Wrzesień 27, 2022, 00:18:31 am

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Japońskie TORI
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Wrzesień 26, 2022, 17:35:39 pm »
Szotkowałem ręcznie szczotkami drucianymi. Dużo lepiej wygląda powierzchnia drewna jak szczotkowałem na drugi dzień a nie na świeżo po opalaniu.
2
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mar33cki dnia Wrzesień 26, 2022, 14:07:56 pm »
czym szczotkujesz?
3
Krok po kroku (realizacje własne) / Odp: Warsztat
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Wrzesień 22, 2022, 20:22:21 pm »
Zewnętrzne ,podobne listwy jak u Ciebie tylko z odpowiednim profilem  i grubości ok 15 mm
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Wrzesień 22, 2022, 20:02:20 pm »
Rolety które ja brałem pod uwagę wyglądały jak żaluzje wewnętrzne z lat 90. Tomekz czy właśnie takie są u Ciebie? Może piszemy o czym zupełnie innym?
5
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Wrzesień 22, 2022, 19:50:07 pm »
Decyzja  na rolety  drewniane musi zapaść na etapie  projektu  domu , później jest nie do  zrobienia
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Wrzesień 22, 2022, 19:45:52 pm »
kolor i impregnacja  za jednym  razem :)
7
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mario78 dnia Wrzesień 22, 2022, 19:25:04 pm »
Dziękuję.Tez brałem pod uwagę zrobienie rolet z drewna,jednak wszystko wymaga czasu i wiedzy dlatego gotowe. Jutro będę zabezpieczał drzwi wejściowe,od środka myślę okleić pianką pod panele a z zewnątrz mam słońce,więc może lepiej tekturą? Kolejny etap to ocieplenie budynku.
8
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Wrzesień 22, 2022, 19:24:07 pm »
Cześć
Poczytałem sobie o japońskiej, kilkusetletniej technologii zabezpieczenia i konserwacji drewna przez opalanie zwanej "Shou Sugi Ban".
Pierwotnie stosowana do drewna cedrowego. Obecnie technologia ta stosowana jest także m. inn. do drewna sosnowego, modrzewiowego .
Są firmy w Polsce świadczące usługi w tej technologii - wykonują np deski elewacyjne, budowane są domy. Podobno trwałość tak przygotowanego drewna, to 50-60 lat.
Wszystkie elementy do bramy Torii przygotowuję wg tej technologii:
- opalanie (palnikiem na propan-butan)
- szczotkowanie, odpylanie i umycie wodą,
- zabezpieczenie olejem lnianym.
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Wrzesień 22, 2022, 09:34:09 am »
Gratuluję bardzo przydatna rzecz .
Ja mam rolety  już wiele lat   zrobione  z  drewna .
10
Hyde Park Domidrewno / Odp: firma transportowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez januszek99 dnia Wrzesień 21, 2022, 22:26:22 pm »
raczej nie. Niszowy przewoźnik :)

cytat ze strony: RF Transport & WohnungsClearance to doświadczona i dynamiczna firma z Bawarii .
Zajmujemy się transportem , przeprowadzkami , rozwiązaniami mieszkań i sprzątaniem . Po uzgodnieniu jesteśmy również dostępni do prac rozbiórkowych , serwisu ogrodniczego , a nawet prac renowacyjnych .
Strony: [1] 2 3 ... 10