Kwiecień 18, 2024, 06:03:34 am

Autor Wątek: Jak wykończyć schody?  (Przeczytany 4855 razy)

Offline gabryelski

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Jak wykończyć schody?
« dnia: Listopad 04, 2018, 17:20:08 pm »
Witam,
Niedawno kupiłem dom i robie remont. Na schodach miałem przymocowany dywanik biegnący przez środek, a po bokach było pomalowane farbą. Zerwałem ten dywanik i zeszlifowałem schody pozbywając się farby. Niestety tam gdzie był dywanik, kolor desek jest inny, ciemniejszy, nie da się tego zeszlifować.
Czy moglibyście mi poradzić czego użyć przed zabejcowaniem żeby wyrównać ten kolor, żeby potem nie było tego widać? schody chciałbym żeby były ciemne. Drewno jest miękkie i wydaje mi się, że sosnowe. Załączam zdjęcia.

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Jak wykończyć schody?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2018, 21:38:34 pm »
zrób próbę smarując  wodą  całe  schody mokrą  gąbką i po wyschnięciu lekkie ręczne  szlifowanie. Następnie  jeden  stopień (próba ) posmaruj plamy 30 % perhydrolem . Szlifowanie papierem i zobacz efekt po 1 raz pokryciu lakierem . Może być tak ,że będzie za jasne ,lub odznaczać się z miejscem nie  smarowanym perhydrolem . Bo właściwie to powinna być na końcu procesu rozjaśniania pokryta cała powierzchnia stopnia ,by otrzymać równy odcień . Szlif konieczny przed pokryciem lakierem ,ale nie za głęboki ,by nie wytrzeć rozjaśnionej powierzchni . Próba z lakierem to wyjaśni ,jak i jego reakcję na perhydrol.
Praca w rękawiczkach gumowych i okularach.

można robić próby nad zbejcowaniem wpierw jasnych miejsc i dopiero  drugi raz bejca  na całość . Najlepszy  efekt to nakładanie pistoletem.

Offline skoop

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Jak wykończyć schody?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2019, 19:42:38 pm »
Do schodów zdecydowanie bardziej pasuje olej albo lakier niż bejca.

Offline tomekz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 5691
    • Zobacz profil
Odp: Jak wykończyć schody?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2019, 20:54:08 pm »
Do schodów zdecydowanie bardziej pasuje olej albo lakier niż bejca.

Dlaczego tak  twierdzisz w tym przypadku . Możesz to  szerzej uzasadnić .