Maj 22, 2024, 05:10:07 am

Autor Wątek: odkurzacz do elektronarzedzi  (Przeczytany 18675 razy)

Offline kubotaJanusz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: odkurzacz do elektronarzedzi
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 08, 2017, 10:04:57 am »
bo tak sie przyznam ze bylem napalony na ta makite ale poczytalem troche i z tego co sie dowiedzialem(sprawdzic nie mam jak) mechaniczny otrzasach to raczej wyczyszcznie prostrze filtra a nie mozliwosc pracy bez worka jaki oferuja odkurzacze gdzie mamy otrzasacz automatyczny.Roznica w cenie 150 zl a ze mam po 10 kupowac druga wkretarke takze wole dolozyc do tego urzadzenia.Odkurzacz ma byc do prac hobby takze chyba ta makita to strzelanie z dziala to muchy

Offline kubotaJanusz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: odkurzacz do elektronarzedzi
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 14, 2017, 15:12:36 pm »
kupilem wczoraj macallistera,popracowal juz ze dwie godziny z frezarka i troche ze szlifierka.Moje zdanie jest nastepujace:do 550 zl nie ma nic lepszego bo tyle kosztuje najtansza makita ktora jest jednak wedlug mnie klase wyzej.ja jestem zadowolony z zakupu.

Offline gurix

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: odkurzacz do elektronarzedzi
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 13, 2017, 14:51:36 pm »
Ja miałem podobne dylematy. W końcu zdecydowałem się na Maca-a i jestem naprawdę zadowolony. Do domowego warsztatu super. Moc dosyć duża. Od dnia kiedy go zakupiłem chyba nie ma robótki, gdzie był go nie używał, a kiedyś wydawało mi się, że odkurzacz to zakup z ostatniej pozycji na liście.
...trzeba być twardym, jak żelki z Biedronki...

mily68

  • Gość
Odp: odkurzacz do elektronarzedzi
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 13, 2017, 15:09:54 pm »
tyle kosztuje najtansza makita ktora jest jednak wedlug mnie klase wyzej.ja jestem zadowolony z zakupu.
Jak można być zadowolonym, że za tą samą kwotę kupiło się coś o klasę niższego?
Janusz pisz używając wielkich liter i spacji po interpunkcji bo strasznie ciężko przeczytać Twoje posty tak aby zrozumieć co chciałeś napisać. W przypadku zacytowanego fragmentu musiałem czytać kilka razy...

Offline L4

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 858
    • Zobacz profil
Odp: odkurzacz do elektronarzedzi
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 13, 2017, 17:40:43 pm »
Jak można być zadowolonym, że za tą samą kwotę kupiło się coś o klasę niższego?

Można być zadowolonym, że nie kupiło się o >= dwie klasy niższego...

Offline Bondek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: odkurzacz do elektronarzedzi
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 29, 2017, 10:01:29 am »
kupilem wczoraj macallistera,popracowal juz ze dwie godziny z frezarka i troche ze szlifierka.Moje zdanie jest nastepujace:do 550 zl nie ma nic lepszego bo tyle kosztuje najtansza makita ktora jest jednak wedlug mnie klase wyzej.ja jestem zadowolony z zakupu.
Kolego jaki to dokładnie model Macallistera? Polecasz go śmiało? Bo mam mętlik w głowie. Potrzebuje na budowę, a później do warsztatu.

Offline kubotaJanusz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: odkurzacz do elektronarzedzi
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 30, 2017, 11:35:55 am »
macallister 1400 wat,odkurzacz jest ok.w tych pieniadzach ciezko o cos lepszego.Jezeli mozesz to doloz do makity(konkretny model w pierwszy poscie tego watku).Plusy macallistera to cena,gwarancja,sila ssania,przywoitej dlugosci wąż.Minusy:jest glosny,brak plaskiej gory odkurzacza,plastkikowe rury ,brak czesci zamiennych.Plusy makity:dostep do czesci zamiennych,dlugi wąż,dobra sila ssania,plaska gora odkurzacza,metalowa rura,otrzasacz mechaniczny(pouzywalem tego i nie warto doplacac).Reasumujac makita jest lepszym odkurzaczem ale drozszym,jezeli masz kase kupuj(sa tez blizniacze modela sthila i metabo)chcesz taniej bierz macallistera.Ja mialem kupowac ta makite ale zaryzykowalem tego macallistera bo duzo sie dobrego naczytalem na jego temat.W tym sam czasie kupowalem wkretarke a mialem tylko troszke ponad 1k na te dwa urzadzenia,wiec wybralem markowa wkretarke kosztem odkurzacza.Nie zaluje

Offline Bondek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: odkurzacz do elektronarzedzi
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 31, 2017, 09:39:26 am »
Dzięki wielkie!

