Wrzesień 25, 2018, 04:01:22 am

Autor Wątek: Zawias do ciężkiej "ściany zwodzonej"  (Przeczytany 617 razy)

Offline pasterz

• Jr. Member
  • **
Zawias do ciężkiej "ściany zwodzonej"
« dnia: Wrzesień 01, 2017, 11:20:10 am »
Witam serdecznie,
Planuję nowy projekt.
Myślę nad zbudowaniem szafki / schowku na rowerek treningowy.
Szafka ta ma mieścić się w rogu pomieszczenia.
Rowerek, który waży 40 kg chcę powiesić / przemontować na jednej ze ścian. Ścianę tą chcę zrobić "zwodzoną", jak bramy w starych zamkach zwodzonych.

Myślę nad zawiasem jaki mógłbym do tego projektu użyć. Ktoś spotkał się już z czymś podobnym?
Wszystko najprawdopodobniej zbuduję z jakiejś płyty wiórowej laminowanej, żeby wpasowało się w resztę mebli. Tylko jak załatwić sprawę zawiasów?

Drugi problem jaki przychodzi mi do głowy to w jaki sposób zabezpieczyć zamkniętą ścianę przed przypadkowym jej otwarciem? Oraz jak w łatwy sposób otwierać / zamykać ją? Myślę nad podobnym rozwiązaniem do tego, które wykorzystywane jest w bagażnikach samochodowych, może coś a'la stare barki w meblościankach, ale czy istnieją gotowe części / rozwiązania do takich ciężarów?
Pozdrawiam,
Szymon.

Offline pasterz

• Jr. Member
  • **
Odp: Zawias do ciężkiej "ściany zwodzonej"
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2017, 11:44:52 am »
Należałoby dodać, że ściana zwodzona będzie o wymiarach 60 cm x 160 cm (szerokość x wysokość)

Offline krzyś48

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2017, 13:36:00 pm »
Słabe toto ale luknij,może coś w tym stylu by przypadło do gustu(chodzi o zasadę otwierania zamykania)
https://www.imeble.eu/inne/wieszaki/pantograf-450-600.html?utm_source=okazje.info&utm_medium=referral&utm_campaign=okazje.info

Offline tomekz

• Hero Member

Offline Lirorobert

• Hero Member
    • Lirorobert
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2017, 08:02:55 am »
Zawiasy mają być ukryte czy widoczne?
Czy dopuszczasz możliwość pogrubienia drzwi od strony zawiasy i do czego bedziesz te drzwi mocował? Ściana betonowa, drewno, płyta?