Kwiecień 28, 2024, 07:40:55 am

Autor Wątek: Elementy po prowadnicy  (Przeczytany 8870 razy)

Offline aresik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Elementy po prowadnicy
« dnia: Maj 31, 2017, 13:21:46 pm »
Mam taki problem robię pergolę gdzie będzie deska z łukiem i na niej będą rozmieszczone kijki:


Chcę jednak zrobić sobie wizualizację w Sketchupie. Wiem jak rozmieścić patyki na okręgu, kole, ale nie mam pojęcia jak rozmieścić je po jakby fali na jakimś nietypowym elemencie:


Wiem, że jest to możliwe, bo np. taki filmik to ukazuje, akurat jest to ten moment ze słupami i schodami:
https://youtu.be/I7jE2XpCnkg?t=1m7s

Nie mogę jednak załapać jak oni to wykonują coś zaznaczają i potem program leci w oparciu o wskazany element. Tak, więc ja mam deskę, na której jest półkole, więc patyki lecą jakby na desce, ale potem na tym półkolu, więc jak to w programie zwizualizować, że robię jeden patyk i każe aplikacji rozmieścić je na owej desce tak, aby powstało coś jak pokazałem na zdjęciach tylko, ze w tym przypadku, jako wizualizacja abym zobaczył gdzie i jak lepiej sobie te patyczki rozlokować. Ktoś wie jak to w tym Sketchupie zrobić? Prosiłbym o jakaś wskazówkę.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2017, 13:23:55 pm wysłana przez aresik »

kerry

  • Gość
Odp: Elementy po prowadnicy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2017, 14:17:08 pm »
No, prawie półtora roku bez przedstawienia się, mimo uwag... Jak ty się uchowałeś?  ???

mily68

  • Gość
Odp: Elementy po prowadnicy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2017, 18:50:23 pm »
My też prosiliśmy kolegę ale bezskutecznie... :(

Offline aresik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Elementy po prowadnicy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2017, 23:02:17 pm »
No, prawie półtora roku bez przedstawienia się, mimo uwag... Jak ty się uchowałeś?  ???

No weź pomyśl przyjdzie tu ktoś z odesłania Google bo akurat będzie szukał tego samego o co pytam ja i co będzie ten ktoś szukał gdzieś tam w czeluściach forum jak ma na imię aresik bo to go akurat interesuje?
To forum o drewnie itp. rzeczach, jak chciałbym pogadać o d..ie marynie to poszedłbym na hyde park, a założyłem konkretny temat w konkretnym dziale bo forum jest od takich spraw gdzie rozwiązuje się jakieś problemy, ale widocznie nic tu po mnie.

MChObi

  • Gość
Odp: Elementy po prowadnicy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2017, 23:22:36 pm »
.........To forum o drewnie itp. rzeczach, jak chciałbym pogadać o d..ie marynie to poszedłbym na hyde park, a założyłem konkretny temat w konkretnym dziale bo forum jest od takich spraw gdzie rozwiązuje się jakieś problemy...............

już spieszę z wyjaśnieniem Kolega ma na imię Sebastian , jeździ BMW z niedziałającymi kierunkowskazami a w nicku ma błąd zamiast adresik powinien być Dresik i wszystko by pasowało .

Jakich ja czasów dożyłem żeby ludzie już prostego regulaminu nie potrafili czytać a o przyzwoitym zachowaniu już nie wspomnę ,ehhhhhhhh Tylko podaj przynieś pozamiataj , odpowiedz co chcę wiedzieć nawet kwiatów już nie kupują , a na ulicy przechodzą na drugą stronę jak zobaczą kogoś z forum , "przecież oni PYTAJĄ i Ty, Ja Pani , Pan ma odpowiedzieć to"   a mi zawsze mama mówiła nie rozmawiaj z nieznajomymi i jak ktoś Ci da narkotyki to podziękuj bo narkotyki są drogie . ;D

kerry

  • Gość
Odp: Elementy po prowadnicy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 01, 2017, 10:35:03 am »
No dobra, przyznam wyjątkowo - ma gość rację...

nic tu po mnie.

:)

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Elementy po prowadnicy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2017, 10:38:01 am »
założyłem konkretny temat w konkretnym dziale bo forum jest od takich spraw gdzie rozwiązuje się jakieś problemy

Prawda!!! to jeszcze napisz z kim chcesz pogadać,i będzie wszystko jasne ::) :P


Offline SpecPiotr

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5120
    • Zobacz profil
    • Stolarnia Speca
Odp: Elementy po prowadnicy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 01, 2017, 11:11:30 am »
Jak sąsiad prosi o pomoc we wniesieniu kanapy to mu pomogę bo czemu nie. Bo to kolega. Bo się znamy. Bo może ja go poproszę kiesyś o pomoc.
Jeśli jednak zadzwoni obcy to też nie ma problemu. Z tym, że będzie musiał zapłcić za mój czas i wiedze jak poprawnie chwycić żeby ścian nie pouszkadzać.
;D
Samo sie nie zrobi ale mogłoby sie samo wnosić.