Offline Bondek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: odkurzacz do elektronarzedzi
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 31, 2017, 19:50:44 pm »
Właśnie zakupiłem Macallistera, jutro test. A czy ktoś kupował do niego worek szmaciany wielokrotnego użytku, czy raczej trzeba sobie samemu zrobić?

Offline kubotaJanusz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: odkurzacz do elektronarzedzi
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 01, 2017, 15:01:18 pm »
ja uzywam,kupiony na allegro.Jakosc wykonania bardzo dobra,pylu nie przepuszcza,odkurzacz zasysa bardzo dobrze,jedyny  mankament to polaczenie worka z rura odkurzacza tzn jest tam sznureczek ktory sie sciaga zeby dopasowac i zalozyc worek na rure i dziala on beznadziejnie bo zostaje luz.Ja to spinam trytytka i jest bardzo szczelnie.

Offline przemoprzem

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 809
    • Zobacz profil
Odp: odkurzacz do elektronarzedzi
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 01, 2017, 16:16:29 pm »
A mozesz podesłać linka do tego worka? Ja się eaham mcalister a graphite.

Offline kubotaJanusz

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: odkurzacz do elektronarzedzi
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 01, 2017, 16:23:24 pm »
wyslalem ci w PW

Offline Bondek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: odkurzacz do elektronarzedzi
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 01, 2017, 17:41:47 pm »
To i ja bym poprosił o linka:-P

Offline Dawid.S

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: odkurzacz do elektronarzedzi
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 29, 2017, 23:04:39 pm »
Jestem świeży na forum ale bawię się w te hobby już jakiś czas.
Dla siebie kupiłem odkurzacz Stanleya z Jula.
Plusy:
- bardzo ładnie ciągnie (Karcher w tej kwocie to dla mnie kiszka była pod tym względem)
- dość fajny metalowy kubeł na śmieci o pojemności 30l
- łatwość rozbierania i składania ( również uważam że lepiej jak te klamry karchera które pękają)
- filtr nadający się do prania
-worki wielokrotnego użytku (można kupić osobno)
- spoko zestaw akcesoriów
- gniazdko z możliwością podłączenia 1600W i 5sek opóźnienie wyłączenia
- lekki jak na swoje wymiary
- dmuchawa
Wady:
- drogie oryginalne worki (zamienniki są tańsze dwa razy prawie) ale można kupić te otwierane wielokrotnego użycia
- filtr też jest drogi ale można go prać
- przednie kółka dość liche ale jeszcze działają (zaletą że to jakiś standard jest)
- na metalowym kuble bardzo szybko widać kurz który gromadzi się jak na TV(chyba elektryzuje trochę obudowa mimo pseudo uziemienia)

Używam go teraz z separatorem wykonanym przeze mnie z beczki 60l i nadstawek pierwsza od beczki około 20l (wejście śmieci) z przegrodą thiena, oraz druga około 10l z filtrem filtrona do odkurzaczy. Radzi sobie dość dobrze przy rurach 50mm od odkurzaczy (spiro), przy odbieraniu wiórów z pił i frezarek, pyłu szlifierek itd.
Polecam ten odkurzacz bo dość często bywa na promocjach i oferuję wtedy super jakość względem ceny. Promocyjnie około 400pln a mamy na prawdę spoko sprzęt.

P.S. identyczne wygląda Black&decker, drobnymi detalami się różni, ale silnik ten sam raczej i zasysa pewnie tak samo (18kPa wg papierów).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2017, 23:09:33 pm wysłana przez Dawid.S »

Offline lesnik63

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: odkurzacz do elektronarzedzi
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 30, 2017, 21:04:11 pm »
Witam, nie chcę zakładać nowego wątku, bo dużo tu o odkurzaczu McAllister, dlatego chciałbym zapytać w tym miejscu czy mieliście taką sytuację, że urządzenie (szczególnie na rurze) kumuluje ładunek elektrostatyczny, który nieprzyjemnie "kopie". Właśnie dzisiaj kupiłem w Casto Mcallistera 1400W (po przeczytaniu na tym forum wielu pochlebnych recenzji) i po złożeniu w domu, żona wyciągając popiół z kominka zwróciła na to uwagę, że ją kopie. Czy można w jakiś sposób temu zaradzić? Sorry, za może lamerskie pytanie, ale z odkurzaczem przemysłowym mam po raz pierwszy do czynienia. Pozdrawiam, lesnik