Maj 22, 2024, 09:09:48 am

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - mac20

Strony: [1]
1
Strugi / Kupiłem starego rubanka
« dnia: Marzec 11, 2019, 23:28:31 pm »
Witajcie.

Chcę podzielić się z wami ciekawostką. Kupiłem starego rubanka 65 cm. Stan ze zdjęć na znanym portalu mówił jedno: do małej renowacji.
Zamówiłem. Zapłaciłem. Odebrałem paczkę. Ładny. Dobry stan. Zero korników. Biorę się za nóż i jego przeszlifowanie, bo reszta czarnego lakieru w górnej części była i nie wierzę własnym oczom. Pojawiły mi się dwie wisienki jako logo producenta noża. Szacuję że strug ma z 40 lat bo fabrykę w Bawarii zamknęli koło 1981 roku.
Tak też stałem się posiadaczem całkiem fajnego struga z nożem firmy Kirschen.

2
Strugi / Strug Rider
« dnia: Marzec 01, 2019, 07:48:50 am »
Noszę się z zamiarem zakupu piątki. LN i Veritas odpadają ze względu na cenę.

Natrafiłem w sklepie Woodfan.pl na strug Rider. Czy ktoś może widział lub ma lub miał okazję popracować? Cena godna, ale jeżeli miałbym spędzić godziny nad jego przygotowaniem to pewnie zdecyduję się na QS lub Juumę.

Dzięki z góry.

3
Przedstaw się na Domidrewno / Nowy na forum
« dnia: Wrzesień 24, 2017, 20:59:38 pm »
Pouczony przez starszych użytkowników forum DiD witam Was wszystkich. Sam jestem fanem tego co Jarek i Lidka stworzyli i mogę powiedzieć, że bardzo mi pomogli w kilku realizacjach... stolarzem nie jestem, choć uważam to za jeden ze swoich błędów życiowych, bo mało co sprawia mi tyle satysfakcji co praca z drewnem - tym naturalnym jak i przerobionym (mdf i pochodne)...
Tak więc, życzę wszystkim udanych realizacji amatorskich jak i zarobkowych... :)

Mac

4
Hyde Park Domidrewno / Hettich WingLine 220
« dnia: Wrzesień 24, 2017, 20:45:51 pm »
Witajcie, to mój post #1 na DID... i dlatego w kilku słowach chcę serdecznie powitać wszystkich forumowiczów i fanów DID.
Postanowiłem poprosić bardziej doświadczonych ode mnie o pomoc, bo gryzie mnie mały problem. Jestem w trakcie realizacji (czytaj projektowania) szafy wnękowej "dwuczęsciowej" - góra drzwi składane i dół szuflady. Pytanie dotyczy wytrzymałości okuć i sztywności drzwi. Korpus z drzwiami składanymi ma mieć szerokość 2150 mm i 2200 mm wysokości (w nim osadzone drzwi składane lewe i prawe, razem 4 skrzydła drzwi). Wstępny wybór padł na system Hettich 220. Jednak zgodnie z katalogiem max szerokość skrzydła to 500 mm, a mi wychodzi  ok 537 mm.  Jak taka różnica wpłynie na sztywność całej konstrukcji drzwi? Waga skrzydła wychodzi ok. 18 kg, a Hettich ogranicza ją do 25 kg/skrzydło - czyli tutaj nie przekraczam zalecanych wartości. Całość planuję zrobić z płyty MDF 19 fornirowanej.
No to popełniłem pierwszy post. :) Z góry dziękuję za pomoc.
Mac

Strony: [1]