Kwiecień 19, 2024, 10:00:20 am

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Literatura / Odp: Książka o drewnie - Porąb i spal.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez axer dnia Styczeń 10, 2018, 21:59:03 pm »
Książkę faktycznie czyta się lekko, szybko i przyjemnie, ale rzeczywiście nie jest to pozycja, do której będę często wracał, niemniej na półce zostaje.
Z innej beczki - jeśli ktoś pali drewnem i ma możliwość kupienia starego piecyka wspominanej w książce firmy Jotul to bardzo polecam - świetnie wykonane, o doskonałych parametrach grzewczych, a niektóre wspaniałe także w swej formie.
22
Literatura / Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Ostatnia wiadomość wysłana przez axer dnia Styczeń 10, 2018, 21:52:12 pm »
Dzięki za recenzje, kupiłem ebooka. W sumie czytnik teraz pasowałoby kupić...
23
Literatura / Odp: Zapiski Stolarza O. Thorstensen
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Styczeń 07, 2018, 15:04:36 pm »
Właśnie skończyłem czytać tytułową książkę. Przeczytałem ją zgodnie z uwagą z czerwonego kółka na okładce - "Od deski do deski"  i z wielką przyjemnością, dobrze się ją czyta. Autor nie zasypuje czytelnika  nadmierną ilością żargonu fachowego, ale dość jasno opisuje co robi. Według mnie wartością książki  jest wyłożenie filozofii pracy, którą ścieśnić można do trzech cech: - szacunek do klienta i współpracowników, rzetelna wycena i przygotowanie pracy, wysoka jakość wykonywanych prac. To wszystko oparte na dużej wiedzy i doświadczeniu autora.
Uważam, że książka  może być przydatna dla ludzi, którzy pragną z usług remontowych, przebudów uczynić swoje źródło dochodów, jak również dla inwestorów, którzy podobne prace chcą zlecać. - Dla nich książka może stanowić źródło wiedzy o tym, jak ważne jest aby mocno przemyśleć z rodziną czego tak naprawdę chcemy, oraz z jakimi problemami muszą zmierzyć się fachowcy aby, ich zlecenie wykonać - być może będą bardziej doceniać i szanować tych, którzy dla nich tą pracę wykonują.
Teraz czas się zabrać za kolejną, po "Sekretnym życiu drzew" książkę Petera Wohllebena " Duchowe życie zwierząt" ( to też prezent gwiazdkowy).
24
Literatura / Odp: Książka o drewnie - Porąb i spal.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez bazyl311 dnia Styczeń 06, 2018, 11:45:41 am »
Też czytałem i mi się osobiście podobała.  Ciekawie napisana , trochę informacji . Na pewno nie spale jej ani nie oddam , ale to pewnie dlatego że lubię zbierać książki i powiększać bibliotekę

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

25
Literatura / Odp: Książka o drewnie - Porąb i spal.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wiech50 dnia Styczeń 05, 2018, 20:23:36 pm »
Też czytałem. Fajnie napisana, szybko się czyta. Trochę dokumentalna, sporo wiedzy.
Ale drugi raz już mnie do niej nie ciągnie.
26
Literatura / Odp: Książka o drewnie - Porąb i spal.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amigorg dnia Styczeń 05, 2018, 18:42:28 pm »
Myślę, że miejsce zamieszkania też ma znaczenie przy odbiorze tej książki. Ja z wyboru mieszkam w lesie, często  też wyjeżdżam do chaty w górach, blisko lasu po którym się włóczę i książka podobała mi się.
27
Literatura / Odp: Książka o drewnie - Porąb i spal.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klo dnia Styczeń 05, 2018, 18:40:07 pm »
Też nie żałuję.
Ale nie jest to pozycja, po którą sięga się drugi raz.
28
Literatura / Odp: Książka o drewnie - Porąb i spal.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez m_kola dnia Styczeń 05, 2018, 18:34:43 pm »
Też tak miałem ale w sumie nie żałuję i w dalszej części dla mnie okazała się ok :)
29
Literatura / Odp: Książka o drewnie - Porąb i spal.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Klo dnia Styczeń 05, 2018, 16:35:20 pm »
Czyli nie jestem sam. :D
Przeczytaj i spal, sprzedaj, oddaj (niepotrzebne skreślić). ;)
30
Literatura / Odp: Książka o drewnie - Porąb i spal.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez amaks dnia Styczeń 05, 2018, 14:05:25 pm »
dobra, mam książkę. Jestem w połowie i... szczerze to chyba oczekiwałem więcej. Ale przeczytam ją całą, może jeszcze zmienię zdanie (oby!).
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10