Czerwiec 24, 2018, 15:02:27 pm

Autor Wątek: Zawiasy do szerokich frontów  (Przeczytany 466 razy)

Offline harau

• Newbie
  • *
Zawiasy do szerokich frontów
« dnia: Grudzień 27, 2017, 21:49:35 pm »
Jestem w trakcie robienia wiszącej szafki RTV. Szafka w planie posiada lakierowany front o wysokości 50 cm, szerokości 86 cm i grubości 18 mm. Front będzie otwierany do boku (jak drzwi). Czy potrzebuję jakichś specjalnych zawiasów do frontu o takich wymiarach? Czy wystarczą dwa zawiasy na jeden front?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

kozio

• Gość
Odp: Zawiasy do szerokich frontów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2017, 22:34:08 pm »
A skąd pomysł na takie drzwi?

przemek77

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2017, 22:51:39 pm »
Załóż jakieś firmowe. Z tym ,że po jakimś czasie grawitacja zrobi swoje i front opadnie. Nie ma na to siły. Co jakiś czas będzie potrzebna regulacja. Puszki pod zawiasy nawierć jak najbliżej krawędzi , troszkę pomoże .

Offline harau

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2017, 23:31:01 pm »
Dziękuję za odpowiedzi.

A skąd pomysł na takie drzwi?

Szerokość całej szafki wynosi ok. 210 cm. Szafka składa się z trzech części - dwóch po bokach, zamkniętych frontami i jednej środkowej - otwartej, zawierającej półki na sprzęt RTV. Szerokość części środkowej to ok. 40 cm. Pozostała szerokość została podzielona na dwie równe części. Stąd ok. 85 cm.

po jakimś czasie grawitacja zrobi swoje i front opadnie.

Czy nie ma jakichś rozwiązań, które pozwoliłby odciążyć zawiasy gdy drzwi są zamknięte? Mam na myśli np. coś przymocowanego do frontu po przeciwnej stronie niż zawiasy, co wchodziłoby w korpus i opierało się na nim.

kozio

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2017, 09:24:50 am »
Zrób więc otwierane w formie klapy jak w barku uchylnej do dołu..
I po problemie...

fyme

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2017, 17:00:36 pm »
Otwieranie frontu szerokości 86 cm to raczej słaby pomysł. Ani to wygodne ani praktyczne, zdecydowanie lepszym pomysłem przy tej szerokości jest jak pisał @kozio klapa.