Marzec 29, 2024, 06:44:10 am

Autor Wątek: Prosze o pomoc w wyborze kompresora  (Przeczytany 30908 razy)

Offline spaceda

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 65
  • think!
    • Zobacz profil
Prosze o pomoc w wyborze kompresora
« dnia: Maj 02, 2016, 10:22:57 am »
Szanowni,

do tej pory radzilem sobie przy małych projektach (bo mialem czas i nie bylo ich duzo) walkami i pedzlami.
Teraz czas na konkrety.

Bardzo Was prosze o pomoc w wyborze kompresora glownie do lakierowania drewna - i raczej nie sa to duze powierzchnie - stól, ława, stolik itp.


Przekopalem sie przez caly watek pneumatyczny...ale
Poniewaz jestem laikiem jesli chodzi o lakierowanie pistoletem z kompresorem a stan mojej wiedzy o kompresowarch , pistoletach, reduktorach i wężach choć wzrosl od wczorajszego wieczora o kilka tysięcy % to i tak nijak sie ma do Waszego doświadczenia.

to podstawowe pytania:
- czy 24 czy 50 l?
- czy 2 tloki czy jeden?
- 8 bar czy 10 bar?
- efektywny litraż na wyjściu?

Lakier zazwyczaj będzie gęstszy i pistolet dobralem lvmp 1,8mm ale tez patrze na lvlp - pytanie czy wydajnosc bedzie ok przy takim pistolecie? - moze lepiej zainwestowac w pistolet o mniejszym zapotrzebowaniu na powietrze niz pakowac sie w mocny kompresor - tym bardziej ze miejsca nie mam za duzo.

wynalazlem takie modele i tu prosba o Wasz wybór:
1. http://allegro.pl/kompresor-olejowy-50l-sky50-v2-maktek-gratis-i5597294317.html
2. http://allegro.pl/kompresor-sprezarka-50l-zestaw-lakierniczy-berhard-i6121089837.html
3. http://allegro.pl/stanley-kompresor-olejowy-sprezarka-50l-akcesoria-i5318335036.html

bede wdzieczny za wszelkie odpowiedzi
Dzieki!
Zbyszek

ps. wlasnie zabieram sie za finisz stolika i dlatego chcialbym go ogarnac pistoletem

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Prosze o pomoc w wyborze kompresora
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2016, 11:54:40 am »
Napiszę jak to było u mnie -przydał by się kompresor.
Myślałem ze taki mały chyba 20 l będzie dobry,więc kupiłem black&deckera .
Do malowania jest dobry tylko pracuje cały czas jak się maluje.
Kiedyś nie myślałem że będę go wykorzystywał do innych celów jak pompowanie kół i malowanie ale wysyp narzędzi pneumatycznych robi swoje.
I tu moja rada ,jak będziesz kupował to patrz na wydajność w litrach/min to ważne bo np.przecinak,klucz udarowy itp. może nie działać poprawnie(w zasadzie prawie każdemu zdarza się zmieniać koło lub remont w domu).Ja kupiłem przecinak no i jak podkuwałem tu i ówdzie to widoczny brak ciśnienia i spadek wydajności.
Sumując ,jak tylko jakieś małe malowanie,pompowanie kół i piłek - to na pewno starczy ,ale jak coś większego to osobiście szukałbym większego, o większej wydajności i zbiorniku.

kozio

  • Gość
Odp: Prosze o pomoc w wyborze kompresora
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2016, 12:50:32 pm »
Też bym chciał kupić ale 50l to minimum...

Offline amigorg

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7495
  • Nie kupuj tego, co możesz zrobić sam.
    • Zobacz profil
    • Maszyny i projekty
Odp: Prosze o pomoc w wyborze kompresora
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2016, 12:55:59 pm »
Jeżeli nie czytałeś tych stron, to poczytaj - ja opierałem się na tych poradach.  http://jaktozrobilemwgarazu.pl/przygotowanie-powietrza-do-lakierowania/
Kompresor o zbiorniku min 50 l o wydajności 250 l, dwutłokowy daje mniejsze pulsacje ciśnienia. Węże, złączki, fi 10 mm.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2016, 12:57:36 pm wysłana przez amigorg »

Offline spaceda

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 65
  • think!
    • Zobacz profil
Odp: Prosze o pomoc w wyborze kompresora
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2016, 15:04:27 pm »
Dzieki za odpowiedzi.
moj cel to i tak 50l bo nie ma ani miejsca i halas mnie zabije rekami sasiadow;)

ten link to niezla dawka wiedzy! thx - i nie bylem tam oczywiscie wczesniej
z

Offline spaceda

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 65
  • think!
    • Zobacz profil
Odp: Prosze o pomoc w wyborze kompresora
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2016, 19:29:53 pm »
A czy ktos miał do kontakt z takim kompresorem: Tagred-TA313-50l-230-V-2-tloki ?
http://www.tagred.pl/pl_PL/p/Kompresor-olejowy-sprezarka-Tagred-TA313-50l-230-V-2-tloki%2C-olej%2C-24-M-GW/414

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil

Offline spaceda

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 65
  • think!
    • Zobacz profil
Odp: Prosze o pomoc w wyborze kompresora
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2016, 16:53:44 pm »
Dobre te artykuly! dzieki!

