Maj 18, 2024, 14:38:44 pm

Autor Wątek: Stomana KZM 2P + Agregat polerki  (Przeczytany 7546 razy)

Offline KaliLeo

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Stomana KZM 2P + Agregat polerki
« dnia: Październik 09, 2016, 09:55:40 am »
Witam, potrzebna mi nieduża okleiniarka. Czy znacie maszyny Stomany? Moze ktos zna ten model,  jesli nie to bede wdzieczny za info na temat marki.  Slyszalem, ze to firma z dlugoletnia tradycją ale nic poza takimi ogolnikami nie znalazlem :/ pozdrawiam

Offline Robsonik

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 345
    • Zobacz profil
Odp: Stomana KZM 2P + Agregat polerki
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2016, 10:56:19 am »
Stomana to firma Bułgarska a maszyny są identyczne jak maszyny firmy Nikmann, a to już firma chińska. Obie firmy nie posiadają serwisu w Polsce a jeżeli jest to na zasadzie że rozbierają maszynę którą mają na stanie i jest przeznaczona do serwisu.
Nie piszesz co chcesz robić, czy ma to być nowa maszyna czy używana. Dzisiaj w Żorach są dni otwarte w Felderze. Na poszątek działalności polecam Felder G220 (28 tyś netto) lub Felder G330 (39 tyś netto). Obie maszyny możesz kupić na nip EU i wtedy nie płacisz Vat'u. Maszyny te są dużo lepsze od Stomany czy Nikmanna.

Offline KaliLeo

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Stomana KZM 2P + Agregat polerki
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2016, 20:43:42 pm »
Dzięki kolego za Twoje rady,  są dla mnie bardzo cenne choć jak wspominalem w poscie z zapytaniem o pilarke to Felder jest dla mnie przegrany z powodu ich podejscia do klienta. Mamili mnie zakupem bez VAT a pozniej okazalo sie ze to jednak im nie pasowalo bo zalezalo im bardziej wypchnac sprzet kupiony juz od centrali. Zmiany cen maszyn to nastepna sprawa. Moze te maszyny są dobre ale jakos nie bardzo moglem uzyskac info gdzie moge je zobaczyc w akcji. Z tego co wiem to G220 nie jest produkowana przez Feldera,g  tak samo zreszta jak wiertarka wielowrzecionowa. No cóż... szukam dalej bo Feldera nie kupie pomimo tego ze od nich zaczalem oglądanie maszyn i bylem pewny, ze na nich skończę.
Polecisz mi cos poza Felderem?

Offline Robsonik

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 345
    • Zobacz profil
Odp: Stomana KZM 2P + Agregat polerki
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2016, 21:33:55 pm »
Przykro mi że rezygnujesz z dobrej firmy przez głupiego sprzedawcę. Obecnie pracuje tam wielu młodych sprzedawców którzy myślą że wiedzą o maszynach wszystko i każdemu je sprzedadzą. Maszynę na już też można kupić z vatem eu, trzeba jedynie poczekać tydzień aż centrala zrobi zwrot na tą maszynę na oddział polski i wystawi poprawną FV na klienta. Inna rzecz, że nie chce się tego robić młodym sprzedawcom. W sytuacji jak chcesz zobaczyć maszyny w akcji to powinieneś rozmawiać z kierownikiem a na pewno udzieli Ci takich informacji, to nie jest tajemnica. Sprzedają mnóstwo maszyn w ciągu roku i są na pewno niekwestionowanym liderem w sprzedaży na rynku polskim. Co do różnych cen to jest tak samo jak z samochodami, są ceny akcyjne w zależności od bieżącego wydarzenia (dni otwarte, targi, gwiazdka, itp). w obrębie małopolski, podkarpacia i Lubelszczyzny to sam mogę Ci podać kilkanaście adresów zakładów z maszynami Feldera. Co do produkcji maszyn to nie do końca jest prawdą to co piszesz. Samochodu Skoda nie produkują zakłady Volkswagena w Niemczech a mimo wszystko jest to produkt Volkswagena. Mam nadzieję, że rozumiesz co mam do przekazania. Z innych firm to mogę polecić Homaga, Martina.
Oklejarka G220 i G330 są w ostatnich latach mocno zmodernizowane. Na Allegro widziałem ostatnio G400 za 30 tyś. Model jeszcze wyższy niż wspomniane. Zresztą, maszyny Feldera ma sam Admin tego forum. Jak będę w stanie pomóc to pisz.

Offline Toffino

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Stomana KZM 2P + Agregat polerki
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2016, 22:49:54 pm »
Dobry wieczór. Widzę, że ktoś nie ma pojęcia i pisze co popadnie. Stomana to bardzo dobra firma nikamnn to samo. stabilne i przemyślane maszyny. osobiście u nich byłem bo kupowałem duże maszyny. Jest tam bardzo fajna fabryka i miło przyjeli mnie może ze względu na to że miałem zostawić dużą gotówkę, nie wiem można gdybać.... Dystrybutor firma z Lublina.

