Listopad 29, 2022, 12:15:40 pm

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - tayjkt

Strony: [1] 2 3 ... 22
1
Pilarki / Odp: pilarka metabo ts254 czy dewalt 7492?
« dnia: Wrzesień 28, 2022, 15:45:27 pm »
mam TS254 i do małych elementów jest spoko i ma softstart

2
Hyde Park Domidrewno / Odp: gniazdo szerszeni
« dnia: Wrzesień 27, 2022, 11:56:46 am »
1. Gaśnica na szerszenie
2. Ogień

Ogniem idzie najszybciej, ja używam palnika do takich zadań, jak nie chcemy by coś się zapaliło to jeszcze opalarką można to bez ogniowo spalić samą temperaturą

3
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Japońskie TORI
« dnia: Wrzesień 27, 2022, 10:48:50 am »
podoba mi się efekt konserwacji spróbuję u siebie tak zrobić elementy

4
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Warsztat
« dnia: Wrzesień 27, 2022, 10:44:45 am »
podaj lepiej termin parapetówki bym wolne zarezerwował :P

5
Strugarki / Odp: Grubościówka do 1500zł
« dnia: Wrzesień 27, 2022, 10:25:08 am »
W tej cenie to nie będzie wielkiej różnicy jakiego producenta wybierzesz, albo będzie Ci działać latami, albo trafi Ci się model co po kilku deskach się rozłoży na pół.
Czy zamówisz przez internet czy stacjonarnie to i tak sprzęt na gwarancji pójdzie do producenta.

6
Hyde Park Domidrewno / Odp: forum i spam
« dnia: Sierpień 12, 2022, 11:06:32 am »
Te czy inne forum, to nie jest medium dla młodych ludzi, większość z nich ogląda YT,  facebooka, instagrama itp. Nie mają potrzeby dzielenia się wiedzą chyba, że jakimiś filmikami na tik toku. I to będzie postępować. Nawet teraz jak robi się szkolenia online to społeczność później wrzuca się na Discorda, by mogli sobie porozmawiać niż na jakieś forum.

 

7
Hyde Park Domidrewno / Odp: Monitoring budynku
« dnia: Sierpień 12, 2022, 10:45:21 am »
Satel to dobra firma powinno być ok, akurat jak zostałem zatrudniony w poprzedniej robocie to już te centralki mieli oprogramowane więc minęła mnie ta przyjemność konfiguracji.
większość będzie i tak polegała na odpowiednim podłączeniu więc googlowanie schematów jak podłączyć i aby miejsc wystarczyło do podłączeń.
Co do akumulatora to ja polecam EUROPOWER są to droższe akumulatory, ale wymienialiśmy je i mało kiedy się zdarzyło by wytrzymał mniej niż 6 lat, polecam też raz na rok odłączyć zasilanie i sprawdzić czy akumulator trzyma by później w razie czego się nie zdziwić, że nie działa. Po 6 latach sprawdzałbym go już co pół roku bądź od razu wymieniłbym.

8
Hyde Park Domidrewno / Odp: forum i spam
« dnia: Lipiec 28, 2022, 15:39:41 pm »
niestety fora już nie cieszą się taką popularnością jak kiedyś i większość młodych osób wybiera inne formy komunikacji

9
Pneumatyka / Odp: Pistolet do malowania elewacji
« dnia: Maj 20, 2022, 15:57:51 pm »
tak, po prostu wkładałem tą rurkę do zbiornika

10
Pneumatyka / Odp: Pistolet do malowania elewacji
« dnia: Maj 19, 2022, 08:26:31 am »
Nie wiem jaki to z nazwy typ, ale u siebie jak zabezpieczałem to brałem pistolet z dolnym zbiornikiem, rozrabiałem impregnat w kanistrze plastikowym 5L i bezpośrednio dyszę do kanistra i wtedy zabezpieczałem.  Bo bawić się z litrowym zbiorniczkiem to non stop dolewka.

