu wali pierwszego posta na forum dokładnie pod spodem i do tego jeszcze nie potrafi pisać po polsku. Kolego - używaj zdań - polskiego w szkole nie miałeś???
Sprzęt który proponujesz jest na poziomie amatora używającego go raz w roku. Co to jest wkrętarka z funkcją piły szablowej?
Ogarnij się człowieku!

kwita

• Gość
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 19, 2015, 12:17:00 pm »
Podoba mi się określenie wkrętarki z funkcją piły szablowej :D. Na myśl przychodzi mi tylko jedno- nóż kuchenny którym można odkręcić śrubę w pokrywce ;D

mily68

• Gość
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 19, 2015, 22:52:48 pm »
I może właśnie dlatego jest "super". Ciekawe czy ta owadzia wyrzynarka trzyma kąt przy cięciu...
Edit. Obejrzałem film. To wyrzynarka ma funkcję piły szablastej - kolega nowy więc nic dziwnego że się pomylił. Mnie ta wyrzynarka się nie podoba - do dokładniejszych cięć chyba nie bardzo...