Offline wierzba

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Stomana KZM 2P + Agregat polerki
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2016, 23:10:54 pm »
cześć! powiem tak. O Felderze pisałem jakiś czas temu, że odradzam A3, bo bardzo słaba i niedokładna obróbka. Felder dużo, dużo namawiał. Pewnie wiesz o ich polityce skoro ich nie chcesz. G 330 poważnie leciwy sprzęt. Okleiniarka również się nie sprawdziła... Co jak co, ale mają chyba najsłabsze okleiniarki na rynku... Może poprawiliby się gdyby znaleźli lepsze źródło albo zaczęliby sami produkować, bo ich automatycy się nie znają... Też mamili z VATem, a następnie nie było takiej możliwości. Krawaciarze z katalogami nie mają bladego pojęcia o maszynach, zero doświadczenia. Z takim podejściem nic nie sprzedadzą. Szkoda sobie strzępić nerwy. Pzdr!

Offline Lirorobert

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 7563
    • Zobacz profil
    • Lirorobert
Odp: Stomana KZM 2P + Agregat polerki
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2016, 01:35:40 am »
No i dotarliśmy do poziomu europejskiego jeśli chodzi o sprzedawców.
Niestety.

Przepraszam za offtop.

Offline decha

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Stomana KZM 2P + Agregat polerki
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2016, 08:49:11 am »
jeżeli chodzi o jakiekolwiek zdanie, opinie o Stomanie, to ja trafiłem bardzo dobrze... mam od nich strugarko- wyrówniarkę ahm 530 p 5 lat . pracuje pod dużym obciążeniem i jestem zadowolony. bez żadnych większych problemów... wygodna i dobra maszyna, a z firmą nigdy kłopotów nie miałem. tyle dobrego o nich:D ;)

Offline KaliLeo

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Stomana KZM 2P + Agregat polerki
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 05, 2016, 22:40:13 pm »
Czołem! Kupilem Stomane i jest dobrze :) jak narazie przerabiam wszystkie mozliwe nastawy i czasem wygrywam ja a czasem ona ;)  na pewno jest to brak doświadczenia a nie braki maszyny. Rozmawialem z kilkoma osobami i straszą mnie trochę, ze zrobilem błąd kupujac maszynę bez wstepnego frezowania. Naprawdę jest to aż tak ważne?

przemek77

  • Gość
Odp: Stomana KZM 2P + Agregat polerki
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 05, 2016, 22:54:25 pm »
Musisz mieć idealne formatki , bez wyszczypów  ;) przy wiórze bywa różnie

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Stomana KZM 2P + Agregat polerki
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 06, 2016, 11:03:51 am »
Pomijam już fakt widocznej lini (zwłaszcza na jasnych płytach) między okleiną a płytą od strony gdzie był podrzynak. W tej sytuacji najlepiej nie używać trapezowego.
Druga sprawa to taka, że praktycznie natychmiast po cięciu powinieneś oklejać. Nie odkładaj tego na następny dzień.
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline KaliLeo

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Stomana KZM 2P + Agregat polerki
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 06, 2016, 13:01:06 pm »
Dzieki za radę. Już zauważyłem, że plyta szybko zmienia grubość. Na tyle mało, ze jest to niezauważalne ale na tyle dużo, że przy oklejaniu widać.  Co do podcinaka to już do tego doszedlem i szukam jakiegoś prostego. Polecicie coś?

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Stomana KZM 2P + Agregat polerki
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 06, 2016, 13:05:48 pm »
Nie wiem jak to fachowo sie nazywa ale masz proste cieńkie piły do podcinania. Między nimi dajesz odpowiedni dystans. Dużo zabawy z ustawianiem ale jak już ustawisz to przekonasz się nad wyższością tego rozwiązania.
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline KaliLeo

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Stomana KZM 2P + Agregat polerki
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 06, 2016, 14:38:35 pm »
Wlasnie o takim podcinaku myślę tylko zastanawiam się z jakies firmy kupic.

Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Stomana KZM 2P + Agregat polerki
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 06, 2016, 14:45:48 pm »
Polecam Freud ale możesz też poszukać z Faby.

Dodam jeszcze, że skoro nie masz podcinaka to warto (zwłaszcza na płytach 3D) podnieść lekko cykline końcową (tą przed polerką jeśli masz) i niestety ręczną cykliną wygładzić. Upierdliwe jeśli byś dużo oklejał ale warto się pobawić. Jeśli płyta złapie lekko wilgoci z powiettza i podniesie laminat to w strukturalnych płytach może Ci strzępić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2016, 14:49:55 pm wysłana przez SpecPiotr »
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.