Kwiecień 17, 2021, 10:47:21 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - kylo

Strony: [1]
1
Kleje i klejenie / Blat sosnowy
« dnia: Lipiec 12, 2020, 12:30:49 pm »
Chciałbym zrobić sobie blat roboczy z sosnowych desek, takich jak widać w załączniku (ok.5x10cm). 9-10 sztuk chciałbym skleić krótszym bokiem. Mój pierwotny plan był taki żeby wyrównać je na grubościówce, potem ułożyć na równych legarach, docisnąć od góry i dołu jakimiś deskami żeby trzymał się płasko i ścisnąć. Do ściskania chyba użyję pasów, bo niestety takich dużych ścisków nie mam. Potem poczytałem i widziałem, że ktoś tutaj radził żeby kleić partiami np po 30cm i dopiero taki kawałek dać na grubościówkę, a potem 3 kawałki skleić razem. Takie ściski znajdę, to jest plus. Jakie inne argumenty przemawiają za tym drugim podejściem? Ostatecznie i tak będę musiał je jakoś skleić w całość.

Druga kwestia to sam klej. Wikol to moja pierwsza myśl  :) Może jednak doradzicie mi coś lepszego. O drewnie mogę powiedzieć tyle, że to sosna, która w takiej postaci schła jakieś 2 lata pod przykryciem, ale na zewnątrz. Nie mam wilgotnościomierza żeby sprawdzić ile ma % wilgotności. Trzymam ją teraz w ciepłej kotłowni. Blat prawdopodobnie będzie stał na zewnątrz. Może mu się zdarzyć zmoknięcie. Ponadto klej chyba powinien mieć długi cza otwarcia, bo to jakieś 2m2 do wysmarowania. Jaki produkt polecacie? Ile takiego klei będę potrzebował?

2
Przedstaw się na Domidrewno / Czołem
« dnia: Czerwiec 15, 2020, 12:42:02 pm »
Witam wszystkich. Majsterkowaniem z drewnem zajmuję się hobbystycznie i na własne potrzeby. Zwykle nikogo o rady nie pytałem, ale przyszedł czas poszukać jakiegoś miejsca dla siebie w internecie. Niektórzy piszą tu co ich pchnęło w stronę stolarstwa. Mi na myśl przychodzi tylko bieda  ;). Po prostu zawsze chciałem mieć coś taniej. Tak serio, to oczywiście chodzi satysfakcję ze zrobienia czegoś samodzielnie. Moje konstrukcje zapewne niejednego fachowca rozbawią, a niektórych może przerażą, ale zawsze wychodziłem z założenia, że sam siebie op...ł nie będę 8). Załączam fotkę z moimi sukcesami. Przy kolejnych pracach będę pytał jak zrobić żeby było lepiej.

Strony: [1]