Styczeń 20, 2018, 03:45:32 am

Autor Wątek: Wyrzynarka włosowa z odzysku  (Przeczytany 535 razy)

Offline raven

• Sr. Member
Wyrzynarka włosowa z odzysku
« dnia: Październik 11, 2017, 08:09:58 am »
Dostałem ostatnio wyrzynarkę włosową i chciałem ją odnowić, i zostawić sobie w warsztacie. Nie znam się na tym temacie, bo nigdy tego nie używałem. Niestety nie ma do niej brzeszczotów.  Możecie spojrzeć na fotki, czy to mocowanie jest kompletne? Jakie brzeszczoty mam kupić do tego sprzętu?

Offline noprofi_semi

• Sr. Member
  • Gwóźdź wystaje, chwytaj za młotek.
Odp: Wyrzynarka włosowa z odzysku
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2017, 08:18:35 am »
http://allegro.pl/dedra-ded77621-brzeszczoty-wlosowe-do-ded7762-5szt-i6840322919.html brzeszczoty mniej więcej w takim stylu. Można je kupić w każdym markecie i necie bez problemu. Co do kompletności napędu to zdemontuj tą blachę z pierwszego zdjęcia, która jest pod stolikiem, zobaczysz tam napęd i drugi z uchwytów do mocowania brzeszczotu.

Offline m_kola

• Hero Member
  • .
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2017, 08:18:58 am »
Górne mocowanie jest OK z tym, że to jest tylko na brzeszczoty z przetyczką. Pokaż jeszcze dolne mocowanie.
Zastanawia mnie tylko ta maksymalna wysokość cięcia 22mm bo przecież standardowy brzeszczot ma około 130mm co daje (np w Proxxonie) około 50mm wysokości cięcia.
Chyba, że mowa tu o skoku 22mm to OK.
#aa0022

Offline raven

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2017, 09:11:53 am »
Kola, ja to rozumiem tak, że możesz na niej ciąć materiał o max grubości 22mm.

Później zrobię zdjęcia dołu. Tymczasem powiedzcie, czy macie jakieś ulubione brzeszczoty? Wiem, że są jakieś o przekroju okrągłym, z zębami w górę, w dół itp. Które dają najczystsze cięcie?
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2017, 09:14:25 am wysłana przez raven »

Offline m_kola

• Hero Member
  • .
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2017, 09:24:37 am »
Moje ulubione to spiralne bo bez problemu można ciąć w każdym kierunku jednak u Ciebie odpadają bo - przynajmniej ja się nigdy z takimi nie spotkałem - nie ma spiralnych z przetyczką.
Jeśli chodzi o takie z przetyczką to używałem tylko proxxona i.. dla mnie szału nie ma.
#aa0022

Offline MarekET

• Sr. Member
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2017, 10:49:36 am »
Raven , co do górnego mocowania jest OK jak widzę masz tam możliwość ustawienia brzeszczota pod kątem 90st oprócz zwykłego cięcia na wprost , czasami może się to przydać .
Widziałem na YT że ludziska łatwo przerabiali takie mocowania na brzeszczoty bez przetyczek/sworzni można dokupić takie zawiesia czy też szczeki/orzechy do mocowania brzeszczotów bez przetyczek , ale trzeba tego szukać w internecie bo pewnie w sklepach czy też marketach tego nie ma .

Co do brzeszczotów z przetyczkami/sworzniami te co są do kupienia [ np z firmy Proxxon ] to nie są one zbyt dobrej jakości , widziałem że w internecie są brzeszczoty z lepszej firmy ale cholernie drogie i dlatego pewnie sprzedawane są na sztuki http://allegro.pl/brzeszczoty-wlosowe-ze-sworzniem-7-tpi-niqua-i6968920164.html - z tej firmy NIQUA używałem brzeszczoty bez przetyczek/sworzni do cięcia metali i sprawowały się bardzo dobrze , tu widać że w zależności od gęstości i wielkości zębów cena jest różna .

Co do brzeszczotów niestety te z przetyczką/sworzniami są w dużo skromniejszej ofercie i przewagę mają te do mocowań bez przetyczek/sworzni które można lepiej dopasować do materiału jaki się tnie .

