Kwiecień 19, 2024, 23:04:48 pm

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Kleje i klejenie / Czym skleić pęknięte drewniane drzwi w okolicy zawiasu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez oranos7 dnia Czerwiec 11, 2020, 01:39:35 am »
Niestety trzasnęły mi drzwi w okolicach zawisu,  zawias jeszcze się trzyma ale jest  luźny, drzwi zaczynają pękać na pół w okolicy górnego zawiasu. Normalnie bym tego nie kleił tylko kupił nowe drzwi gdyby nie to że mam futrynę starego typu i zakup najtańszych drzwi na filc 20mm to wydatek około 400 zł. Także chciałem spróbować to skleić dwuskładnikowym klejem epoksydowym + użycie ściskaczy na czas związania kleju. Doczytałem że musi to być klej wolnowiążący który bardzo powoli się utwardza. Wcześniej używałem poxipolu i dragona. Poxipol mega szybko robi się twardy, już po kilku minutach od zmieszania twardnieje. Niestety mam z nim złe doświadczenia - bardzo słabo trzyma się powierzchni i słabo spaja elementy. Kleiłem nim zawias od drzwiczek kuchennych (metal i drewno) i wyszła jedna wielka kaszana, po kilku dniach klej puścił i zawias odpadł Następnie użyłem dwuskładnikowego kleju epoksydowego dragona który bardzo wolno twardnieje (dopiero po kilku godzinach zaczyna robić się twardy). Ku mojemu zdziwieniu po 5 latach trzaskania szafką trzyma jak szalony i nie zanosi się aby cokolwiek miało się stać. Tak jak by ten klej wtopił się w łączone elementy. I tutaj mam dylemat bo 90% komentarzy na internecie odnośnie kleju dragona jest negatywnych, ludzie piszą że to najgorszy klej jaki kiedykolwiek używali...  A poxipol ma pozytywne opinie ... A jak dla mnie jedynym atrybutem poxipolu jest to że szybko twardnieje i nic wiecej a dragon jest od niego kilka razy lepszy. Powiedzcie mi czy ja się mylę i dragon to naprawdę jeden z najgorszych dwuskładnikowych klejów epoksydowych na rynku ? Jak to skleić żeby wytrzymało ?
92
Kleje i klejenie / Odp: Jak skleić dwa grube blaty?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez piotr15 dnia Maj 28, 2020, 19:48:41 pm »
jakie jeszcze kleje polecacie ?
93
Kleje i klejenie / Odp: klejonka sosnowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lukasz76 dnia Kwiecień 19, 2020, 21:48:38 pm »
Dzieki za odpowiedz .
 Moje deski mają gr.15mm i chcę wykonac klejonkę z kilku desek klejąc je równoleglen  krawędziami aby powstala jedna płaszczyzna o szerokości 340mm.
Skleiłem dwie deski które się wypaczyły .Sądzę że są one za szerokie.Na jaką szerokość powinienem przygotować deski żeby się nie wypaczyły.Jesli chodzi o klejenie to jestem w temacie.
Chodzi mi tylko o szerokość desek.Słyszalem że powinny mieć koło 50 mm każda z nich.
94
Kleje i klejenie / Odp: klejonka sosnowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lirorobert dnia Kwiecień 19, 2020, 21:23:06 pm »
Kleisz najpierw grubszy a potem strugasz do wymiaru.
A jak kleić? Temat wiele razy poruszany.  Poszukaj na forum.
95
Kleje i klejenie / klejonka sosnowa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lukasz76 dnia Kwiecień 19, 2020, 20:10:34 pm »
Witam!
chcialbym wykonac klejonke  o grubosci 15mm i szerokosci 340mm. Jakiej szerokosci powinny byc klejone do siebie deski? Czy jest jakas zaleznosc  zasada przy klejeniu takich waskich krawedzi?
Dziekuje z gory.
Pozdrawiam
96
Kleje i klejenie / Odp: Szczelina w klejonce - jak uratować deskę do krojenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Luty 13, 2020, 20:38:18 pm »
Jeżeli już deski są sklejone, to  rozetnij je wzdłuż tych połączeń ze szczelinami i wystrugaj na nowo krawędzie. Deski do krojenia nie mogą mieć szczelin (zbiornik na bakterie).  Wcześniej wzmocnij stół aby się nie chwiał, do krawędzi blatu przykręć od dołu deskę i materiał chwytaj ściskami do tej deski -  wtedy możesz obrabiać krawędzie strugiem . Prędzej czy później musisz zrobić porządny stół jeśli dalej chcesz zajmować się stolarką. Jeżeli masz mało miejsca, to zrób mini strugnicę - są takie wzory w internecie - np. taką jak na  zdjęciu.
Na blat kup stopień bukowy 1100 x 300 x 40 mm i kantówki sosnowe na nogi. Samodzielnie robione imadła znajdziesz na naszym forum.
97
Kleje i klejenie / Szczelina w klejonce - jak uratować deskę do krojenia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez TonaWiorow dnia Luty 13, 2020, 19:03:12 pm »
Cześć,
po zaopatrzeniu się w kilka podstawowych narzędzi przyszedł czas na pierwszy w życiu mini "projekt".
Do moich rąk trafiła przypadkiem tarcica bukowa, więc postanowiłem wykonać deskę do krojenia. Niby bułka z masłem ale jednak mając w rękach tylko stanleya no5 + platnice  bahco przygotowanie materiału zajęło mi kilka dobrych godzin. Niestety pojawił się problem tuż przed klejeniem. Nie posiadam strugnicy. Jedynie chwiejny stół z jeszcze bardziej chwiejnym imadłem. W efekcie nie potrafiłem idealnie wyrównać elementów pod klejonkę. Efekt widoczny na zdjeciu.

Bardzo chciałbym uratować tę deskę i nie zamieniać jej w odpad. Przychodzą mi na myśl dwa rozwiązania; zostawić i liczyć że po olejowaniu i oczywiście od samego uzytkowania się to zasklepi, albo kombinować z zasklepianiem tego mieszanka kleju z trocinami. Co wg was będzie najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji?
Klej: Titebond III
Dzieki z góry za pomoc! :)
98
Kleje i klejenie / Odp: Czym i jak to skleić???
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pazurekal dnia Luty 12, 2020, 22:29:28 pm »
Też o tym myślałem tylko trochę szkoda mi tego materiału który pójdzie w kosz, stół ma 90 cm na 340 po rozłożeniu + poszerzenia boków i teraz musiał bym wywalić całość zastępując nowym materiałem bo wszystkie elementy są wykonane tak samo, mdf, fornir, bejca, lakier. Nie mam możliwości dojść czym to było kryte. W rezultacie pewnie tak się skończy ale miałem nadzieję że ktoś może bawił się w coś podobnego.
99
Kleje i klejenie / Odp: Czym i jak to skleić???
« Ostatnia wiadomość wysłana przez tomekz dnia Luty 12, 2020, 22:04:21 pm »
Można na klej kontaktowy ,  winylowy ,  poliuretanowy  , stolarski na ciepło .  Pewność musisz mieć czy : fornier na  mdf -e dobrze trzyma , oraz powierzchnia po lakierze przyjmie  właściwie  klej ( jaki typ  lakieru , podkładu )

Może lepiej  okleić nowy kawałek płyty
100
Kleje i klejenie / Odp: Czym i jak to skleić???
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pazurekal dnia Luty 12, 2020, 21:16:57 pm »
Oblog dębowy 4mm
Strony: 1 ... 8 9 [10]