Wykańczanie powierzchni > Środki sztuczne - bejce

Wybarwienie na kolor teaku

(1/3) > >>

Olleo:
Cześć.

Muszę zrobić parę elementów drewnianych w łazienkach - albo wszystkie z sosny, albo drzwiczki tego typu:

z sosny, a blaty i ramy luster z dębu lub innego drewna liściastego. Sęk w tym, że muszę dopasować kolor wybarwienia tak blisko teaku olejowanego, jak tylko się da.

Powierzchnie mogą być później olejowane (np. olejowosk osmo do blatów kuchennych) lub lakierowane.

Czy moglibyście mi coś poradzić?

Lirorobert:
Witaj.

Najlepsze rozwiązanie to kupić kilka kolorów bejcy oczywiście tej samej firmy i zaczynając od koloru najbardziej zbliżonego do teaku dodawać innego koloru tak, aby uzyskać pożądany kolor.
Ja myślę że machoń plus odrobina chebanu noże być najbardziej zbliżona do teaku.

Proces troczhę żmudny, bo musisz dokonywać próbnych barwień na odpadzie, czekać aż wyschnie i wykończyć olejem lub czymś innym.

Pamiętaj aby dodawać niewielkie ilości, bo jak przesadzisz to klapa.
No i trzeba od razy zrobić taką ilośc jaką potrzebujesz, bo pużniej nie będziesz w sztanie odtworzyć proporcji.

Powodzenia

Olleo:
Machon i heban, ale jakiej firmy proponujesz? Z doświadczenia wiem, że te same nazwy, a kompletnie inne kolory są u różnych producentów. No i oczywiście na różnych gatunkach drewna inaczej wygląda. Blat i ramki luster mogę zrobić iglaste, tylko nie wiem, jak przyjmują olejowosk osmo - nie miałem okazji spróbować.

Lirorobert:
Znajdź firmę ktora produkuje kilka kolorow.
Jak pomieszasz kolory różnych firm,  to mogą się źle wymieszać. 
A jak napisałem,  metoda prób i błędów to jedyny sposób.

tomekz:
Dobre bejce , na pewno coś dobierzesz . http://www.sopur.com.pl/pl/produkty/produkty-do-barwien/rid,2.html

Ja proponuję kupić jeden kolor  tik  troszkę   ciemniejszy i jedynie dopasować dodając rozpuszczalnika . Kilka kolorów to  się  wykończysz psychicznie .
Sosnę najlepiej pryskać pistoletem w miarę sucho , by natrysk pozostał na wierzchu powtarzając operacje , mokre na  mokre.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej