Listopad 29, 2022, 11:36:39 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - krzysztof92

Strony: [1]
1
Szlifierki / Szlifierka szerokotaśmowa Felder FW 1102
« dnia: Listopad 09, 2020, 10:39:00 am »
Witam wszystkich,
Mam pytanie czy ma ktoś jakieś doświadczenia ze szlifierkami szerokotaśmowymi firmy Felder?
Niebawem chcę zakupić szlifierka szerokotaśmową firmy Felder FW 1102. Wybór padł na tą firmę ponieważ resztę maszyn też mam Feldera i jestem zadowolony, a wolę mieć park maszynowy o ile to możliwe od jednego producent bo zawsze łatwiej to serwisować i lepsze ceny można negocjować przy zakupie. Jednak ciężko znaleźć jakieś informacje w Internecie na temat tej maszyny, a wydatek dość spory, więc może ktoś na forum ma jakieś doświadczenia.
Pozdrawiam
Krzysztof

2
Sprzedam / Topola
« dnia: Październik 21, 2014, 11:27:13 am »
Witam wszystkich,

Znajomy ma 3 topole, czekają na ścięcie. Myślę, że może tam być z 20 m3, ale dokładnie nie wiem, bo nie zmierzyłem tych drzew.
Drewno znajduje się w Krotoszynie.
Jeżeli jest ktoś zainteresowany proszę o kontakt na pw.


Pozdrawiam

3
Płyty / Uszkodzony laminat
« dnia: Marzec 30, 2014, 22:47:12 pm »
Witam,
Mam takie pytanie, ciocia ma korytarz wykończony płytami pilśniowymi (laminat - imitacja sosny). Podczas remontu majstry okleiły płyty przy futrynie drzwi taśmą, żeby je ochronić przed uszkodzeniem i skończyło się a tym, że podczas oklejania w kilku miejscach taśma odeszła z laminatem i zostało uszkodzenie, czy jest jakiś sposób na naprawę takiego uszkodzenia? Czy pozostaje tylko wymiana płyty? Problem polega na tym, że cały korytarz jest w tych płytach i klatka schodowa, a są to bardzo stare płyty i prawdopodobnie ciężko będzie dostać coś podobnego.
Dokładnie to jest płyta pilśniowa gr. 4mm laminat imitacja sosny i to była płyta tak jak by surowa i polakierowana jeszcze po przybiciu. Jak mi się uda to wrzucę zdjęcie kawałku odpadu, który dostałem od cioci.

To jest kawałek z uszkodzeniem na środku, poza tym kawałek tej płyty jest polakierowany, a kawałek surowy. Może ktoś ma jakieś pomysły/doświadczenia?

Krzysztof


4
Kleje i klejenie / Klejenie mokrej sosny
« dnia: Luty 03, 2014, 21:49:13 pm »
Witam,
Mam pytanko, o klejenie mokrego drewna, poniżej streszczam problem.
Będę robił altanę i potrzebuję kantówki najlepiej o przekroju 15 cm. Wydaję mi się, że najsensowniej będzie skleić je z dwóch 5 i będę miał 10 cm klejone - bardziej wytrzymałe, więc spełni pokładane oczekiwania. Tylko teraz się zorientowałem, ze mam problem? Czy można kleić mokre drewno? (Jednak widzę, że są kleje do wilgotnego drewna) Kompletnie się na tym nie znam - brak doświadczenia. Planuję zakup drewna na dniach, a konstrukcję wykonać w sierpniu, więc będzie pewnie trochę przeschnięte jednak na pewno będzie nadal mokre. Czy można skleić takie elementy, czy nie ma to sensu i lepiej  zamówić odpowiednie kantówki w jednym kawałku? Będą to 3,5m długie kawałki, jeśli ma to jakieś znaczenie. Chodzi o to czy to nie popęka? Czy klej zwiąże? Może jakieś inne problemy, o których nie mam pojęcia?
No i kolejna sprawa to jaki klej? Z tego co wyczytałem na forum to poliuretan (Saudal, Chemoloan lub coś podobnego)??
Czy może lepiej żywicą aminową?
Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

5
Przedstaw się na Domidrewno / Witam wszystkich
« dnia: Październik 14, 2013, 18:56:20 pm »
Witam wszystkich nazywam się Krzysztof Wujczyk studiuję Logistykę na Politechnice w Poznaniu.
Dziś rozpocząłem swoje aktywne działanie na forum, bo potrzebuję informacji na temat suszenia drewna. Do tej pory tylko czytałem i czytałem. Próbuję jak najwięcej się od Was nauczyć. Jestem młody mam 21 lat i od jakiegoś czasu odkryłem wielką frajdę z pracy w drewnie. Nie mam się od kogo uczyć. Dziadek zajmował się trochę pracą w drewnie, ale niestety od niego już się nic nie nauczę, jedynie zostawił mi kilka dłut, strugów i innych gadżetów. Także podglądam Was!!! Pozdrawiam

6
Drewno lite - iglaste / Samodzielne suszenie drewna.
« dnia: Październik 14, 2013, 18:48:07 pm »
Nie wiem gdzie zamieści taki temat, bo generalnie czytam wszystkie wątki, a o kwestiach suszenia nic nie czytałem. Jeżeli w złym miejscu umieściłem wątek z góry przepraszam.
Mam pytanie odnośnie suszenia drewna (w moim przypadku będzie to sosna, ale pewnie zasady są takie same dla wszystkich gatunków). Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w suszeniu naturalnym?
Chcę wysuszyć kantówki i tarcice pod konstrukcje dachową altany, samo drewno z tego co się orientowałem wystarczy, że będzie mieć od 15 - 20 % wilgotności, dlatego chce je wysuszyć na własną rękę, bo w pobliżu nie mam możliwości zakupu drewna suchego, tylko świeże prosto z lasu, poza tym suche jest o wiele droższe.
Interesuje mnie jaką minimalną grubość może mieć tarcica, którą chce wysuszyć? Czy istnieją w ogóle takie ograniczenia (najcieńszą potrzebuję 2 cm)? Chodzi mi o to, czy przy tak małej grubości ta tarcica nie ulegnie wyboczeniu, gdy będę ją trzymał na sztaplu przez okres suszenia?
Kolejne sprawa to kantówki. Potrzebuję murłat o przekroju 14 x 14 cm i czy jeżeli dostanę z przetarcia takie kantówki czy one mi się nie pokrzywią podczas suszenia i nie popękaj w sposób eliminujący je z użycia?
Zastanawiam się też kiedy lepiej zakupić drewno, żeby proces był łagodny i nie doszło do żadnych pęknięć? Już teraz i żeby się zimą suszyło? Czy lepiej dopiero wiosną? Pytanie czy jak drewno będzie na mrozie to czy nie popęka przez ujemne temp.? Potrzebował będę je najwcześniej sierpień/wrzesień, także czasu jest dużo.

Jak ktoś ma jakieś książki pdf na temat suszenia, albo coś ciekawego to proszę podesłać.

Strony: [1]