Styczeń 17, 2018, 15:49:43 pm

Autor Wątek: Poszukiwany dośćspecyficzny rodzaj zawiasów  (Przeczytany 360 razy)

Offline federalles

• Newbie
  • *
Poszukiwany dośćspecyficzny rodzaj zawiasów
« dnia: Grudzień 21, 2017, 00:04:19 am »
Witam,
z racji iż jestem na etapie tworzenia nowego wielofunkcyjnego mebelka (dla dwuletniego syna) który ma być połączeniem skrzyni na zabawki i rozkładanego stolika poszukuję jakiegoś sprytnego zawiasu który blokował by jedną z płyt służącą za nogę stołu w pod kątem 90 stopni. Przeszukałem już sporą część internetów i niestety nieznajduję nic co by się nadało.
Ogólnie zamysł jest taki iż skrzynia (zwykła klasyczna prostokątna) ma mieć na wieku 3 płyty połączone zawiasami w taki sposób aby dwie z nich można było rozłożyć i zrobić z nich stolik.
Załączam szybki szkic jak to ma wyglądać i jaki zawias mi potrzebny oraz zdjęcie znalezionego w necie rozkładanego stolika który ma podobne do potrzebnego mi rozwiązanie rozkładania płyt.

Offline SpecPiotr

• Hero Member
    • Stolarnia Speca
Odp: Poszukiwany dośćspecyficzny rodzaj zawiasów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2017, 00:21:05 am »
Wystarczy konstrukcyjnie przemyśleć projekt to zawias nie będzie potrzebny. Noga sama się będzie blokowała o blat nawet przy zwykłych zawiasach listwowych odpowiednio zamontowanych.
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline federalles

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2017, 00:31:44 am »
hmm, czy możesz coś więcej w tym temacie podpowiedzieć bo ja siedzę na tym już od pewnego czasu i brak mi innej koncepcji.
Aha dodam iż zważywszy na koszty i dostępność materiału skrzynię zrobiłem z płyt laminowanych 18mm i na stolik też mam już dociętą tą płytę.

Offline krzyś48

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2017, 06:21:22 am »
4.Krok kolejny to wpis w dziale http://forum.domidrewno.pl/przedstaw-sie-na-did/. Kilka słów o sobie w zupełności wystarczy, a innym forumowiczom zdecydowanie pomoże to odnaleźć na forum snycerza, tartacznika, operatora CNC itp.
 ;)

Offline federalles

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2017, 06:38:14 am »
Mea culpa, mea maxima culpa.
Szczerze byłem pewien że przywitałem się niezwłocznie po założeniu tu konta lecz jak widać pomyliłem się za co solennie przepraszam.

Offline federalles

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2017, 10:17:42 am »
Kurka wodna, widzę że to skomplikowana sprawa z tymi zawiasami,  ponad 100 przeglądających i nikt nie ma pomysłu lub nie chce się podzielić wiedzą tajemną w tym zakresie.
Dodam że pewnym utrudnieniem w planowaniu konstrukcyjnym jest to że wszystkie 3 płyty muszą mieć ten sam wymiar żeby po złożeniu stolika i zamknięciu skrzyni powstała powierzchnia do siedzenia (która mam e planie otapicerować pod stojący obok narożnik.
Cóż liczę że jeszcze przed świętami któryś z kolegów fachowców coś mi doradzi 😀

Offline krzyś48

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:23:22 am »
Piotruś... powiedziałeś ,,A'' to może powiesz,,B''eeee... ???
Mnie ostatnio wyobraźnia szwankuje :o ::) :P

Offline tomekz

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:30:52 am »
Dodam że pewnym utrudnieniem w planowaniu konstrukcyjnym jest to że wszystkie 3 płyty muszą mieć ten sam wymiar żeby po złożeniu stolika i zamknięciu skrzyni powstała powierzchnia do siedzenia

Co  mam zrobić , muszę się  zlitować .
To  powinno być  dobre   https://www.sparta.com.pl/pl/zawias-cylindryczny-16-mm-mosiadz-cylindryczne-meblowe-zawiasy

Offline federalles

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2017, 11:48:31 am »
Kurczaki fajne te zawiasy, jeszcze na takie nie trafiłem odpytujac wujka google.
Rozumiem że wpuszczą się je w krawędź płyty i zastanawia mnie czy płyta laminowana to wytrzyma czy muszę zainwestować w jakąś inną?

Online m_kola

• Hero Member
  • .
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2017, 12:54:19 pm »
Mam drzwi z płyty meblowren na podobnych zawiasach co Tomek podał.
Coś takiego:

U mnie trzy sztuki trzymają płytę o wymiarach około 800x1900 i nic się nie dzieje.
#aa0022

Offline federalles

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2017, 15:33:39 pm »
Świąteczne dzięki Panowie za porady. Pozostaje mi je zamówić, zrobić mebelek i pochwalić się na forum.
Feliz navidad