Czerwiec 22, 2018, 15:28:05 pm

Autor Wątek: Wyrzynarka Graphite 58G072 (krótka recenzja)  (Przeczytany 4257 razy)

Offline ExpertGrupyTopex

• Newbie
  • *
Odp: Wyrzynarka Graphite 58G072 (krótka recenzja)
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 25, 2017, 13:25:56 pm »
Panowie,

widzę, że nasza wyrzynarka nadal jest tematem ożywionej dyskusji, dlatego postanowiłem raz jeszcze odezwać się w tym wątku :)

Dziękujemy za wszystkie uwagi do tego modelu, są dla nas cenne. Tym bardziej, że Wasze przemyślenia pokrywają się z naszymi- doszliśmy do podobnych wniosków po testach w labolatorium, które były przeprowadzane w lutym tego roku.

Wyrzynarka ta została już częściowo poprawiona. Od czerwca mamy już na naszym magazynie produkty po zmianach:
- z wydłużonym wrzecionem do prawidłowej współpracy z najkrótszymi brzeszczotami,
- pozycja uchwytu jest przed wlutowaniem, ale i po montażu sprawdzana pod kątem prawidłowego kąta rowka brzeszczotu względem elementów podtrzymujących wrzeciono.

Mogę również zdradzić, że fabryka pracuje nad kolejnymi poprawkami, które pojawiły się w Waszej dyskusji. Oprócz prowadzenia wrzeciona szukamy możliwości ulepszenia podparcia brzeszczotu. Sprawdzamy jak obniżenie kółka prowadzącego (tak, aby było bliżej materiału) wpłynie na zwiększenie precyzji cięcia. Jak się okazuje kółko nie może być zbyt nisko, bo długość jego prowadnicy wpływa na pracę podrzynania oraz na sztywność i stabilność kółka. Każda zmiana wprowadzana do masowej produkcji to dla nas koszt, ale staramy się zaplanować wszytsko tak, żeby nadal utrzymać przystępną cenę produktu przy jednoczesnym podniesieniu jego jakości.

Mam nadzieję, że po tych zmianach nasza wyrzynarka będzie postrzegana nieco lepiej - jako narzędzie w przystępnej cenie, które sprosta oczekiwaniom nawet profesjonalistów.

Pozdrawiam,
Tomek

Offline orb

• Nagroda :)
  • Sr. Member
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 25, 2017, 16:48:20 pm »
Dobrze wiedzieć, że wątek nie odbił się tylko pustym echem.

Swoją drogą spytam tak z ciekawości, czy te 2 nowe elementy (suwak, prowadnica z rolką) będą kompatybilne ze starszą "upośledzoną" wersją wyrzynarki 58G072? Czy jednak zostanie to tak "sprytnie" podmienione, żeby Kowalski nie mógł dokonać we własnym zakresie "apgrejdu" swojego starego modelu, ponieważ wymiary nowych części (średnice itd.) będą "przypadkowo" nieco większe? Wydłużenie wrzeciona i obniżenie rolki nie wygląda na aż tak wielką ingerencję, żeby zmieniać wszystko od podstaw w środku.
Ja bym z wielką radością podmienił te części w swojej (opisywanej tu) wyrzynarce, żeby w końcu zaczęła pracować tak jak powinna. Nawet z ciekawości, czy rzeczywiście słuszne były te uwagi.

Offline ExpertGrupyTopex

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 26, 2017, 16:38:41 pm »
Orb,
Robimy tak, aby była kompatybilność i żeby można było zrobić podmianę. Jednak w częściach zamiennych mogą być jeszcze poprzednie, krótsze suwaki. Jak będziemy już mieli komplet zmian to i części podmienimy fizycznie w magazynie serwisu.

Tak sobie myślę, że być może udałoby się też wkrótce przygotować dla Was kilka zestawów nowych części i moglibyście je wówczas sprawdzić sami?
Jeśli to ok, to jeszcze w listopadzie powinien być jakiś konkret w tym temacie :)

Pozdrowienia
Tomek

Offline orb

• Sr. Member
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 26, 2017, 16:52:55 pm »
Pewnie. Chętnie poczekam na jakieś konkrety, żeby niepotrzebnie nie zamówić starych części z serwisu.

