Maj 01, 2024, 07:17:30 am

Autor Wątek: Jaka piła do lakierowanych listew MDF  (Przeczytany 35301 razy)

akwa-stolarz

  • Gość
Odp: Jaka piła do lakierowanych listew MDF
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 07, 2015, 10:51:36 am »
Polecam ukosnica bez posuwu. Jeśli nie masz większych potrzeb to taka ci wystarczy.  Dodatkowo nawet tańszy model będzie dokładniejsze niż coś droższe z posuwem. 

wysłane przy użyciu tapatalk


Offline PeGie

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła do lakierowanych listew MDF
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 07, 2015, 16:45:44 pm »
Czyli Metabo KS 216 M była by ok?
Nie znam się na piłach, nie wiem co mają mieć, a czego lepiej się wystrzegać. Nie chciałbym kupić czegoś co okaże się bezużyteczne bo np. nie można ustawić dowolnego kąta lub też moje listwy 10cm są za duże i się nie mieszczą.
A może nie ma sensu płacić za metabo?

akwa-stolarz

  • Gość
Odp: Jaka piła do lakierowanych listew MDF
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 07, 2015, 17:03:09 pm »
Zawsze warto płacić za dobry sprzęt jeśli nas stać :-) sprawdź w parametrach czy ukosnica utnie twoje listwy. (szerokość, wysokość ciecia)
Ukosnica z posuwem dają większe możliwości, ale w tanich egzemplarzach posuw nie jest stabilny i piła nie trzyma kąta.

wysłane przy użyciu tapatalk


Offline PeGie

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła do lakierowanych listew MDF
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 07, 2015, 17:42:59 pm »
Głębokość cięcia: 60/45 mm więc raczej odpada :(

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła do lakierowanych listew MDF
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 07, 2015, 18:05:28 pm »
Gdy nieco odsuniemy materiał od  przykładnicy ( dołożymy  np . listwę ) to można przeciąć wyższy element na jego  końcu

Offline PeGie

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła do lakierowanych listew MDF
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 12, 2015, 17:02:57 pm »
No to informacja dla wszystkich poszukujących :)
Piła ukosowa ręczna - do bani. Wszystko się trzęsie, rozluźnia i co chwilę trzeba sprawdzać ustawienia.
Piła ukosowa - elektryczna. Tnie pięknie i szybko.
Koniec zalet sprzętów :)
Ze względu na mało dokładne wykonanie narożników, żaden z nich nie trzyma kąta 90st. To jakaś góreczka, to dziura, inny kąt itp.
Całość listew ciąłem zwykłym brzeszczotem i korytkiem, Cięcie piękne, nawet na lakierowanej listwie wysokości 10cm i grubości 1,6cm. Do spasowania potrzebowałem gumówki z tarczą papierową i delikatnie szlifowałem skosy, ale nie po to by je poprawić tylko po to, żeby zgrały się w narożniku. Najważniejsza w całym zadaniu była cierpliwość w pasowanio-szlifowaniu, żeby robić to spokojnie i dokładnie, a nie na hurra.
Dziękuję wszystkim za chęć pomocy i naprawdę cenne na przyszłość uwagi.

Offline Budujemydom2024

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Jaka piła do lakierowanych listew MDF
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 06, 2023, 10:51:33 am »
Cześć jeżeli chodzi o tanią a dobrą piłę to tylko DeWalt. W tych pieniądzach nic lepszego nie będzie 1400W 216mm za 1,5k zł to dobra cena https://www.narzedzia-krab.pl/Dewalt-Pila-Ukosnica-1400W-216Mm-DWS774-QS-p10363