Offline aresik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Elementy po prowadnicy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 01, 2017, 23:25:09 pm »

To jest bardzo małe forum, a jak przy wszelakich projektach IT trochę robiłem i też rozkręcałem fora wiem jak to wszystko działa, dziwnym zbiegiem okoliczności każdy post tyczy jednego tematu, sugeruje to, że większość wypowiedzi pisana jest przez jedną osobę głównie ta która tym forum zarządza.
Ktoś pisze o regulaminie. Ludzie zejdźcie na ziemię nie mam co robić tylko czytać regulaminy. Czy wy rejestrując się gdzieś, instalując program na komputerze czytacie regulaminy? Tka czytacie. Jest jedna niepisana zasada jak się powinien internauta zachowywać w sieci czego nie powinien robić itd. i to obowiązuje wszędzie, ale nie że wbijam na nowe forum i czytam regulamin, akurat mnie to interesuje bo właściciel zażyczył sobie, aby każda nowa osoba zanim napisze 1-wszy temat napisała w dziale CV swój życiorys. Tym sposobem to forum daleko nie zajedzie.

Druga sprawa ktoś pisze o pomocy, schodach, forum to forum prowadzi się pewne rozmowy, ale też są na nich albo poradniki albo poradnik tworzą ludzie udzielając konkretnych rad na temat, który ktoś założył.

Kiedyś było forum stolarskie manta czy jakoś tak, to było w miarę dobre forum szkoda, że padło, ale tam często można było liczyć na konkretną pomoc, ale też i znaleźć konkretną osobę do jakiegoś zlecenia. Tutaj cienko to wygląda. Zresztą Jacu postawił to forum na silniku, na którym mocno się przejedzie i będzie to samo jak z manta pomimo, że było to dobre forum to silnik był złym wyborem. Trzeba nadążać za zmieniającą się technologią oraz trendami inaczej wszystko szlak trafi.

Generalnie nie ma tutaj fachowców no może pojedyncze osoby, ale fachowcy nie mają czasu bo robotą są zajęci, dzieci tu też nie ma bo ich interesuje Facebook, reddtuby i gołe baby, przewijają się więc amatorzy, którzy coś tam dłubią, ale oni na stolarce za wiele się nie znają ale mądrzenie najlepiej im wychodzi.

Cytuj
już spieszę z wyjaśnieniem Kolega ma na imię Sebastian , jeździ BMW z niedziałającymi kierunkowskazami a w nicku ma błąd zamiast adresik powinien być Dresik i wszystko by pasowało .

Jakich ja czasów dożyłem żeby ludzie już prostego regulaminu nie potrafili czytać a o przyzwoitym zachowaniu już nie wspomnę ,ehhhhhhhh

No i tacy ludzie są najlepszym przykładem regulamin każe przestrzegać, ale podstawowej netykiety nie zna, ja bynajmniej nikogo nie próbuję obrażać i umiem się zachowywać bez wertowania regulaminów.

Sorry, ale jak chcecie sobie prowadzić rozmowy o pupie marynie i który z was mądrzejszy to kafeteria jest dobrym miejscem.
Albo źle napisałem jak chcesz prowadzić bo jak napisałem najprawdopodobniej te wypowiedzi to seria postów od jednej i tej samej osoby. Forum jest zbyt małe, jest młode i zrzesza wąskie grono raczej hobbystów więc na tyle osób ile się tu przewija mało prawdopodobne jest aby to forum tętniło życiem.

Jednego usera mniej, a może szkoda bo lubię dłubać w drewnie pomimo, że to tylko hobby moje, ale zawsze kiedy stworzyłbym coś nowego może wrzuciłbym, forum rozkręcałoby się, content budował, inni by z tego korzystali, ale widzę szkoda tu mojego czasu. Pomyliłem miejsca.

kozio

  • Gość
Odp: Elementy po prowadnicy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 02, 2017, 06:03:45 am »
szkoda bo lubię dłubać w drewnie pomimo, że to tylko hobby moje, ale zawsze kiedy stworzyłbym coś nowego może wrzuciłbym, forum rozkręcałoby się, content budował, inni by z tego korzystali,
Co poczniem, co poczniem,  co...
Zajmij się chłopie swoim życiem a my się z czasem podźwigniemy po Twoim odejściu...

Offline krzyś48

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 4576
    • Zobacz profil
Odp: Elementy po prowadnicy
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 02, 2017, 07:19:45 am »
rozkręcałem fora
A umiałeś poskładać ???
 :P ;D
Tyle się napisałeś,żeby dojść do wniosku że pomyliłeś miejsca :o
Ps.
dzieci są,o fachowców staramy się dbać,a czy zwracanie uwagi to wymądrzanie się-to twoja wersja

kerry

  • Gość
Odp: Elementy po prowadnicy
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 02, 2017, 07:23:10 am »
Dobra, Panowie! Przecież te nasze posty pisze jedna osoba. Nie gadajmy ze sobą, zostaliśmy zdemaskowani.  :-[

mily68

  • Gość
Odp: Elementy po prowadnicy
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 02, 2017, 12:44:15 pm »
Aresik nie załapał, że TO forum jest inne.
Cóż, żadna strata.

kerry

  • Gość
Odp: Elementy po prowadnicy
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 02, 2017, 13:38:02 pm »
Kurcze, to już drugi, który zareagował spazmatycznie na mojego posta o przedstawieniu się... Jeden nie cierpiał aluzji, teraz ten... Muszę nad sobą popracować... Pije ktoś? :)

mily68

  • Gość
Odp: Elementy po prowadnicy
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 02, 2017, 13:45:01 pm »
Nie przejmuj się tylko polej :)
Trzeba zmienić regulamin, żeby przyjmować tylko tych w krawatach ;)