Offline orb

• Sr. Member
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 05, 2017, 12:28:21 pm »
Przy okazji też spytam, a co z tą nieszczęsną blaszką, w której otwór (w moim egzemplarzu) był wykonany nieprecyzyjnie? Przed złożeniem sztuki do kupy ktoś to sprawdza? Na pierwszy rzut oka niby drobna i nic nie znacząca rzecz, ale luz osiowy powstały w ten sposób uniemożliwia cięcie po prostej. Nożyk na początku rzazu schodzi losowo w prawo/lewo i tak już zostaje do końca, próba prostowania do wyznaczonej linii kończy się utratą kąta prostego.
Suwak poprawiliście, ale jak blaszka dalej jest tłoczona w tej samej "jakości" co wcześniej, to tylko wizyta u ślusarza pomoże.

Offline pigmey

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 06, 2017, 07:31:16 am »
Witam,
Czy zmodyfikowane części będą także pasowały do modelu 58G061?
Pozdrawiam,
RP
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Offline orb

• Sr. Member
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 06, 2017, 09:41:14 am »
Zapewne będą, ponieważ na gtxservice te same części dedykowane są do obu wyrzynarek (poza stojanem i wirnikiem). Manuale serwisowe też są identyczne. Z podanych informacji wynika, że 58G072 to mocniejsza o 200W kopia 58G061.
Domyślam się, że mocniejszy stojan i wirnik też pewnie można zamontować do słabszej wyrzynarki (różnica tylko w ilości zwojów), ale o szczegóły trzeba pytać Experta.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2017, 09:47:05 am wysłana przez orb »

Offline pigmey

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 06, 2017, 19:46:00 pm »
No to bardzo mnie to cieszy gdyż jestem posiadaczem tego właśnie modelu ;)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Offline orb

• Sr. Member
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 06, 2017, 20:10:15 pm »
Twój egzemplarz tnie prosto, nie ma luzów na suwaku?

Offline pigmey

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 06, 2017, 20:44:29 pm »
Szczerze powiem, że nie zwróciłem uwagi - choć mam ją od roku użyłem jej raptem kilka razy i do tego do paneli ;)
Ale, że temat mnie zaciekawił to w wolnej chwili sprawdzę jak to w moim egzemplarzu wygląda.
Jednego jestem tylko pewien - laserowa linia wskazująca kierunek cięcia to jakaś kpina! Fajnie świeci, mocno, wyraźnie... Co z tego skoro nie ma nic wspólnego z kierunkiem prowadzenia narzędzia? Mocno mnie to wkurzyło bo akurat na tym mi zależało  >:(

Offline orb

• Sr. Member
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 06, 2017, 21:01:29 pm »
U mnie z laserem to samo, chociaż zamiast niego wolałbym diodę podświetalającą. W każdym razie na upartego można go wyregulować, moduł doszlifować, ustawić i wkleić na stałe do połówki obudowy. Pytanie komu chce się z tym bawić, skoro miał być to ficzer ułatwiający, a nie utrudniający pracę.

Offline pigmey

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 06, 2017, 21:31:20 pm »
zamiast niego wolałbym diodę podświetalającą
Hmmm... Na to nie wpadłem - w sumie łatwo będzie to zrealizować wywalając laser i wstawiając jakąś diodę na giętkiej szyjce...
Muszę to przemyśleć ;)

Offline orb

• Sr. Member
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 06, 2017, 23:15:41 pm »
Co nie? Faktycznie, trzeba będzie pomierzyć napięcia i wlutować jakąś diodkę. Swoją drogą w miejsce przetwornicy lasera próbowałem włożyć softstart, ale nie chciał współpracować z regulatorem obrotów.

Offline ExpertGrupyTopex

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 07, 2017, 11:43:45 am »
Orb ma rację - modele 58G072 i 58G061 są z jednej linii konstrukcyjnej - różnią je silniki, ale napęd jest identyczny :)

W kwestii wyprofilowania blaszki i innych mniejszych niedociągnięć - cały czas badamy nasze narzędzia pod kątem ulepszeń i ustalamy z fabryką co można zrobić aby je ulepszyć. Temat blaszki jest już "wzięty na warsztat" :)

Raz jeszcze dziękuję za każdą konstruktywną krytykę, ponieważ dzięki niej na bieżąco możemy diagnozować konkretne wady i niedociągnięcia.

Pozdrawiam,
Tomek

Offline orb

• Sr. Member
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 07, 2017, 12:18:07 pm »
W takim razie czekamy na komplet poprawionych części dostępnych w serwisie, a rezultat podmiany pojawi się w tym temacie.