Styczeń 27, 2020, 23:21:58 pm

Autor Wątek: Budowa biurka z desek dębowych - prośba o poradę  (Przeczytany 1277 razy)

Offline tomekktomekk

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Budowa biurka z desek dębowych - prośba o poradę
« dnia: Sierpień 05, 2018, 21:58:35 pm »
Witam serdecznie.

Posiadam wystrugane deski dębowe o wymiarach: grubość 9mm X szerokość 110mm X długość różna, minimalnie 820mm. Chcę zrobić sobie z tego ładne biurko o wymiarach 770x1800 mm. Biurko ma być zamontowane z jednej strony do ściany a z drugiej opierać się na takich nogach - 73 cm https://rustykalneuchwyty.pl/noga-hairpin-potrojna-z-plaskownika.html#content_tab_review_tabbed.

Chciałbym poprosić Was o poradę.
Owe deski chciałbym przykleić na zakładkę do jakiejś płyty.. pytanie do jakiej i w jaki sposób - jakim klejem? Myślałem o płycie komórkowej - jest lekka i sztywna . OSB albo MDF jest ciężka i "toporna".
Druga kwestia jest taka, że owe deski mają delikatną krzywiznę i samo klejenie ich może spowodować, że ciężko będzie uzyskać płaskość. Myślałem, żeby oprócz kleju powkręcać je od spodu na wkręty aby na czas klejenia je delikatnie dociągnąć.  Później całość będzie szlifowana i olejowana - jeszcze nie wiem czym.

Krawędzie mam zamiar zamknąć aluminiowym ceownikiem 30x15 mm. Deski mają grubość 9mm więc aby biurko nie było za grube i żeby udało mi się wcisnąć ten ceownik płyta musi być grubości 18mm.

Nadmieniam iż mam pewne doświadczenie z klejeniem drewna ale taki projekt będzie moim pierwszym i wolę zapytać o radę. Nie mam warsztatu, nie mam ścisków ale mam piękne dębowe deski które dostałem w prezencie i chcę zrobić z nich coś ładnego i samodzielnie (:

Obecnie dopiero przymierzam się do tego wszystkiego bo ogarniam jeszcze remont łazienek ale chciałbym już ogarnąć sobie jakąś wizję i się przygotować do tego.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady.
Tomek