Marzec 29, 2024, 06:10:52 am

Autor Wątek: materiały ścierne - sklep scieramy.pl  (Przeczytany 23207 razy)

Offline drewniak

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
    • Krążki ścierne i papier ścierny
Odp: materiały ścierne - sklep scieramy.pl
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 29, 2016, 15:16:24 pm »

Cześć!

Matko, ale wykombinowali z tymi deltami. Celowo są zrobione, żeby nic się nie dało dopasować i trzeba było płacić jednej firmie.

Mógłbyś zmierzyć na jakim promieniu są te otwory?

Zasadniczo arkuszy stricte A4 się nie robi - są arkusze 230x280 mm z typowym papierem ściernym, ale tam nie ma rzepu. 

Możesz kupić arkusze na rzep 115 x 280 mm i z nich wycinać delty. Prostokąty da się wyciąć z papieru o szerokości 93 mm lub 115mm sprzedawanego w rolkach (zazwyczaj jest to żółty papier do gipsu - ale do drewna spokojnie da radę). Czasami można znaleźć właśnie papier w rolkach, na rzep.

Problem jest tylko z otworami - trzeba by ręcznie dłubać przy nich.

Niestety nawet z fabryk w Polsce nie znam nikogo, kto by miał taki wykrojnik do delt :(


Offline drewniak

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
    • Krążki ścierne i papier ścierny
Odp: materiały ścierne - sklep scieramy.pl
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 19, 2016, 12:10:24 pm »
Kilka osób dopytywało o pasy 50x2000 do szlifierek taśmowych, tak więc zamówiłem u producenta na próbę :). Pasy są cyrkonowe - znacznie trwalsze od zwykłych ("brązowych"), co bardzo się przydaje przy twardym drewnie.

https://scieramy.pl/pas-bezkoncowy-50x2000-cyrkon-sait-azx

Przy okazji, czy ktoś chciałby się podzielić wrażeniami z używania papierów ściernych różnych firm? Każdy producent twierdzi, że jest najlepszy ale praktyka wiadomo jaka jest :).
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2016, 12:12:24 pm wysłana przez drewniak »

Offline marekb

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
Odp: materiały ścierne - sklep scieramy.pl
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 19, 2016, 12:18:14 pm »
poza tym wybór słaby.. w obi czy nawet lidlu jest lepiej. krążków na rzep 125mm 240,320,400 nie ma..
początki zawsze są trudne ;)
cenowo chyba nie najgorzej, w porównaniu do majstra którego mam pod nosem

Ps.
cześć artus :D

Offline axer

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
    • skanowanie filmów
Odp: materiały ścierne - sklep scieramy.pl
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 24, 2016, 12:42:45 pm »
Będą Klingsporowe PS18EK na 150mm Rotexa?

Offline Jake28

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: materiały ścierne - sklep scieramy.pl
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 25, 2016, 12:07:26 pm »
Jakis czas temu kupiłem trochę papierów do rotexa 150 i taśmy do cykliniarki tak wiec pozwolę sobie wyrazić moja opinie na temat materiałów jakimi handluje kolega. Tak wiec taśmy do cykliniarki za te cenę całkiem ok nie mam powodów narzekać , natomiast krążki do rotexa to nie jest czego szukam. Precyzując kupiłem gradację 40, 60, 80 , 100, 120 , używam ich do usuwania lakieru z parkietu. Porównujac do krążka festoola szybciej sie zużywa tzn niby wyglada ok nie zaklejony w dotyku niby jeszcze ostry ale juz nie zbiera lakieru. Testując na surowym drewnie porównywalny z festoolem tak wiec jesli ktoś potrzebuje do szlifowania surowego drewna jak najbardziej polecam natomiast do usuwania powłok lakierniczych proszę mieć na uwadze ze zużyjesz więcej krążków. Podsumowując kontakt ze sprzedającym super cena tez ok wiec ogólnie polecam

Online Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7538
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: materiały ścierne - sklep scieramy.pl
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 25, 2016, 18:24:26 pm »
No i super.
Dzieki za opinię

Offline drewniak

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
    • Krążki ścierne i papier ścierny
Odp: materiały ścierne - sklep scieramy.pl
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 27, 2016, 13:13:57 pm »
@Jake28 - dzięki za opinię! :).

Z którymi krążkami Festoola porównywałeś te Klingspory PS33? Podobnie jestem ciekaw jak te pasy do cykliniarek wypadają w porównaniu do innych firm - teoretycznie wychodzą z tej samej linii produkcyjnej co Deerfos.

Po Nowym roku planuję robić testy jak wypada szlifowanie różnymi materiałami - tak więc będę podrzucał co ciekawsze wyniki. Mam już mikroskop specjalnie przerobiony pod badanie drewna, czekam jeszcze tylko na próbki różnych gatunków :).