Ostatecznie decyzja zapadnie pomiedzy :
- SKY50 V2 Maktek
- JN-30V RIPPER

ktory taniej znajde. obydwa dwutlokowe.

Offline Andriu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1062
    • Zobacz profil
Odp: Prosze o pomoc w wyborze kompresora
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2016, 11:13:44 am »
w castoramie jest teraz promocja na airpress 50 l pionowy za 548 zł
moc 2,5 KM max ciśnienie 8 barów, wydajność 360 l /min
Miał ktoś styczność z takim kompresorem


Offline swfr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 646
    • Zobacz profil
Odp: Prosze o pomoc w wyborze kompresora
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 06, 2016, 11:57:35 am »
Mam taki kompresor od paru lat. Tylko innego koloru. Też z castoramy.
Nie korzystam z niego jakoś bardzo intensywnie ale jako przydomowy sprzęt bardzo się przydaje: napompować, przedmuchać, czasem pomalować.
Hałaśliwy jak każdy chińczyk za te pieniądze. Wydajność też na poziomie jednotłokowych, chińskich, marketowych.
Jego największą zaletą jest kształt - bo nie potrzebuje dużo miejsca.

Offline Yar0

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Odp: Prosze o pomoc w wyborze kompresora
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 06, 2016, 15:11:32 pm »
Kup kompresor z napedem pasowym a nie bezposrednim. Pasowy jest cichszy ( przelozenie ) oraz w przypadku zgonu sprezarki wlozyc mozna kazda inna. Jak Ci padnie sprezarka napedzana bezposrednio z walu silnika przez sprzeglo to lezysz i kwiczysz. Pomijam fakt, ze wiekszosc takich pracuje na wysokich obrotach co nie przeklada sie na cicha prace i trwalosc.
  Ja posiadam komoresor z butla 90 litrow i to jest minimum. Juz mysle nad podpieciem drugiego zbiornika.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2016, 15:15:09 pm wysłana przez Yar0 »

kozio

  • Gość
Odp: Prosze o pomoc w wyborze kompresora
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 06, 2016, 15:28:08 pm »
Yaro  napisz co masz i po ile kupiłeś...

Offline Yar0

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Odp: Prosze o pomoc w wyborze kompresora
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 06, 2016, 18:42:38 pm »
Mam kompresor firmy Airpress model 340/90. Wydawalomi sie, ze kupuje nad wyrost a juz brakuje wiatru. Dodam, ze nie lakierowalem jeszcze. Pistolet jest na liscie zakupow. Napedzam nim glownie szlifierke, grzechotke, gwozdziarke i lepsiejszy klucz udarowy. Grzebie w swoich autach i rodzinki.

Offline spaceda

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 65
  • think!
    • Zobacz profil
Odp: Prosze o pomoc w wyborze kompresora
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2016, 23:51:59 pm »
Patrze na ten airpress i jakos zaufania do chinola nie mam - z drugiej strony malo miejsca zajmuje.
Pytanie tylko czy z takim 50 l (czy np jednotlokowych maktekach czy stanlejach) bede mogl spokojnie malowac pistoletem np do 200l/min (zwykly pistol) lub pistoletem mini ktory sscie ok 110-180 l/m?

jakie wasze doswiadzczenia sa?
obejzalem i przeczytalem testy z powyzszych linkow w tym watku i wydaje sie ze do spokojnej roboty to 50l dwa tloki wskazane sa  - ale nie wiem jak to wyglada na jednotlokowym. Czy az taka gigantyczna roznica jest ?

m_kola

  • Gość
Odp: Prosze o pomoc w wyborze kompresora
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 12, 2016, 00:03:01 am »
Ja mam jednotłokowego makteka i malowałem cały płot. Dawał radę, powietrza nie brakło. Teraz jednak wziąłbym coś mocniejszego że względu na narzędzia np szlifierkę. Tutaj wypada blado taka dmuchawka. Szybko powietrza brakuje :(

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka