Kwiecień 25, 2024, 16:43:53 pm

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - prezio

Strony: 1 ... 40 41 [42]
616
Strugi / Odp: Stanley i Faithfull - opinie
« dnia: Kwiecień 14, 2015, 23:47:56 pm »
Hejka,

Siedzę w Szkocji ;)
(nie zawsze będę używał polskich literek, bo na telefonie czasami jest trudno;) - sorki z góry za to ;)
Nie nie jest to pierwszy raz ze strugami, jednakże było to bardzo bardzo dawno jak bylem dużo młodszy;) (nie ważne ile teraz ale wiekowy jestem i trochę zmęczony korporacjami, muszę coś robić dla siebie, a nie tylko dla matulki "Mamony" korporacyjnej. ponad 20 lat w korporacjach - już meczy;)
Dawno pracowałem na heblarkach/strugach , ale nie wiem czy były to markowe czy ręcznie robione, bo to jeszcze u moich przodków;)
Ja już jestem pokoleniem bardziej zelektryfikowanym/z komputeryzowany;). Nie chcę się wdrażać (przynajmniej na razie) w CNC - bo to by nie było dla mnie wyzwaniem;) sterownie komputerowe i rysowanie , a na końcu automatyczne rzeźbienie - daje radość, ale nie taka jak ręczne robienie.
Przejrzę co podesłałeś i zobaczymy.
Dlatego właśnie też nie sięgałem po wyższą półkę, tylko staram si to wypośrodkować.
Z doświadczenia wiem, że jeżeli zaczyn się lub odświeża na sprzęcie , który może rozczarować, to można się dość znacząco zniechęcić i stracić radość roboty.
Quangsheng - nie jest najtańszy i być może w przyszłości się do niego przekonam (jak się wszystko rozkręci), ale na razie będę szlifował klasę średnią;)
Niestety muszę skompletować minimum warsztatowe - z Polski nie zabrałem wielu rzeczy jak się przeprowadzałem, więc wydatki na początku nie będą małe.
Dzięki za info.
Co do ustawiania i dopracowywania strugów - wiem że je trzeba odpowiednio wy-planować i przygotować - jestem tego świadomy i oczywiście będe się uczył na swoich błędach i przykładach - co się doświadczy to najdłużej zostaje.;)

617
Strugi / Stanley i Faithfull - opinie
« dnia: Kwiecień 14, 2015, 19:13:56 pm »
Panowie i Panie;)
Przepraszam za złe zachowanie - będę miał to na uwadze.
Za błędy przepraszam - z uwagi iż pisałem w telefonie (choć zrobiłem 2 niewybaczalne błędy)

Co do przedstawiania się - nie gniewajcie się ale informacji personalnych zbyt szczegółowych nie przedstawiam na żadnym forum.
A z ogólnych - zwą mnie Robert  - jestem informatykiem (z uwagi na ten fakt - jak większość wie - informatycy rzadko używają polskich literek - więc z góry proszę o wybaczenie w przyszłości.)
Mieszkam dość daleko od kraju i często korzystam z telefonu jako medium komunikacji i dlatego właśnie są robione dość znacznie błędy.
Ale również będą pamiętał w przyszłości informować innych, którzy takowe również będą popełniać. Żeby nie było, że jestem złośliwy - "rules are rules" ;)

Aktualnie uruchamiam po wielu wielu latach (wiek nie jest istotny) warsztat (malutki, domowy, no może bardziej garażowy) jako coś dodatkowego w ramach moich zainteresowań.

Aktualnie uzupełniam warsztat i zamierzam kupić heblarki (inaczej mówiąc strugi ) w wersji (przepraszam ze anglojęzyczne nazewnictwo) Joint'a i No.4
Stanąłem przed dylematem , którą markę wybrać (z uwagi na cenę, bo zakupów w najbliższym czasie będzie więcej), a nie chciałbym kupić czegoś co nie do końca spełni swoją rolę - Pytanie Stanley czy Faithfull? (takie właśnie chodzi mi po głowie)
Czy ktoś z was jest w stanie podzielić się ze mną opinią  o Faithfull ? Bo o Stanley'u już wiem i poczytałem.
Faithfull są odrobinę odrobiną tańsze (choć Joint znacznie).

Z góry dziękuję za informację.

Apropos - być może to co teraz napisze zniechęci co niektórych do odpisania ale cóż - ode mnie się wymaga i ja również proszę o grzeczność.
Ja się przedstawiłem w tzw. minimalnym skrócie - tego również oczekuje od rozmówcy, bo jak już się poznajemy , to niech to będzie dwustronne a nie jedno-...;) I proszę - nie odbierajcie mnie źle - jestem na wielu forach i czasami wybacza się pewne rzeczy, ponieważ fora są w celu pogłębiania wiedzy i rozwiązywania problemów oraz dzieleniu się swoimi doświadczeniami, a nie do końca wylewania wszystkich personalnych informacji o sobie na forum wielu wielu czytelników.


Strony: 1 ... 40 41 [42]