@axer - PS18 do Rotexa w najbliższym czasie chyba niestety nie :-/ Jak będzie coś nowego pod Rotexy, to dam znać.

Offline Jake28

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: materiały ścierne - sklep scieramy.pl
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 27, 2016, 17:00:40 pm »
Krążki to były Festool granat natomiast taśmy mam Sia innych firm dotąd nie uzywałem, teraz mam jeszcze te od Ciebie. Ostatnio jak byłem w sklepie gdzie normalnie zaopatruje sie w lakiery papiery itp sprzedawca mówił mi ze ich parkieciarze testują nowe taśmy koloru czarnego i ze bardzo sobie chwala (niby lepsze od cyrkoni ) ale co to za nasyp nie mam pojęcia. Pewnie sie skuszę i kupie te taśmy do testów ale to pewnie bliżej wiosny   

przemek77

  • Gość
Odp: materiały ścierne - sklep scieramy.pl
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 27, 2016, 17:17:13 pm »
Krążki to były Festool granat


Festool z serii granat to jeden z najlepszych produktów Festoola , jeśli chodzi o papiery . Znam firmę , w której używa się miesięcznie ponad  1000 szt. krążków na szlifierki o różnej gradacji i średnicy . Po długich poszukiwaniach odpowiedniego papieru wybrali granat z Festoola , bo wychodził cenowo i jakościowo najkorzystniej .

Offline drewniak

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
    • Krążki ścierne i papier ścierny
Odp: materiały ścierne - sklep scieramy.pl
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 27, 2016, 19:53:59 pm »
Te czarne pasy do parkietu to może być nasyp ceramiczny - najczęściej szlifuje się tym twarde stopy stali. Ostatnio rozmawiałem z parkieciarzem z 20 letnim doświadczeniem to właśnie bardzo chwalił ceramikę. Festool Granat jest częściowo z tego nasypu, więc tutaj zaskoczenia nie ma :)


Offline Lechu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 319
    • Zobacz profil
Odp: materiały ścierne - sklep scieramy.pl
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 08, 2017, 23:49:14 pm »
Hej

dopiero ostatnio trafiłem na ten wątek i od razu postanowiłem zamówić. Jestem mega happy. Dostałem sporo różnych papierów rozmiarze 125mm pasujących do narzędzi na 'F' i do tego w przyzwoitych cenach - sporo taniej niż oryginały. Teraz będę testował jakość tych papierów. Ale na pewno będzie lepiej niż moje dotychczasowe przerabianie marketowych papierów przez wiercenie otworów do odsysania pasujących do systemu Festool. Bo oczywiscie w marketach takich papierów nie uświadczysz.

Poniżej zakupy






mily68

  • Gość
Odp: materiały ścierne - sklep scieramy.pl
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 09, 2017, 15:55:42 pm »
Od pierwszego zakupu w tym sklepie w papiery zaopatruję się tylko tutaj. Zdecydowanie polecam! :)

Offline mrhammer

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
    • http://www.mrhammer.pl
Odp: materiały ścierne - sklep scieramy.pl
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 09, 2017, 00:14:08 am »
Myślę że masz bardzo fajny sklep, przystępne ceny. Jedyne co mogę doradzić to tylko to aby rozszerzyć ofertę skoro specjalizujesz się już w art. ściernych. Moim zdaniem brakuje Ci ściernic ceramicznych i trzpieniowych, oraz typowych art. polerskich. Zerknij sobie do mnie na art. ścierne i polerskie może wpadniesz na jakiś jeszcze bardziej ciekawy pomysł. Dobrze wiedzieć że tu jesteś, w razie czego będę uderzać.

Offline drewniak

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
    • Krążki ścierne i papier ścierny
Odp: materiały ścierne - sklep scieramy.pl
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 30, 2018, 11:50:12 am »
Dzięki za miłe słowa :). Cieszę się, że patent z woreczkami strunowymi się przydaje w warsztacie :D

 Jak najbardziej mam w planach pozostałe rzeczy - w tym tak wspomniane ściernice ceramiczne i trzpieniowe, na wiosnę trochę nowych rzeczy się pojawi. Jeżeli macie jakieś uwagi dot. tych papierów - które sprawują się lepiej, które gorzej i na jakich materiałach - wpisujcie proszę. Często ktoś mnie prosi o poradę - dodatkowo będę to uwzględniał przy produkcji krążków (czy warto bardziej iść w materiał X czy Y :).


Offline MrReset

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: materiały ścierne - sklep scieramy.pl
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 30, 2018, 12:58:47 pm »
Potwierdzam dobre opinie o sklepie! :)

Zupełnie nieświadom tego wątku zamawiałem tam papiery wodne - wszystko ładnie zapakowane a i przesyłka ekspresowa
A i same papiery w porównaniu do marketówek są super... i sporo tańsze