Maj 18, 2024, 11:29:27 am

Autor Wątek: Odciąg wiórów do 1000zł  (Przeczytany 29690 razy)

Offline Adam

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Projekt - połowa sukcesu
    • Zobacz profil
Odciąg wiórów do 1000zł
« dnia: Wrzesień 01, 2013, 23:09:34 pm »
Witam!
Planuję zakupić odciąg wiórów w cenie poniżej 1000 zł. Podłączany byłby do pilarki, frezarki i elektronarzędzi.

Mam na oku te oto trzy:

http://www.leroymerlin.pl/warsztat/urzadzenia-warsztatowe/pochlaniacze-i-odciagi-wiorow/odciag-wiorow-hd12-scheppach,p113671,l882.html

http://www.leroymerlin.pl/warsztat/urzadzenia-warsztatowe/pochlaniacze-i-odciagi-wiorow/odciag-wiorow-hd040-scheppach,p137223,l882.html

http://www.hammer-polska.pl/pl-pl/produkty/urzadzenia-odciagowe/mobilny-odciag-s-01--%C3%98-100-mm.html

Wiem że hammer byłby najlepszy, ale jak ma się sprawa z pozostałymi dwoma? No i wiadomo im taniej tym lepiej.   ;)

Offline Morświn

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1877
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg wiórów do 1000zł
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2013, 00:18:13 am »
O tym drugim pracownik powiedział mi że nie warto i że nie spisuje się dobrze przy większych ilościach.Sam go nie mam ale tak słyszałem.

Offline piotrekamg

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg wiórów do 1000zł
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2013, 15:44:24 pm »
mam ten pierwszy dwa lata i daje rade

Offline Adam

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Projekt - połowa sukcesu
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg wiórów do 1000zł
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2013, 16:05:21 pm »
Dzięki piotrekamg. Przy jakich maszynach go używałeś?

I przedstaw się w odpowiednim dziale bo zaraz moderator Cię ochrzani.  ;)

Offline piotrekamg

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 344
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg wiórów do 1000zł
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2013, 20:46:57 pm »
witam
 
odciągu używam zamiennie z formatówką hammer k3 winner i heblarką hammer A3 41. Wymieniłem fabryczny worek bo pierwszego dnia porwał sie. Przy dłuższej pracy trochę się grzeje ale na moje potrzeby wystarcza.


pozdr
Piotrek

Offline Adam

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Projekt - połowa sukcesu
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg wiórów do 1000zł
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2013, 21:00:59 pm »
No... Jeśli przy strugarce i pilarce formatowej daje radę to chyba dobrze.  :)

Mam też opinie innych osób właśnie o tym odciągu i prawdopodobnie go zakupię.  8)

Offline Paweł 46

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1994
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg wiórów do 1000zł
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2013, 22:24:48 pm »
Trochę droższy, kupiłem sobie taki odciąg i nie mam zastrzeżeń spisuje się bardzo dobrze.
http://www.jula.pl/odciag-wiorow-1500w-232012
Mam jeszcze kilka elektronarzędzi Meec (frezarkę, wkrętarkę) i jakość do ceny wypada przyzwoicie.
Wbity wkręt trzyma lepiej jak wkręcony gwóźdź :)
Nic na siłę, wszystko młotkiem.

mily68

  • Gość
Odp: Odciąg wiórów do 1000zł
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2013, 22:47:39 pm »
Co to znaczy jakość do ceny? Może skrobnij jakąś mini recenzję tych elektronarzędzi w odpowiednim dziale. Ja jeszcze gdzieś mam ich odkurzacz warsztatowy i powiem jedno - totalny badziew nawet jak za tę cenę ale zdaję sobie sprawę że niektóre maszynki mogą się sprawdzać nawet w amatorskim działaniu.

Offline Paweł 46

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1994
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg wiórów do 1000zł
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2013, 23:49:17 pm »
Co to znaczy jakość do ceny?
Nie wiesz co to znaczy jakość do ceny ?
To znaczy, że urządzenie spełnia swoje zadanie, nie psuje się.
Do amatorskich zastosowań wystarczające tzn. odpowiednia moc i możliwość w miarę dokładnej pracy.
Z tych czterech urządzeń, które posiadam Meec jestem zadowolony.
Wkrętarką, grubościówką i frezarką przez to lato pracowałem dużo, żadnych awarii.
Są to maszynki porównywalne klasą do Dedra, tylko w lepszej cenie i z mocniejszymi silnikami.
ps.
Napiszę recenzję
Chodzi o tę frezarkę
http://www.jula.pl/frezarka-gornowrzecionowa-1200w-040021
taką wkrętarkę
http://www.jula.pl/wiertarko-wkretarka-18v-32nm-060203
i taką grubościówkę.
http://www.jula.pl/grubosciowka-2000w-250025
Wbity wkręt trzyma lepiej jak wkręcony gwóźdź :)
Nic na siłę, wszystko młotkiem.

