Czerwiec 13, 2024, 07:19:39 am

Autor Wątek: strugi stanley  (Przeczytany 48510 razy)

mily68

• Gość
Odp: strugi stanley
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 26, 2013, 22:27:24 pm »
Warto cierpliwie "wygłaskać". Sam zobaczysz.

Offline hycel

• Hero Member
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 27, 2013, 08:53:16 am »
witam
 Tak trzeba dużo cierpliwości i czasu .
 Ja robiłem to parę  dni temu i do dzisiaj bolą mnie łokcie .
 Zacząłem od gradacji 80 ,a zakończyłem na 1200 .
Jest już całkiem poprawnie ,ale do doskonałości
byłaby potrzebna jeszcze godzina.
Niestety dzisiejszym produktom Stanley,a daleko do
doskonałości .
                       Pozdrawiam

Sylwek

• Gość
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 17, 2013, 20:23:26 pm »
Witam,

chcialbym wznowić temat. CHodzi mi o strug marki stanley SB3. Czy jest to dobry wybór dla początkującego?

Offline kreczmar

• Full Member
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 17, 2013, 20:58:13 pm »
Sylwek przedstaw się w odpowiednim dziale i napisz coś o sobie bo nikt z tobą nie podejmie dyskusji.

mily68

• Gość
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 17, 2013, 21:03:41 pm »
Witam,
Chciałbym (podobnie jak inni forumowicze) aby kolega przedstawił się w odpowiednim dziale - podpowiem, że można go odszukać w "górnej" okolicy na stronie głównej. Dopiero wtedy pomożemy Ci i udzielimy odpowiedzi. W przeciwnym wypadku ktoś wlepi Ci minusa (a po co?)

Sylwek

• Gość
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 18, 2013, 12:39:11 pm »
Dopełniłem formalności:). Dzięki. Więc teraz już chyba mogę wrócić do pytania. Swoją drogą to nie wiem czy dobrze zrobiłem odgrzewając stary wątek czy lepiej byłoby zacząć nowy...

Moje pytanie dotyczyło struga Stanley SB3? Czy to dobry wybór dla amatora? Obserwuję poniższą ofertę:

http://allegro.pl/strug-stanley-profesjonalny-sb3-plaszczyznowy-i3660801463.html

Offline kreczmar

• Full Member
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 18, 2013, 15:42:43 pm »
Nie ma sensu zaśmiecać forum. Wątek dotyczy strugów stanleya więc dobrze trafiłeś. Sam przymierzam się do zakupu większego struga. Jak już pewnie przeczytałeś na poprzednich stronach posiadam gładzik stanley'a jest to mój pierwszy strug i po jakimś czasie mogę powiedzieć że dobrze mi się nim pracuje, choć na początku trzeba było mu poświęcić trochę czasu i splanować. Mimo tego że nie jest on tak doskonały jak dużo droższe veritas'y to i tak kupię większy strug tej firmy. 
Myślę o tym

a tu link do aukcji http://www.ebay.de/itm/Faithfull-No-5-Bench-Plane-/261229206756?pt=DE_Haus_Garten_Heimwerker_Handwerkzeug&hash=item3cd2795ce4#shpCntId cena chyba nie jest wysoka?

Sylwek

• Gość
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 18, 2013, 15:59:49 pm »
Całkiem całkiem. Jeśli chodzi o cenę to faktycznie cena 50Eur nie jest wysoka w porównaniu z Veritasami. Niemniej jednak jak na początek nie chcę wchodzić w grubsze tematy, stąd poszukiwania na allegro firmowych, ale tańszych. A co sądzicie o tym Stanley'u SB3?

Offline JarekO

• Administrator
  • Hero Member
  • Centrum dowodzenia
    • Domidrewno.pl
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 18, 2013, 23:05:45 pm »
Sylwek - nie wiem tylko czy masz jakieś inne strugi czy to będzie pierwszy i co nim chcesz robić dokładnie? Strugów jest tyle, że głowa mała.
----------------------------------------
Pozdrawiam
Jarek

Offline kreczmar

• Full Member
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 18, 2013, 23:18:47 pm »
To może z innej beczki :D Jaki strug stanleya polecacie do wstępnego wyrównywania? http://hurtowniastanley.pl/strugi-plaszczyznowe-stanley/strug-plaszczyznowy-63-x-272mm-1-12-136.html taki będzie ok czy może coś większego? jak w moim poprzednim poście?

Sylwek

• Gość
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 19, 2013, 09:04:58 am »
Nie mam jeszcze żadnego. Ten byłby pierwszy.

Offline JarekO

• Administrator
  • Hero Member
  • Centrum dowodzenia
    • Domidrewno.pl
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 19, 2013, 10:03:25 am »
kreczmar: nie chcę doradzać bo ich nie znam ;/ ale do wstępnego wyrównania brał bym jak najdłuższy (jack albo jointer), dopiero po wyrównaniu w rękę mniejsze i krótsze strugi

Sylwek: to jeszcze powiedz do czego chcesz go użyć? Jak chcesz kupić i pouczyć się pracy to ja bym go brał. Nauczysz się jak planować stopę, jak ostrzyć i ustawiać nóż, łamacz itd.
Pozdrawiam
Jarek

Sylwek

• Gość
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 19, 2013, 15:05:16 pm »
Nie mam sprecyzowanego przeznaczenia- po prostu chciałbym się pouczyć.  I właśnie o to mi chodziło :D. Dzięki wielkie za kilka słów wyjaśnienia.

PS. Jarek, tak jak pisałem, to głównie Twoje filmiki z realizacjami były dla mnie inspiracją do zagłębienie się w temat stolarstwa, który mnie fascynuje. Zrobione przeze mnie stolik czy karmnik to amatorska robota, a może w przyszłości będę potrafił zrobić coś bardziej profesjonalnego:). Ostatnio byłem nawet w Empiku i oglądałem książkę " Prace w drewnie", którą niedługi dostanę jako prezent:). No i na dłuta.pl oglądałem dłuta Narex, które też chyba nabędę niedługo (2kpl-8szt.za 200zł to chyba przyzwoita cena).

Jeśli chodzi o Twoje realizacje i pracę, którą wykonujesz, to bardzo mi się podoba staranność wykonania, pasja i  to, że potrafisz się dzielić swoją wiedzą (w tym miejscu duże uznania również dla Twojej żony:).
Maszyny i wyposażenie warsztatu to też marzenie wielu:).
Pozdrawiam serdecznie.

Offline JarekO

• Administrator
  • Hero Member
  • Centrum dowodzenia
    • Domidrewno.pl
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 19, 2013, 18:01:12 pm »
Sylwek bardzo dziękuję za miłe słowa i ... czekamy na Twoje prace w galerii
Pozdrawiam
Jarek