Kwiecień 18, 2024, 04:33:29 am

Autor Wątek: Jaki zszywacz  (Przeczytany 7037 razy)

Offline pajewski

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 260
    • Zobacz profil
Jaki zszywacz
« dnia: Wrzesień 07, 2019, 17:57:48 pm »
Jakiś czas temu kupiłem zszywacz tapicerski RAPID R 453. Zakup był poprzedzony oczywiście analizą rynku. Zachęciła mnie tzw. wieczysta gwarancja :-[ i sporo pozytywnych opinii.  Po kilku użyciach zacząłem mieć wątpliwości czy to dobre urządzenie, a p kilku miesiącach mam pewność, że to kompletna  porażka.Maszynka trafiła do kosza. Szukam zatem dalej. Może zostać przy firmie RAPID, bo to jednak firma znana i uznana, ale może inny model, a może inna firma. Co polecacie?

Offline Snikki

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Odp: Jaki zszywacz
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2019, 19:04:57 pm »
Ja bym kupił Rapid R453 cały metalowy, mam podobny tylko z żółtej serii R30 i jestem zadowolony. Plastikowych nie lubię od czasu jak kupiłem dawno temu Stanleya, miałem Rapida czerwonego rozleciał się, czarny uniwersalny i zielony sprzedałem bo trzeba mieć łapę jak mamut.

Offline robbi

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Odp: Jaki zszywacz
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2019, 19:11:27 pm »
Szanowny panie Martynek. Jak już spamujesz to rób to z głową i nie obrażaj inteligencji użytkowników .

Offline mar33cki

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
Odp: Jaki zszywacz
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2019, 09:28:27 am »
a elektryczne dają radę? czy lepiej kupić taki ręczny?

Niedługo będę wymieniał obicie krzeseł, część siedzisk mam z płyty meblowej 18 i pamiętam, że lidlowy ręczny nie bardzo dawał sobie z tym radę, a przy wbijaniu w tworzywo (kanapa motocykla) poległ zupełnie.
Do tego teraz składam trochę mebli ze szwedzkiego sklepu i mógłbym np mocować plecy z hdf gwoździami zamiast młotkiem ;)

Offline pajewski

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 260
    • Zobacz profil
Odp: Jaki zszywacz
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2019, 09:47:03 am »
Miałem kiedyś elektryczny, ale amatorski. Jakość pracy taka sobie. Z pewnością lepszy będzie porządny ręczny.



Maras

  • Gość
Odp: Jaki zszywacz
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2019, 15:39:56 pm »
Moim zdaniem pneumatyczny jest najlepszy. Taki 2 w 1, na zszywki lub sztyft za około 100 zł robi robotę.
Ani razu nie zablokował mi zszywki a w drewno wchodzi jak w masło.   

Offline Karlg80

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Jaki zszywacz
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2019, 10:26:10 am »
Do uzytku domowego zakupilem zszywacz stalcoperfect. Uzywam co sobote do robotek ;D, jak dotad bez problemu
Wyglad jak na zdjeciu w linku
https://metalowka.pl/zszywacze-tapicerskie/243-klej-do-pistoletu-perfect-10szt.html

Offline mar33cki

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
Odp: Jaki zszywacz
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2020, 21:50:02 pm »
ostatnio przetestowałem PARKSIDE® Zszywacz elektryczny PET 25 C2 przy wymianie obicia krzeseł i zgodzę się z wami -  lipa totalna, w mdf nie dobija, w płucie meblowej też, dostępność zszywek kiepska, własnie staram się go zwrócić. Kupiłem, bo nie mam kompresora i już żałuję... A było poczytać na forum...