Styczeń 16, 2019, 05:20:57 am

Autor Wątek: Standardowe pytanie o sprzęt  (Przeczytany 288 razy)

Offline Ghrabii

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Standardowe pytanie o sprzęt
« dnia: Wrzesień 13, 2018, 12:52:49 pm »
Witam,
Chcę już powoli się przygotować do świąt, i wymyśliłem że swoim bliskim porobię jakieś ręcznie (przez siebie) zrobione deski do krojenia/inne domowe, kuchenne przydaśki. Pomysł na deskę mam, ale średnio z wykonaniem - a konkretniej z narzędziami, jak się do tego zabrać i byłbym wdzięczny za jakąś podpowiedź.
Na chyba każdym filmiku na yt jaki znajduję to deski do krojenia lecą przez grubościówkę, narzędzia takowego nie mam. Nie mam też wyrównywarki. W sumie frezu do zaokrąglenia boków też nie mam, ale wiem że to da się obejść zwykłym papierem ściernym i samemu zaokrąglić - gorzej z rowkiem ok 1cm od krawędzi deski aby różne 'płyny' zostawały na desce a nie zlatywały na blat.
Moje pytanie - pracuję w garażu o ograniczonej trochę powierzchni, i jak obejść mogę te narzędzia które wymieniłem, względnie czy opłaca się kupować np grubościówko wyrównywarkę w jednym np jak w linku tutaj:
https://www.screwfix.com/p/titan-ttb579pln-204mm-planer-thicknesser-230v/15774#_=p lub https://www.screwfix.com/p/erbauer-erb052bte-204mm-planer-thicknesser-230v/81126
te linki podaję bo to jest sklep w mojej okolicy po prostu (tak mieszkam na wyspie)
Będę wdzięczny za pomoc.
Jak na razie to posiadam piłę tarczową, stołową, do tego mam jeden strug magnussena, szlifierkę obrotową mc allister oraz narzędzie wielofunkcyjne mcallistera.
Ogólnie chętnie bym kupił ciut droższe te dwa urządzenia i osobno, ale cóż, portfel nie bardzo pozwala na to, a jest to jednak tylko hobby które zaczynam dopiero.