Marzec 29, 2024, 06:21:52 am

Autor Wątek: kolejny gość mający dylemat przy wyborze taśmówki. Ech, ci ludzie...  (Przeczytany 2577 razy)

Offline eror1968

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Czołem.
Noszę się z zamiarem kupna taśmówki. Jestem hobbystą i już nauczyłem się, że kto kupuje tanio ten kupuje dwa razy.
Po pierwszej pile stołowej za 400zł kupiłem "wypasionego" Scheppacha 105 i już wiem, że będę musiał kiedyś kupić coś lepszego.
Zatem do rzeczy. Piła musi mieś minimum 150mm wysokości cięcia z żeliwnym stołem i ma być niestresująca. Cena, no cóż, 3 tys. to totalny maks z założeniem, że będę musiał jeszcze trochę poczekać na dozbieranie.
Czytałem tu, na forum kilka wątków, YT oglądam prawie codziennie i .....ech.
Wybrałem kilka modeli: Einhell TC-SB 305 (170mm, stół alu) za 1400zł, Holzmann HBS 245HQ (152mm) za 1650zł, Cormak HBS 310N/BS315 (160mm),
Record Power BS 300E (190mm) za 2960zł, Felder Hammer N2-35 (235mm) za około 3600zł. Tą ostatnią, pomimo wysokiej (dla mnie) ceny biorę pod uwagę wyłącznie z powodu obejrzenia filmu na kanale Kolegi Jarka O.
Czytałem tu na forum o wyższości łożysk prowadzących nad tarczkami jak w Record Powerze ale w takim razie Felder też się myli bo w swoich wszystkich modelach
daje takie samo prowadzenie?
No dobra pytanie ostateczne - czy te najtańsze maszyny faktycznie są takie do kitu w porównaniu z droższymi trzy razy? Maszyna nie będzie produkowała niczego w wielkich ilościach, tylko okazjonalna zabawa. W którym miejscu jest ta przepaść jakościowa?
Wycinanie małych łuków ale częściej proste cięcia. Czasami rozcinanie drewna na obłogi. Mam odłożone trochę dębiny, owocówki, innych liściastych co 20 lat temu na opał były kupione a teraz może dostaną drugie życie.

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: kolejny gość mający dylemat przy wyborze taśmówki. Ech, ci ludzie...
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2020, 13:00:15 pm »
Dobra maszyna kosztuje.
Jak nie chcesz walczyć z maszyną to wybierz jedną z dwóch ostatnich. Felder albo Record.