Maj 21, 2024, 00:45:51 am

Autor Wątek: Elektronarzędzia Parkside  (Przeczytany 611582 razy)

Offline krzyś48

• Hero Member
Odp: Elektronarzędzia Parkside
« Odpowiedź #1950 dnia: Styczeń 09, 2017, 20:43:54 pm »
Krzysiu nie ździerżę , muszę zaofftopować, dopiero dostrzegłem Twój nowy "image". Bardziej szary się jeszcze nie czułem 
@Morosoph nie wiem jak ja to zrobiłem ze zacytowałem i to cały twój wpis i to bezpośrednio pod twoim :o
Sorry,miałem napisać to co napisałem a tu cytat ::) :P
Nabierz koloru kolego,jako i ja nabrałem ;D fan buziek :P
Jeśli chodzi o spawarki inwertorowe są to spawarki chyba bardziej elektroniczne-dlaczego chyba,bo nie zaglądałem do środka,a waga tej spawarki to nie co typowo transformatorowa.
Foto.poglądowe

http://forum.spawacz.pl/viewtopic.php?f=7&t=1931
W zimie z takim sprzętem(elektroniką )trzeba uważać.
Ja na wszelki wypadek zanim zacznę spawać włączam i ona tak pracuje(wentylator)jakiś czas.A jak wnoszę z zimnego do ciepłego pomieszczenia to stawiam przy źródle ciepła żeby się nagrzała.Ostrożny jestem od czasu załatwienia TV kolorowego marki wschodniej-przynosząc go z zimnego ganku do domu :(
 ;)

Offline drsemen

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #1951 dnia: Styczeń 09, 2017, 23:45:36 pm »

Jakoś do mnie nie przemawia. Mam einhella, kupioną z 10 lat temu. Nie pamiętam, jaki miała mieć prąd wg opisu, ale miała pociągnąć elektrodę dwójkę czy 2,5. Na jedynce było smarkanie. Nie miałem czasu oddawać i szukać innej bo miałem pilnie do zrobienia  ogrodzenie z prętów stalowych. Rozebrałem i co? Na trafo uzwojenie wtórne z aluminium.  Od znajomego trudniącego się m.in. przezwajaniem załatwiłem drut miedziany i przewinąłem dziada ( trafo, nie kumpla  ;D ). Spawarka chodzi do dziś, i można spawać elektrodami trójkami.   Nie wiem jak inwertorowe, bo nie miałem okazji nimi pracować, ale zdaje mi się że można nimi spawać również metodą TIG, rownież aluminium( Chyba, ze się mylę, to proszę o poprawienie), i nie mając spawarki to chyba bym poszedł w tym kierunku zamiast się pchać w samoosłonowe druty. Fakt, że mig-iem łatwo się robi...

Ekspertem nie jestem, ale do tiga jest całkiem inny palnik. Moja spawarka (nie pamiętam nazwy) pozwala spawać TIGiem i elektrodą otuloną, ale ma do tego dedykowane ustawienia przełącznika. Z tego co pamiętam spawanie amelinium odbywa się poprzez zamianę biegunów dodatniego z ujemnym.

Pozdrawiam Szymon

Offline Paweł 46

• Hero Member
« Odpowiedź #1952 dnia: Styczeń 10, 2017, 01:47:56 am »
ale zdaje mi się że można nimi spawać również metodą TIG, rownież aluminium
Trochę zostałem w tyle co do nowości spawalniczych, ale jak pracowałem w stoczni, to aluminium spawałem w osłonie argonowej.
Wbity wkręt trzyma lepiej jak wkręcony gwóźdź :)
Nic na siłę, wszystko młotkiem.

Offline czeejen

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #1953 dnia: Styczeń 10, 2017, 10:34:47 am »
Bo tigiem się spawa w osłonie argonowej... Nowe tanie tigi to są tigi DC a do amelinium trzeba AC

Offline stachmiesz

• Hero Member
  • Lajf is brutal end ful of zasadzkas
« Odpowiedź #1954 dnia: Styczeń 10, 2017, 11:26:28 am »
Ale w inwertorowej chyba na wyjściu jest AC?  Nie jestem pewny bo znam je tylko z  zaczytanych informacji

Offline prezio

• Hero Member
« Odpowiedź #1955 dnia: Styczeń 10, 2017, 21:45:54 pm »
Jak ktos kupi dajcie znac jak sie sprawuje. Tez musze kupic i sie zastanawiam nad tym. Dzieki;)
------
Robert

PS. Przepraszam, jeżeli nie użyłem polskich liter. Powodem jest pisanie z telefonu bądź z tableta.