11
patrzę, że trawa rośnie aż do bloczków dobrze by było zrobić przerwę i dać folię przeciwko chwastom najlepiej taki pasek 30-40 cm dookoła by mieć mniej mniej zarośnięte wtedy mniej wilgotność będzie i będzie na dłużej, ja tak u siebie dookoła altanki robiłem

12
Ja bym kantówki wysmarował klejem do drewna i jak jest możliwość to ściskami bym ścisną, ewentualnie małymi gwoździami lub zszywkami bym przybił te deski do kantówek i klej by zrobił robotę i później tego nie ruszysz.
A jak chcesz ukryć gwoździe to bardziej je wbić i całość zaszpachlować

13
jaki jest mniej więcej czas realizacji?

14
Sklejki / Odp: Ściany w drewnianym domu
« dnia: Maj 03, 2022, 22:09:54 pm »
Łał ogrom wiedzy, bardzo przydatna wiedza od Karola Kopecia, zamówię sobie jego książki by bardziej zgłębić temat.
To co mi się udało przeczytać z internetu to 3 metody
1. Gazowanie
2. chemia
3. Mikrofale

1. gazowanie dzieli się na gazy bojowe i gazy obojętne jedna i druga metoda polega na zmniejszeniu ilości tlenu by udusić owady, z tego co czytam taki proces to przynajmniej tydzień czasu, co aktualnie nie jest możliwe w moim przypadku,
2. chemia działa powierzchniowo można zrobić otwory i strzykawką zalewać jednak bardziej nada się na zabezpieczenie przed przyszłymi lokatorami bądź w początkowej facie gdzie dopiero mamy początkowe stadium i łatwo jest nam zlokalizować te miejsce w którym występuje robactwo
3. Mikrofale duża skuteczność, jednak trzeba mieć taką mikrofalę, widziałem tematy na elektrodzie, że robili to ze zwykłych mikrofalówek jednak nie jestem na ten moment w stanie jeszcze w tym temacie się dokształcić

Mógłbym poszukać firmy która by się tym zajęła jednak mój budżet nie jest w stanie całości ogarnąć. Wiem, że dom jest w słabym stanie i najlepiej byłoby zrobić generalny remont całości jednak finansowo nie ma opcji. Kolejna kwestia to jest to, że jak oglądam filmiki w tym temacie to każdy kto się decydował na wyżej wymienione metody to wspominał o tym, że było słychać jak gryzą te owady. U mnie nie ma, żadnego dźwięku gryzienia, bądź po zerwaniu nie było widać, żadnych robaków, więc nie wiem czy to nie był problem który był już kiedyś rozwiązany, a teraz już zostały tylko po nim zniszczenia.

Są 2 miejsca gdzie drzewo spróchniało i te ewidentnie wina wody która dostawała się z pod okna bądź po przewodzie, te miejsca już wyczyściłem i zamierzam dać piankę by to trochę uszczelnić, a na pozostałe drewno użyję impregnatu by nowe zwierzęta się nie zadomowiły, a jak pojawią się odgłosy jedzonego drewna to wtedy pomyślę nad mikrofalówką lub gazowaniem. Zobaczę też co za wiedza jest w książce Karola może to mi pomoże w dobraniu odpowiednich środków.

15
Sklejki / Odp: Ściany w drewnianym domu
« dnia: Maj 02, 2022, 21:11:54 pm »
Dodam jeszcze, że podczas rozbiórki nie było widać, żadnych owadów jedynie rybika cukrowego,
Historia domu jest też ciekawa, prawie 70 lat temu został dom kupiony, rozebrany przetransportowany w aktualne miejsce i złożony, widać też, że braki zostały uzupełnione drewnem po spalonym domu który właśnie się spalił 70 lat wcześniej i niektóre beli są lekko zwęglone
Więc dom w tym miejscy stoi prawie 70 lat, ale drewno jest z rozbiórki innego domu nie wiem ile poprzedni dom stał

Strony: [1] 2 3 ... 22