Styczeń 17, 2018, 15:56:17 pm

Autor Wątek: Pozyskanie śruby trapezowej  (Przeczytany 774 razy)

Offline Nożyk

• Hero Member
  • #7000BB
Pozyskanie śruby trapezowej
« dnia: Listopad 06, 2017, 11:38:47 am »
Tak mi się przypomniało odnośnie śrub trapezowych wykorzystywanych do ścisków czy imadeł.

W zasadzie za niewielkie pieniądze można wykorzystać stopy od rusztowań, a wybór gabarytowy jest spory.
KLIK

Offline Filip

• Sr. Member
Odp: Pozyskanie śruby trapezowej
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2017, 13:39:08 pm »
Zauważ, że to nie jest wałek, tylko rura. Łatwo to ukręcić przy dociąganiu. Materiał kiepskiej jakości, duży luz na nakrętce. Generalnie - zły pomysł.

Offline pigmey

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2017, 19:53:12 pm »
Zauważ, że to nie jest wałek, tylko rura. Łatwo to ukręcić przy dociąganiu. Materiał kiepskiej jakości, duży luz na nakrętce. Generalnie - zły pomysł.
Kup i spróbuj ukręcić, a później zdaj relację ;)
Zapewniam Cię, że ręcznie raczej nie dasz rady bez użycia naprawdę sporej dźwigni - produkty tego typu (rusztowania i akcesoria) są obwarowane bardzo rygorystycznymi normami i przechodzą szczegółową kontrolę.
Co do luzów to się zgodzę i tutaj rzeczywiście to nie wygląda najlepiej...

EDIT:
Nie zwróciłem uwagi na linka do produktu - to nie jest markowy produkt, do którego odnosiły się moje wcześniejsze wywody ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2017, 19:57:28 pm wysłana przez pigmey »
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Offline przemoprzem

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2017, 22:06:11 pm »
Bez przesady z tym zrywaniem - przecież na tych stopach "siedzi" kilkunastometrowe rusztowanie, więc deko obciążenia to wytrzymuje. Jak coś to szukajcie też po złomach podnośników z malucha czy dużego fiata.

Offline Nożyk

• Hero Member
  • #7000BB
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2017, 22:11:02 pm »
Po 1)
Luzy może i są, ale mowa tu o imadle przy strugnicy a nie stole krzyżowym przy obrabiarce CNC. Nie ten rząd dokładności.

Po 2)
Jak pisałem, wybór modeli nóg jest naprawdę spory i bez problemu można nabyć coś porzadniejszego, ale nawet te "rurowe" nie tak łatwo ukręcić.

I po 3)
Ja nie bronię zacięcie tych śrub jako jedynej i tylko słusznej koncepcji. Podesłany link też jest TYLKO przykladowy.
A po za tym Panowie, mówimy o wersji budżetowej, mającej konkurować ze śrubami od lewarków.

Wysłane z korniszona
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2017, 22:12:55 pm wysłana przez Nożyk »

Offline krzyś48

• Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2017, 22:30:57 pm »

Offline przemoprzem

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2017, 22:45:34 pm »
No ja już chyba z 5 lewarków ze złomu wytargałem - u mnie gościu na taką drobnice "macha ręką" więc mam za free. Generalnie śruba trapezowa nie jest przesadnie droga - nakrętka już stosunkowo tak. Aha - z tego co kojarzę to śruby w podnośnikach malucha chyba są calowe.

Offline krzyś48

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 07, 2017, 17:23:02 pm »
gościu na taką drobnice "macha ręką"
U mnie 30zł chciał,a w innym miejscu podnośnik od dużego fiata 60zł ::)

Offline Jureq

• Full Member
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 13, 2017, 16:57:37 pm »
a jak ktoś nie lubi lewarków ze złomu to można sobie nowe śruby od blatu odkręcić :) https://www.olx.pl/oferta/stol-stolarski-warsztatowy-z-dwoma-imadlami-nowy-nieuzywany-okazja-CID628-IDoD7Ai.html  ;D
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem ...  ale łatwo się uczę i kiedyś coś ładnego z drewna zmajstruję