Styczeń 17, 2018, 15:53:16 pm

Autor Wątek: Kątowniki BAHCO  (Przeczytany 2147 razy)

Offline tommies

• Jr. Member
  • **
Odp: Kątowniki BAHCO
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 05, 2017, 16:49:39 pm »
Jakość kątowników słaba. O ile kąt jako-tako trzymają, o tyle osadzenie liniału w aluminiowej podstawie fatalne. Żaden nie ma osadzonego na 0 - albo poniżej, albo powyżej.
Różnice po przyłożeniu dwóch do siebie, sięgają nawet 1,5 mm.
Do tego aluminiowa podstawa nie jest równa, tylko ma delikatny brzuch.
Szkoda kasy i nerwów.

Offline fyme

• Hero Member
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 05, 2017, 17:53:08 pm »
Oj wydaje mi się że te kątowniki to jakieś spady które nie przeszły kontroli jakości. Stąd taka cena. Sam się na nie napaliłem i już miałem brać z każdego po jednym ale rozsądek wziął górę i darowałem sobie.

Offline grzechu83

• Full Member
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 06, 2017, 13:19:48 pm »
No i teraz wszystko będzie na mnie... Sorry panowie, to nie było specjalnie...

Offline wojo72

• Full Member
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 07, 2017, 23:35:05 pm »
Ja kupiłem i jestem dosyć zadowolony, na 4 jeden nie trzymał kąta ale to można poprawić. Ramiona kątownika połączone są na dwóch kołkach ustalających i śrubce,  są  one widoczne po zdjęciu z jednej strony tego pomarańczowego plastiku. Plastik jest przyklejony i wsunięty na trapezie ale klej nie trzyma mocno i da się wysunąć, przynajmniej u mnie tak było. Fajne są te znaczniki na magnesiku, tego typu kątowniki i tak trzeba sprawdzać co jakiś czas czy nie przekłamują kąta na jakimś wzorcu.

Offline orb

• Sr. Member
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 15, 2017, 00:00:23 am »
Mam Bahco CS300, kąty trzyma, test rysowania dwóch równoległych kresek przechodzi, zarówno kątem wewnętrznym jak i zewnętrznym. Ogólnie cacy, więc jak na razie jestem zadowolony. Popatrzyłem jeszcze na opakowanie, oczywiście "Made in China", spojrzałem na płatnicę, też Bahco, a tam ku mojemu zdziwieniu "Made in Portugal". Można? Można.

Offline cumbajszpil

• Sr. Member
  • Volenti non fit iniuria
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 15, 2017, 12:07:58 pm »
Reguły nie ma. Mam kątownik bahco i jest do regulacji, mam piłę bahco "japonkę" Ryoba i tu zaskoczenie , na ostrzu napisane made in japan.  ;D
AnDrew

Offline Strużyn

• Sr. Member
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 15, 2017, 13:06:38 pm »
Ja kupiłem i jestem dosyć zadowolony, na 4 jeden nie trzymał kąta ale to można poprawić.

A jaki masz sposób na poprawienie tego kąta?

Też zdjąłem te pomarańczowe okładki z jednej najbardziej odstającej od 90stopni sztuki. Mi w tych kątownikach podoba się ten wysuwany plastikowy ptypeć. Mała rzecz a cieszy.

Offline wojo72

• Full Member
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 15, 2017, 15:01:59 pm »
Ja w jednym wykręciłem śrubkę  i wyjąłem kołki ustalające. Potem skleiłem na epoksyd kątownik ustawiony do wzorca na jednym kołku, i jak klej złapał założyłem resztę (jeden otwór musiałem poprawić wiertłem). Proste do zrobienia i skuteczne.

Offline Strużyn

• Sr. Member
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 15, 2017, 15:23:52 pm »
Czyli po rozwierceniu włożyłeś ten sam kołek ?,... czy rozwierciłeś większym wiertłem i włożyłeś większy kołek ?

Offline wojo72

• Full Member
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 16, 2017, 21:07:50 pm »
Kołek założyłem ten sam, nic nie rozwiercałem a tylko poprawiłem otwór w ramieniu z nierdzewki  przed klejeniem bo był lekko przesunięty. Bardziej to było frezowanie boczne niż wiercenie ale korekta była nieduża jakieś dwie dziesiąte mm.

Offline Strużyn

• Sr. Member
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 21, 2017, 00:51:15 am »
Dzięki.... chyba spróbuję tak samo, bo kilka tych kątowników mam :)