Co do te oznakowania "max 22mm" to chodzi pewnie o skok brzeszczota a nie o grubość materiału do cięcia .

Na zdjęciach ta wyrzynarka wygląda dobrze nawet nie jest podrapana czy poobijana wszystko zależy co i jak wygląda w środku .
Sprawdź czy przy naciąganiu brzeszczota wszystko działa prawidłowo nie puszcza w czasie pracy i nie słychać żadnych "dziwnych" dźwięków ze środka , i czy zbyt mocno nie podskakuje . Po tym jak wygląda blat tej wyrzynarki widać że stała gdzieś w piwnicy lub co gorsza w jakimś wilgotnym miejscu , tak że elektryka włącznie z silnikiem mogą być "osłabione" .

Tu jest film na YT z podobnym mocowaniem do tego co jest w twojej wyrzynarce i jak go przerobić korzystając z dokupionego nowego zawiesia na brzeszczoty bez przetyczek/sworzni - https://www.youtube.com/watch?v=eBJLJLvaVEA

Marek .

« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2017, 11:12:28 am wysłana przez MarekET »

Offline raven

• Sr. Member
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2017, 11:07:20 am »
Dziękuję za wyczerpujące informacje. Poszukam jakichś brzeszczotów na start. Będzie to fajna alternatywa na zimę, ponieważ mój warsztat jest nieogrzewany, a tą wyrzynarką mogę się bawić w domu w czasie zimy :)

Marku, te brzeszczoty Niqua wcale nie wychodzą tak drogo (2,30szt.) Zaproponowane wyżej Dedry są po 20zł/5szt :)
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2017, 11:13:03 am wysłana przez raven »

Offline m_kola

• Hero Member
  • .
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2017, 11:13:54 am »
Nooo nie wiem... To jednak chyba trochę pyli, chociaż to też zależy od użytego brzeszczotu :)
Też tak na początku myślałem ale już mi się odechciało.
#aa0022

Offline raven

• Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2017, 11:33:25 am »
zniszczyłeś moje marzenia Kola ;)

Offline MarekET

• Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 11, 2017, 11:43:10 am »
Marku, te brzeszczoty Niqua wcale nie wychodzą tak drogo (2,30szt.) Zaproponowane wyżej Dedry są po 20zł/5szt

Ale to jest cena za jedną sztukę "Cena za jedną sztukę - 2,30 zł." , a nie za paczkę .

Co do tych z firmy Proxxon uczciwa cena za paczkę [12 sztuk w paczce ] to okolice 25 zł do 27 zł ,tylko trzeba uważać bo są cwaniaki co oferują taniej za paczkę ale w paczce jest nie 12 sztuk a 5 lub góra 6 sztuk za cenę 15 do 18 zł . Dotyczy to tych z DEDRA , to są takiej samej jakości brzeszczoty co z Proxxon .

Te z Proxxon są oferowane aż w TRZECH !!! odmianach , jakość jak pisałem nie jest najlepsza najpewniej producentem jest jedna i ta sam firma a później jest to tylko przepakowane do różnych "firmowych" opakowań obstawiam że producent "made in china" .
Te brzeszczoty z Proxxon łatwo namierzyć po numerach :
Proxxon 28 741 - najgrubsze
Proxxon 28 743 - średnie
Proxxon 28 745 - najcieńsze

W tym sklepie - http://tommo.pl/44-brzeszczoty-wlosowe-130mm - można porównać ofertę ofertę brzeszczotów bez przetyczek/sworzni , tu dodam że oferta już jest niepełna bo ten sklep się pomału wycofuje ze sprzedaży brzeszczotów wygląda jakby ogólnie kończyli swą działalność .

No i Faktycznie jak pisze m_kola to potrafi pylić szczególnie na wyższych obrotach , można się gdzieś zakamuflować w kącie ale częste sprzątanie gwarantowane :))))) Ewentualnie zrobić sobie namiot z rurek PCV i folii :)))))

Marek .

« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2017, 11:51:35 am wysłana przez MarekET »