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #1956 dnia: Styczeń 12, 2017, 08:32:32 am »
ciekawi mnie kamerka która będzie w lidlu, znacie się coś w tym temacie,  chciałem  warsztat zmonitorować,  wiecie narzędzia trochę kosztują. chciałbym  wiedzieć czy się ktoś nie kręci, a kamerka ma możliwość podglądu przez aplikacje na smartfonie. http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=83513
Warsztat mam  kilkanaście metrów od domu a w domu mam  internet na vifi czy mógłaby się łączyć  korzystając z tego łącza internetowego

m_kola

• Gość
« Odpowiedź #1957 dnia: Styczeń 12, 2017, 08:47:14 am »
czy mógłaby się łączyć  korzystając z tego łącza internetowego
Mógłbyś tylko zastanów się, będziesz siedział przed monitorem i patrzył czy kradzieje nie wchodzą? Musisz ten obraz gdzieś rejestrować, inaczej wg mnie nie ma sensu.

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #1958 dnia: Styczeń 12, 2017, 09:34:11 am »
przeczytaj opis .  jest możliwość nagrywania na kartę  jak  wykryje ruch.
przyjeżdżasz do domu i patrzysz  było włamanie i co?
 otwierasz  apllikacje i widzisz że  się  ktoś  kręcił i masz  podejrzanego.
a kamerka wygląda niepozornie jak  jakaś  atrapa więc  może ją zignorować

m_kola

• Gość
« Odpowiedź #1959 dnia: Styczeń 12, 2017, 09:40:54 am »
Czytałem. Postaw się w roli włamywacza. Co byś na wejściu zrobił? Bo ja zdemolował/ukradł kamerę :)
Chyba, że planujesz ją gdzieś mocno zabunkrować co niestety ograniczy detekcję i/lub doświetlanie podczerwienią.
To jest przydatne wysoko na domu gdzie jest poza zasięgiem ale z kolei kłóci się to z jej parametrami:
  • obszar wykrywania ruchu: 90° x 5 m
  • zakres noktowizora: 8 m
Inna sprawa to zakres temperatury pracy (od -10st.C) nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w warsztacie by ostatnich mrozów nie przeżyła :)

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #1960 dnia: Styczeń 12, 2017, 10:40:19 am »
mam drugi  budynek gospodarczy  i tam bym umieścił  kamere na wys około  4metrów akurat  na  drzwi  garażowe i okno.
chce się zabezpieczyć  na ewentualność, że ktoś  się  kręci  i skorzysta z  sytuacji, i zabierze np. zagłębiarkę i wkrętarki, no chyba że  wewnątrz  pomieszczenia.

Offline Andriu

• Hero Member
« Odpowiedź #1961 dnia: Styczeń 12, 2017, 10:41:20 am »
a co powiesz o jej parametrach, widze że  jest jakość hd więc  można  będzie  sprawce zidentyfikować.

Offline Paweł 46

• Hero Member
« Odpowiedź #1962 dnia: Styczeń 12, 2017, 12:53:38 pm »
Fajnie by było jak by miała jeszcze slot na kartę SIM wtedy nie trzeba by wifi w pobliżu.
Ale to już pewnie cena takiej kamerki musiała by być inna.
Wbity wkręt trzyma lepiej jak wkręcony gwóźdź :)
Nic na siłę, wszystko młotkiem.

akwa-stolarz

• Gość
« Odpowiedź #1963 dnia: Styczeń 12, 2017, 16:52:22 pm »
Gdyby nagrywała na kartę sim, to tak jak mówi m_koła. Wystarczy ukraść kamerę i pozostaje się bezkarnym.  Kamera powinna nagrywać na zewnętrznym dysku/ serwerze, 

Offline Morświn

• Hero Member
« Odpowiedź #1964 dnia: Styczeń 12, 2017, 17:07:31 pm »
Ciężko jest coś nagrać na kartę sim tu chyba chodziło o łączność z telefonem za pomocą simki