mily68

  • Gość
Odp: Odciąg wiórów do 1000zł
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 08, 2013, 00:19:30 am »
Ależ Pawle nie ma co się denerwować :) Jakość do ceny wcale nie zawsze znaczy że urządzenie musi być trwałe i w miarę dokładne (zależy o jaką trwałość i dokładność chodzi użytkownikowi). Pisałem w innym wątku o moich "marketowych szlifierkach mimośrodowych tzw. "firm - krzaków" lub "no-name'ach" jak kto woli. Stosunek jakości do ceny obie miały bardzo dobry - rozleciały się tak szybko jak mało kosztowały (choć ich nie cisnąłem poszły tarcze - żadne zamienniki nie pasowały - inny rozstaw śrub mocujących) a używałem ich bardziej amatorsko niż mojej obecnej, też nie jakiejś topowej firmy bo Skill'a. Stąd moje pytanie. Przecież nie wiedziałem czy pracowałeś tymi maszynami dużo, mało, czy też tylko dwa razy na miesiąc ani jakich konkretnie używałeś. Czy po gwarancji jest możliwość ew. serwisu, części zamiennych czy też nie i czy wtedy godzisz się z tym, że maszyna jest na złom? Do mojego "starego" odkurzacza Meec nie robią już worków i jedyne jakie udało mi się dopasować miałem od Kaltmana o przynajmniej o 1 mm za małym otworze wlotowym - zmiana takiego worka to stress - rozerwę czy nie rozerwę? Kupując maszynę nie wiedziałem że "jutro" nie będzie w sprzedaży ani tego modelu ani akcesoriów do niego. Również jego szczelność a także szybkość reakcji po włączeniu podpiętego do jego gniazda 230V elektronarzędzia były zdecydowanie nieadekwatne do ceny (in minus oczywiście) bo to że wszelki pył lepił się do niego jak muchy do g... było dla mnie zrozumiałe i tego akurat się nie czepiam.
Natomiast mam z Juli ściski na profilu T do klejonki i nie żałuję - szału nie ma ale też nie mają wad uniemożliwiających im sprawne działanie. Do moich amatorskich zastosowań są jak najbardziej OK.
Z kolei z opisywanych przez Ciebie maszyn zainteresowała mnie grubościówka - ponad 30 cm szer. o ile pamiętam to bardzo dużo za tę cenę. W związku z tym mam pytania: czy po struganiu nie zostają fale, jak z nożami, czy można kupić noże do niej gdzie indziej niż w Juli (innych producentów)?
Z niecierpliwością czekam na recenzje.

Offline Adam

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 249
  • Projekt - połowa sukcesu
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg wiórów do 1000zł
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 08, 2013, 00:28:45 am »
Ja też bym prosił o recenzję tej grubościówki. Chyba ktoś coś o niej mówił albo o podobnej za tą cenę i chyba wychodziły ,, fale''.  Bodajże Pan amigorg.  A jak jest z jakością struganych powierzchni? Czekam na recenzję.   :)

Offline Paweł 46

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1994
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg wiórów do 1000zł
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 08, 2013, 01:46:23 am »
Ja też bym prosił o recenzję tej grubościówki. Chyba ktoś coś o niej mówił albo o podobnej za tą cenę i chyba wychodziły ,, fale''.  Bodajże Pan amigorg.  A jak jest z jakością struganych powierzchni? Czekam na recenzję.   :)
Proszę bardzo :)
http://forum.domidrewno.pl/strugarki/marketowa-grubosciowka-meec-200w-330mm/
Wbity wkręt trzyma lepiej jak wkręcony gwóźdź :)
Nic na siłę, wszystko młotkiem.

Offline ciosekl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg wiórów do 1000zł
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 05, 2014, 17:50:23 pm »
odświeżę temat pytaniem:

czy tylko mi się wydaje czy odciągi firm Sheppach i Meec to te same bebechy z innymi naklejkami? Przymierzam się do zakupu i nie ukrywam że pasowała by mi wersja Sheppach tylko dlatego że mam bliżej do Leroymerlin niż do Juli:). Jednak jeśli wersja Meec jest pod jakimś względem lepsza to jestem w stanie przejechać się po nią (przy okazji zakupić strugarko-grubościówkę tej firmy).

W moim przypadku odciąg miałby obsługiwać pilarkę Makita MLT100, strugarko-grubościówkę (raczej Meec 1500W) - oba te sprzęty mam zamiar dopiero kupić.

Offline Waldi

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 851
  • Praca człowieka uszlachetnia
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg wiórów do 1000zł
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 05, 2014, 22:10:24 pm »
Trudno powiedzieć, żeby być pewnym trzeba by mieć obydwie :-\  ja mam Scheppacha ale Meec wydaje się taki sam

Offline ciosekl

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
Odp: Odciąg wiórów do 1000zł
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 05, 2014, 22:27:34 pm »
i skoro nie napisałeś czegoś w stylu: " nie kupuj tego gó....." mogę zakładać że urządzenie spełnia swoje zadanie w jakimś przyzwoitym stopniu?
Posiadam jeszcze odkurzacz Macallistera i liczę na to że taki odciąg będzie sprawował się lepiej.