Maj 17, 2024, 11:00:13 am

Autor Wątek: Balustrada  (Przeczytany 1998 razy)

Offline Tobek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Balustrada
« dnia: Luty 26, 2021, 16:48:21 pm »
Witam! Zastanawiam się jak przymocować szczeble 10x5cm do poręczy 14x7cm tak żeby najlepiej nie było widać mocowania.. Macie jakieś pomysły? Na pierwszym zdjęciu przykład o co mi chodzi a na drugim jak to będzie końcowo wyglądać.

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7563
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Balustrada
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2021, 20:32:44 pm »
Na drugim zdjeciu poziome elementy  stalowe a pionowe drewniane?

Offline MarkoP1

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Balustrada
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2021, 21:18:00 pm »
Na czopy okrągłe lub proste.
Podejrzewam ,że sam chcesz to robić bez pomocy stolarza to pewnie myślisz o wkrętach. Wkręty możesz schować zaślepką drewnianą.
Problem będzie mocowanie do belki poziomej dolnej ,która już jest przymocowana. Albo na czop albo prościej - to na całej długości belki dasz listwę i do niej wkręcasz pionowe tralki.
Belka jest gruba to nie zapomnij najpierw wywiercić otwory od góry wiertłem. Wkręty najlepiej ciesielskie. Jak jest słabe zadaszenie lub jeśli nie będzie zaślepek to wkręty ze stali nierdzewnej.

Offline MarkoP1

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Balustrada
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2021, 21:19:37 pm »
mogą być też wkręty tarasowe (są nierdzewne)

Offline Tobek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Balustrada
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2021, 21:33:21 pm »
Na drugim zdjeciu poziome elementy  stalowe a pionowe drewniane?
Cała konstrukcja z drewna

Offline Tobek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Balustrada
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2021, 21:39:24 pm »
Na czopy okrągłe lub proste.
Podejrzewam ,że sam chcesz to robić bez pomocy stolarza to pewnie myślisz o wkrętach. Wkręty możesz schować zaślepką drewnianą.
Problem będzie mocowanie do belki poziomej dolnej ,która już jest przymocowana. Albo na czop albo prościej - to na całej długości belki dasz listwę i do niej wkręcasz pionowe tralki.
Belka jest gruba to nie zapomnij najpierw wywiercić otwory od góry wiertłem. Wkręty najlepiej ciesielskie. Jak jest słabe zadaszenie lub jeśli nie będzie zaślepek to wkręty ze stali nierdzewnej.

Na czopy okrągłe lub proste.
Podejrzewam ,że sam chcesz to robić bez pomocy stolarza to pewnie myślisz o wkrętach. Wkręty możesz schować zaślepką drewnianą.
Problem będzie mocowanie do belki poziomej dolnej ,która już jest przymocowana. Albo na czop albo prościej - to na całej długości belki dasz listwę i do niej wkręcasz pionowe tralki.
No właśnie nie chciałbym na wkręty ale lubię proste rozwiązania (bez przekombinowania) też myślałem nad listwą tylko trochę zakłuci moją wizję ale jeżeli nie wymyślę nic lepszego to listwa będzie ostatecznym rozwiązaniem.

Offline Tobek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Balustrada
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2021, 21:42:22 pm »
Dodam jeszcze że tej balustrady to jest około 20mb także zależy mi na rozwiązaniu prostym ale przede wszystkim ładnym

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7563
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Balustrada
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2021, 22:32:56 pm »
Najlepiej bedzie użyć domino od festoola.

Offline Tobek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Balustrada
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2021, 12:19:06 pm »
Poręcze skręcone i dopasowane, brak możliwości zamontowania domina..

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7563
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Balustrada
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2021, 15:22:40 pm »
A nie możesz wyciąć poziomej górnej, zamontować pionowe a następnie ponownie przekręcić poziomą przy użyciu wkręta i zaślepki? Dwa wkręty a nie kilkadziesiąt.

Offline Tobek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Balustrada
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2021, 18:58:48 pm »
A nie możesz wyciąć poziomej górnej, zamontować pionowe a następnie ponownie przekręcić poziomą przy użyciu wkręta i zaślepki? Dwa wkręty a nie kilkadziesiąt.
Dzięki ale wymyślę coś innego. Nie śpieszy mi się z robotą, czekam na ładniejszą pogodę

Offline Tobek

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Balustrada
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2021, 19:00:25 pm »
Na razie przymiarki.